Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
Brīvdienu maršruti

Militārais mantojums: saistoši apskates objekti Pierīgā

Pie Militārā mantojuma projekta Lauku Ceļotājs ar sadarbības partneriem Latvijā un Igaunijā strādā jau vairākus gadus. Kopumā projektā apkopotas vairāk nekā 700 apskates vietas, kas liecina par abu valstu neatkarības iegūšanu un atjaunošanu laikā no Pirmā pasaules kara sākuma 1914. gadā līdz 1991. gadam.

Kopumā Militārā mantojuma projektā apkopotas un kartētas vairāk nekā 700 apskates vietas, kas liecina par abu valstu neatkarības iegūšanu un atjaunošanu laikā no Pirmā pasaules kara sākuma 1914. gadā līdz 1991. 
 
 
  
Pierīgā viens no interesantākajiem militārajiem objektiem, kas iekļauti Militārā mantojuma projektā un piedāvā iejusties padomju laika gaisotnē, ir Ādažu pagasta mežos atrodamie bunkuri, kas aizņem vairāk nekā 100 kvadrātmetrus. Šis objekts atrodas privātīpašumā, tādēļ pagaidām vēl tiek gatavots plašākais apskatei.
 
  
Savukārt, Mežgarciema padomju armijas pretgaisa aizsardzības karaspēka daļa, bija padomju militārpersonām būvēta pilsētiņa ar pretgaisa aizsardzības bāzi. Te apskatāmas gan iespaidīgas būves, ēku daļas, un dažviet vēl atrodami tiem laikiem raksturīgie sienu gleznojumi, simboli un citas detaļas, kas atgādina, par padomju armijas pagājušiem laikiem.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mangaļsalā pie Daugavas ietekas jūrā iepretim Daugavgrīvai atrodams arī Mangaļsalas nocietinājumu rajons, kas ir viens no ievērojamākiem Militārā mantojuma objektiem. Vēsturiski, tas bija paredzēts Rīgas pilsētas aizsardzībai no pretinieka flotes. 
 
 
Šī teritorija savu stratēģisko nozīmi saglabāja ilgstošā laika periodā, par to liecina iespaidīgie dzelzsbetona nocietināji, kas bija Latvijas armijas krasta aizsardzības sistēmas viena no daļām.
 
 
 
Mūsdienās te var apskatīt dažādu armiju gan Latvijas gan Padomju armijas celto nocietinājumu daļas, kas slēpj sevī vēl daudz nezināmā un izpētes vērta. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vairāk skatīt šei:
 
Tours.lv
 
 
uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski