Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
Brīvdienu maršruti

Stipri vakar – brīvi šodien – militārais mantojums tūrismā

14.05.2022 - 29.09.2023

 Latvijas un Igaunijas militārā mantojuma tūrisma projektu veidotāji- Lauku ceļotājs komanda, nevarējām iedomāties, ka jau tik drīz paši sekosim līdzi jauna kara norisēm, kur Ukrainas tautai tepat Eiropā ir jāpierāda un jāaizstāv savas tiesības uz nacionālo identitāti un savu neatkarīgu valsti. Šajā kontekstā militārā mantojuma tūrisms iegūst jaunu nozīmi – tas kalpo labākai vēstures un arī šodienas izpratnei.

 Šajā pavasarī esam izdevuši militārā mantojuma tūrisma ceļvedi, kurā ietvertās vietas Latvijā un Igaunijā liecina par laiku no Pirmā pasaules kara sākuma 1914. gadā un abu valstu neatkarības iegūšanas 1918. gadā līdz tās atjaunošanai 1990./1991. gadā. Tās piedāvā ne tikai ekspozīcijas, bet arī ekskursijas ar gidu, pārgājienus un izbraucienus pa militāro norišu vietām,  stāstus un maltītes pie ugunskura, nakšņošanu partizānu bunkurā un citas pieredzes. Ceļvedim pievienota pārskata karte, kurā atzīmētas tajā aprakstītās 173 militārā mantojuma vietas Latvijā un Igaunijā un ieteikti 12 ceļojuma maršruti. Ceļvedis lejuplādējams šeit.

 
Savukārt, militārā mantojuma tūrisma vietne militarais.celotajs.lv  ietver vairāk kā 600 militārā mantojuma vietas, un tās pievienotas laika līnijai, kontekstā ar svarīgākajiem vēsturiskajiem notikumiem un personībām, stāstiem. 
Īpaši ceram, ka šis veikums noderēs arī skolotājiem, plānojot klases ekskursijas, mācot vēsturi vietās, kur norisinājušies tās notikumi, un stāstot jauniešiem par brīvības jēgu un nozīmi.
 
Konference, izstāde un piemiņas pasākumi Cēsu kauju atcerei 21.-22. jūnijā 22. jūnijā Cēsīs tiks atzīmēta Cēsu kauju piemiņas diena, kad Neatkarības kara laikā latviešu un igauņu karaspēki 1919. gada 22. jūnijā pie Cēsīm uzveica Landesvēra armiju un devās tālāk uz Rīgu. Cēsu kauju notikumiem 21.jūnijā tiks veltīta konference-diskusija ar mūsu un Igaunijas ekspertu piedalīšanos.
uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski