Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīgā notiks P.Čaikovska daiļradei veltīts koncerts

2020-02-18

 

Par godu mūzikas lielākā ģēnija P.Čaikovska 180. dzimšanas dienai 27.februārī plkst.19:00 Mazajā ģildē (Amatu ielā 5) notiks koncerts, ar kuru tiks atklātas Mihaila Kaziņika dienas Rīgā. Šajā vakarā ārijas, romances, skaņdarbus klavierēm un vijolei izpildīs talantīgi mākslinieki: Jūlija Semjonova (soprāns, Latvijas Nacionālās operas soliste), Artjoms Safronovs (tenors, Latvijas Nacionālās operas solists), Staņislavs Solovjovs (klavieres, Sanktpēterburga), Dainis Medjaņiks (vijole, Hannovere). 

 
“Čaikovska mūzika ir aktuāla arī pēc 180 gadiem, jo tā uzrunā klausītājus sirdis, atmodinot viņu jūtas. Mūsu koncertā būs daudz Čaikovska romanču, kuras man ir īpaši tuvas. Tajās brīnišķīga mūzika savijas kopā ar Krievijas dzejnieku dzejas skaistumu un eleganci,” stāsta koncerta dalībnieks Artjoms Safronovs. 
 
Koncerts notiks kopā ar populārā mūzikas zinātnieka Mihaila Kaziņika lekciju, viņam piemīt neticams stāstnieka talants un zināšanas par klasisko mūziku. Viņa stāstos līdzvērtīgi piedalās Vārds, Mūzika, Dzeja un Filosofija. Šajā reizē skatītāji atklās jaunas dižā komponista daiļrades šķautnes un pilnā mērā sagatavosies ģeniālo skaņdarbu baudīšanai. 
 
“Čaikovskis ir pasaules kultūras lepnums. Viņš bija viens no visinteliģentākajiem un izjustākajiem komponistiem, kuram piemita satriecoša melodiju un harmoniju izpratne. Viņa Sestā simfonija ir viena no dižākajām simfonijām uz Zemes. Viņa opera “Pīķa dāma” – viena no labākajām operām pasaulē. Ja runā par baletu, tad neviens cits komponists nevar stāvēt līdzās. Jo neviens bērns civilizētajā pasaulē nevar nosvinēt Ziemassvētkus bez “Riekstkoža”. Es ar prieku vēlreiz runāju un izbaudu Čaikovska daiļrades nianses. Un mūsu koncerts Rīgā, kurā piedalīsies brīnišķīgi mākslinieki, būs spilgta mūsu festivāla sastāvdaļa,” stāsta Mihails Kaziņiks. 
 
Jūlija Vasiļjeva – Latvijas Nacionālās operas soliste, soprāns. Latvijas Mūzikas akadēmijas absolvente (Anitas Garančas un Lilijas Greidānes klases). Piedalījusies operas festivālos Parmā un Siguldā. Jūlija regulāri darbojās daudzu jauniešu vokālo konkursu žūrijās, tostarp arī konkursā “Uzlecošās zvaigznes”, kurā savas karjeras pirmsākumos ieguva Grand Prix. 
 
Artjoms Safronovs – Latvijas Nacionālās operas tenors. Gņesinu Krievijas Mūzikas akadēmijas absolvents (K.Lisovska klase). 2004.gada uzvarēja konkursā “Krievijas kultūra” kā labākais vokālists. 2009.gadā kļuva par Nadeždas Jureņevas vokālās kamermūzikas jauniešu festivāla laureātu. 2012.gadā absolvēja Čaikovska Maskavas valsts konservatorijas aspirantūru (PSRS tautas mākslinieka Zuraba Sotkilavas klase). Sadarbojas ar Maskavas kamerorķestri Musica Viva, vokālo ansambli Intrada, A.Svešņikova valsts akadēmisko krievu kori. 
 
Staņislavs Solovjovs – pianists-virtuozs, koncertmeistars, spilgts Sanktpēterburgas klavierskolas pārstāvis. Viens no retajiem pianistiem, kas spēj būt vienlīdz pārliecinošs gan plašās soloprogrammās, gan arī kameransamblī vai spēlējot pavadījumu. Absolvējis Sanktpēterburgas konservatoriju, tagad – kameransambļu katedras docents, ar lieliem panākumiem sniedzies solokoncertus Latvijā, Krievijā, Eiropas valstīs. 2011.gadā XIV Starptautiskajā Čaikovska konkursā saņēmis labākā koncertmeistara titulu. Katru gadu piedalās konkursa “Uzlecošās zvaigznes” žūrijā, kā arī visos Kaziņika dienu koncertos un meistarklasēs. Pērn Kaziņika dienu-2019 atklāšanā nospēlēja fenomenālu koncertu kopā ar jaunās paaudzes vijolnieku Daniēlu Lozakoviču, ar kuru pēc tam ierakstīja disku pasaulē slavenajā mūzikas izdevniecībā Deutsche Grammophon. Mūziķa diskogrāfijā ir arī soloalbums, kurā skan Bēthovena, Skrjabina, Lista, Prokofjeva darbi. 
 
Dainis Medjaņiks – populārs vijolnieks no Vācijas, kas ir dzimis un mācījies Latvijā. 2009.gadā ieguva starptautiskā konkursa “Uzlecošās zvaigznes” Grand Prix un iespēju piedalīties festivālā “Copenhagen Summer Festival 2009” (Dānija). 
 
2011.gadā iestājās Hannoveres mūzikas un drāmas universitātē, pasaulē iecienītā profesora, konkursa “Internationaler Joseph Joachim Violinwettbewerb Hannover” dibinātāja un ģenerālā direktora Kžištofa Vegžina klasē. Neskaitāmu Vācijas grantu un prēmiju ieguvējs. 2015.gadā ieguva “Live Music Now by Yehudi Menuhin” stipendiju, kas ļauj koncertēt visā Vācijā. Tajā pat gadā kļuva par 54. starptautiskā vijolnieku konkursa “Premio Paganini” (Genuja, Itālija) laureātu, kļuva par vienu no sešiem pasaulē labākajiem vijolniekiem. Konkursa “Uzlecošās zvaigznes” žūrijas loceklis. 
 
Biļetes uz koncertu var iegādāties Biļešu Serviss tīklā. 
 
Pasākuma lapa sociālajā tīklā Facebook: 
 
Projektu organizē: Starptautiskais talantu centrs 
http://ict-stars.eu/lv/index.html.
Papildu informāciju par pasākumu var uzzināt vietnē ict-stars.eu un pa telefonu +371 28491488.
 
 
 

Pēdējās ziņas

2020-02-16 Svinīgā apbalvošanas ceremonijā pasniegtas Liepājas Kultūras balvas
2020-02-16 Zvaigžņu festivāls aicina uz džeza koncertu portugāļu un brazīļu ritmos
2020-02-16 Rīgā notiks Baltijā vienīgais džeza pianista Daniila Krāmera jubilejas koncerts
2020-02-12 Izdots kulinārā tūrisma ceļvedis Flavours of Livonia
2020-02-09 PIETEIKŠANĀS DALĪBAI 50. GADATIRGŪ IR SĀKUSIES
2020-01-08 Vecrīgā notiks Riga Street food festivāls
2019-10-29 Liepājas Simfoniskais orķestris un INSTRUMENTI koncertzālē Lielais dzintars
2019-10-29 Bauskas pilī skanēs LA Folias koncerts
2019-10-21 Līgatne pirmā Baltijas valstīs iestājas Eiropas industriālā mantojuma ceļā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski