Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Bauskas pils tornī skanēs Perpetuum Ritmico koncerts Torņa mūzika

2022-05-04

 

 

 

2022. gada 7. maijā plkst. 17:00 Bauskas pils tornī ar koncertprogrammu “Torņa mūzika” uzstāsies sitaminstrumentu ansamblis “Perpetuum Ritmico”, kurā apvienojušies profesionāli mūziķi,  kuri Latvijā darbojas jau astoņus gadus un ir uzstājušies gan Latvijā, gan citviet Eiropā - ,  un  “Perpetuum Ritmico” repertuārā izmanto dažādas stilistikās iezīmes, sākot no tautas mūzikas un dažādu populārās mūzikas stilu ietekmes, līdz pat izteiktam avangardam, tādējādi veidojot savdabīgu izpildījuma žanru. Vairāki skaņdarbi ir komponēti īpaši šim ansamblim. Piemēram, koncertā skanēs Madaras Pētersones speciāli ansamblim komponētais miniatūru cikls “Elementi”, kas stāsta par mūsu pasaules matērijas pamatelementiem - uguni, ūdeni, vēju. Tāpat mūziķi atskaņos Uģa Prauliņa skaņdarbu “Torii. Tempļu mūzika.”, kas sevī ietver vēdiskās kultūras dvesmas.

 
“Perpetuum Ritmico” repertuārā ir Artura Maskata, Uģa Prauliņa, Pētera Vaska, Madaras Pētersones, kā arī Stīva Reiha, Džona Keidža, Arvo Perta, Deivida Langa, Keiko Abes, Eliota Kola un daudzu citu komponistu mūzika. Viņi rada arī paši savas oriģinālmūzikas performances. Ansamblis ir sadarbojies ar tādiem profesionālajiem kolektīviem, kā Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Valsts kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”.
 
Koncerts notiks Bauskas pils atjaunotajā tornī, kurā klausītāji, atšķirībā no ierastās koncertzāles, izvietojas dažādos līmeņos interjerā izveidotajās galerijās. Mākslinieku priekšnesums būs piemērots ēkas savdabīgajai arhitektūrai un neierastajam izpildītāju un klausītāju novietojumam telpā. Klausītāji ir aicināti izbaudīt torņa jauno veidolu un labo akustiku.
Viens no ievērojamākajiem ansambļa profesionālās darbības panākumiem ir 2017. gadā saņemtā nominācija Latvijas Lielajai Mūzikas balvai kategorijā “Gada koncerts”, savukārt ansambļa radītā mūzika Leļļu teātra izrādei “Salātlapiņa” nominēta 2018./2019. gada sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā “Gada muzikālās partitūras autors”. 
Sitaminstrumentu (zvaniņi, šķīvji, gongs, vibrafoni, piecoktāvu marimba, temperēti koka klucīši, lielās koncertbungas, Tom-tomi u.c.) mūziķi: Mikus Bāliņš, Elvijs Endelis, Guntars Freibergs, Ernests Mediņš.
 
Biļetes var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280, 20011880 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv. Biļetes cena 10,- Eur (Bauskas pils kase), 11,- Eur (Biļešu paradīze kase).
 
 
 
Ilva Neimane
 
 

Pēdējās ziņas

2022-05-03 Sākusies festivāla The Best of “Summertime — aicina Inese Galante” biļešu tirdzniecība
2022-05-02 Leģendārajā klubā Kursa ar karstu ballīti un nakts koncertu svinēs koncertdārza Pūt, vējiņi! atklāšanu
2022-04-29 RYANAIR piedāvā līdz šim lielāko vasaras lidojumu sarakstu no Latvijas
2022-04-06 airBaltic prezidenta reiss no Kišiņevas atgriezīsies ar Ukrainas bēgļiem
2021-06-18 Karostas ūdenstorņa rezidencē atkal strādā izcili mākslinieki
2020-10-22 Atzīmējot piecu gadu jubileju, “Lielais dzintars” aicina uz vēsturisku pirmskoncerta lasījumu
2020-07-14 Lauku dzīvesveids-jauna tūrisma tendence
2020-07-14 BRĪVDABAS MUZEJS SESTDIENĀS AICINA UZ BRĪVĀS DABAS TIRGU
2020-07-03 Sirdspukstu galerijā Rīgā notiks laikmetīgās mākslas izstāde

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski