Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
Brīvdienu maršruti

Viļņas apmeklējums pārspēs cerēto

Arvien biežāk sociālajos tīklos lasāmas atsauksmes par kaimiņvalsts galvaspilsētā atklāto, un teju visi atzīst – Viļņas apmeklējums pārspējis cerēto. Mākslinieku kvartāls, izcili ēdieni, ko atzinīgi novērtē Latvijas kulinārijas blogeri, draudzīga atmosfēra, velotūres un citas izklaides iespējas tur pieejamas vienuviet. Turklāt tas viss izbaudāms tikai dažu stundu brauciena attālumā.
 
“Pat apmeklējot Viļņu vien uz pāris dienām, rodas sajūta, ka piešķirts neliels atvaļinājums tuvākajos dienvidos,” atzīst kulinārijas blogere Linda  Savukārt divu bērnu mamma un dzīvesstila blogere Māra uzskata: “Viļņa ir pārsteigumu pilsēta, kurā izbaudīt ārzemju sajūtu, nekur tālu nedodoties - tajā vienkopus pieejamas ļoti daudz izklaides iespējas, labi restorāni, un ikvienā vietā sagaida ļoti laipna apkalpošana.”
Bohēma pilsētas sirdī - Užupe
 
Šūpoles tilta pakājē, neparasti veikaliņi, neskaitāmi mākslinieku darbi un instalācijas – tas viss atrodams Užupē – neparastā vietā, kuru mākslinieki, dzejnieki un mūziķi pasludinājuši par savu republiku. Tai pat ir sava himna, karogs un likumi. Vēl pirms 20 gadiem nekopts un pat bīstams rajons kļuvis par vienu no prestižākajām pilsētas vietām, ko vietējie iedzīvotāji dēvē par Viļņas sirdi.
 
Užupes republika un tās radošā atmosfēra bija mūsu lielākais atklājums. Ne tikai atmosfēras, bet arī arhitektūras dēļ dažbrīd bija sajūta, ka esam kādā nelielā, romantiskā Itālijas pilsētiņā. Kad apmeklēsiet Užupes republiku, noteikti paskatieties augšup uz māju fasādēm!
 
Gardēžu atklājumi 
“Viļņā ir ļoti daudz stilīgu vietiņu, kurās pasniedz tiešām garšīgus ēdienus,” pieredzē par neseno pilsētas apciemojumu dalās blogere, kura ir  atklājusi vairākas kafejnīcas, kuras bijušas tik labas, ka viņa pāris dienu īsajā ceļojumātajās atgriezusies vairākkārt un atradusi savus iecienītākos ēdienus. “Ja plānots apmeklēt populāro džina bāru Bardakas, noteikti jānogaršo sendvičs ar vistu, bekonu un zemesriekstu sviestu, savukārt saldējuma un brokastu kafejnīcā Sugamour iepriecinās ne tikai gaumīgais interjers, bet arī nepārspējams pistācijugelato. Īpaši interesants ir bārs Peronas, kā jau vēsta nosaukums, tas atrodas dzelzceļa stacijā uz perona. Tiem, kas meklē tradicionālas vērtības – gardus cepelīnus par saprātīgu cenu – tā ir īstā vieta. 

Riteņbraucējiem draudzīga pilsēta
“Viens no iemesliem, kādēļ apmeklēt Viļņu vasarā, ir dažādas velo tūres – tajās var izbaudīt braucienu pa maršrutu, kas no augsta kalna ved līdz pat pašam pilsētas centram,” stāsta  Kristīne. Viļņā ir attīstīta velo infrastruktūra, pieejamas gan romantiskās vecpilsētas un modernās pilsētas apskates tūres, gan izbraucieni gar upju krastiem, gan arī izaicinoši braucieni ar kalnu velosipēdiem kalnainā vidē, ko piedāvā Bike Vilnius Velotakas.

Muzeji un rotaļas, kas patiks gan lieliem, gan maziem
Pilsēta piedāvā plašas iespējas atpūtai ar bērniem, kas mums ir īpaši svarīgi, izvēloties atvaļinājuma galamērķi. Ir iespēja apmeklēt rotaļlietu muzeju – tas ir tiešām aizraujošs gan maziem, gan lieliem, turklāt rotaļlietas drīkst ne vien apskatīt, bet arī ar tām paspēlēties. 
 
Informācija par Lietuvas valsts atjaunošanas simtgades pasākumiem Viļņā (angļu valodā): www.vilnius-tourism.lt/100
 

 

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski