Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Atzīmējot piecu gadu jubileju, “Lielais dzintars” aicina uz vēsturisku pirmskoncerta lasījumu

2020-10-22

 

Papildinot Liepājas koncertzāles Lielais dzintars 5 gadu jubilejas svinību programmu, piektdien, 30. oktobrī plkst. 18.00 un sestdien, 31. oktobrī plkst. 16.00 jeb stundu pirms katra koncerta, apmeklētāji aicināti apmeklēt pirmskoncerta lasījumu “Liepājas kultūras akvarelis. Ceļš mūzikā līdz Lielajam dzintaram”. 

Pētījumā par Liepājas mūzikas un radošās dzīves vēsturi un Liepājas Simfoniskā orķestra lomu tajā dalīsies Liepājas Universitātes pētnieces — profesore Ilze Valce un mākslas zinātņu doktore Vēsma Lēvalde. Ieeja pasākumā ir bez maksas, no 20. oktobra iepriekš saņemot ieejas karti koncertzāles informācijas centrā.
Līdz ar pirmo elpas vilcienu koncertzāle “Lielais dzintars” sasējusi ciešā pavedienā Liepāju, Latviju un pasauli. Pagātni, tagadni un nākotni. Koncertzāles 5 gadu jubilejas vakarā pētījumā par Liepājas mūzikas un radošās dzīves vēsturi un Liepājas Simfoniskā orķestra lomu tajā dalīsies Liepājas Universitātes pētnieces — profesore Ilze Valce un mākslas zinātņu doktore Vēsma Lēvalde.  
Profesionālās mūzikas dzīvei Liepājā ir senas saknes, un 1881. gads tiek uzskatīts par Liepājas Simfoniskā orķestra dibināšanas laiku tāpēc, ka pirmo reizi presē parādās atsauksmes par jaundibinātās filharmonijas orķestra koncertiem. Orķestra vēsture Liepājā ir savdabīga, jo tā vienmēr bijusi cieši saistīta ar citām daiļajām mākslām, īpaši ar teātri, kas ilgus gadus apvienoja mūziķus, dziedātājus, dejotājus un drāmas aktierus. Mākslu saplūsme Liepājā ir gluži dabiska gan senatnē, gan mūsdienās, jo arī mecenāti, kultūras dzīves organizatori un uzticīgākie sarīkojumu apmeklētāji bijuši ar dotībām un izpratni mūzikā, lai gan lielākoties strādāja lietišķās profesijās.
 
Kultūrtiecība liepājniekiem ir gēnos ierakstīta, un arī šodien aizvadīto gadsimtu spozmi likumsakarīgi turpina darbīgā un daudzveidīgā kultūras dzīve Liepājas dārgakmenī — koncertzālē “Lielais dzintars”.
 
Ieeja pasākumā ir bez maksas, no 20. oktobra iepriekš saņemot ieejas karti koncertzāles informācijas centrā. Vietu rezervācijai aicinām sazināties ar klientu apkalpošanas daļu, rakstot uz e-pastu: info@lielaisdzintars.lv. Informācijas centra darba laiks: O.-Pk. 12.00-17.00, S.-Sv. 10.00-15.00 (pirmdienās — slēgts).
Pasākums notiks Kamerzālē. Ievērojot distanci, tiks nodrošinātas 86 personalizētas sēdvietas. Pasākuma laikā sejas aizsargmaska nav nepieciešama, organizatori aicina tās izmantot, atrodoties koncertzāles publiskajā zonā. Pasākuma norises ilgums: aptuveni 40 minūtes. Organizē: Lielais dzintars. 
 
Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” svinīgie 5 gadu jubilejas koncerti notiks piektdien, 30. oktobrī pulksten 19.00 un sestdien, 31. oktobrī pulksten 17.00 Lielajā zālē. Biļetes uz koncertiem nopērkamas www.bilesuparadize.lv. Vairāk informācijas par 5 gadu jubilejas programmu lasāma: www.lielaisdzintars.lv
 
Elizabete Hartmane
 
 

Pēdējās ziņas

2020-07-14 Lauku dzīvesveids-jauna tūrisma tendence
2020-07-14 BRĪVDABAS MUZEJS SESTDIENĀS AICINA UZ BRĪVĀS DABAS TIRGU
2020-07-03 Sirdspukstu galerijā Rīgā notiks laikmetīgās mākslas izstāde
2020-05-26 Eurolines no 5. jūnija atjaunos satiksmi ar kaimiņvalstīm
2020-05-13 50. GADATIRGUS PĀRCELTS UZ 1. UN 2. AUGUSTU
2020-05-06 Militārā mantojuma tūrisma projekts uzsākts ar partneru tikšanos tiešsaistē
2020-02-23 Lielais dzintars aicina uz ugunīgu andalūziešu flamenko
2020-02-23 29. februārī Rīgā notiks Masļeņica – lielais pankūku cepiens
2020-02-18 Rīgā notiks P.Čaikovska daiļradei veltīts koncerts

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski