Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Svinīgā apbalvošanas ceremonijā pasniegtas Liepājas Kultūras balvas

2020-02-16

13. februārī koncertzālē „Lielais dzintars” norisinājās „Liepājas Kultūras balva 2019” apbalvošanas ceremonija. Ar mākslinieka Roberta Mežaiņa izgatavotajām statuetēm tika apbalvoti desmit aizvadītā gada nozīmīgākie un spilgtākie kultūras notikumi un personības. 

 “2019. gadā esam iedibinājuši jaunus festivālus un baudījuši pasaules mākslinieku šedevrus. Esam radījuši augstvērtīgus jaundarbus un turējuši godā tradīcijas. Notikumi ir bijuši daudz un ļoti daudzveidīgi. Taču aiz katra no tiem ir stāvējis cilvēks. Un Liepājai ir ļoti paveicies! Šeit dzīvo ārkārtīgi radošas personības, kuras padara pilsētu par dinamisku vietu kultūras un radošuma izaugsmei. Šovakar atļausim priekškaram krist un prožektoru gaismām izgaismot labākos no labākajiem,” sacīja Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens. 
 
Kultūras GADA balvu saņēma Liepājas Simfoniskais orķestris par operas tradīcijas atjaunošanu Liepājā, iniciējot un realizējot Latviešu oriģināloperas "Suitu sāga" iestudējumu.
 
Ar apbalvojumu Liepājas Kultūras balva tika godināti:
Inese Kučinska par izcilu Ričarda III lomas atveidojumu Liepājas teātra iestudējumā "Šekspīrs; Ilze Valce par Kurzemes dziesmu svētku “Es esmu dzīvība” mākslinieciskās idejas īstenošanu un izcili radošu sniegumu akadēmiskajā un kora mūzikā; Rasa Bugavičute-Pēce par radoši augstvērtīgu romānu "Puika, kurš redzēja tumsā” un tā veiksmīgo iestudējumu Latvijas Nacionālajā teātrī; Uldis Rubezis par estētiski augstvērtīgu un dziļi simbolisku lielformāta sienas gleznojumu „Pegazs” Liepājas pilsētvidē; Liepājas Mūzikas, Mākslas un dizaina vidusskola par jomas visaptverošu daudzveidību pieredzes apmaiņas platformas Dizaina dienas 2019 īstenošanā; Karostas glābšanas biedrība par jaunu iniciatīvu vēsturiski nozīmīgas vietas Redāns iedzīvināšanā un Karostas festivāla organizēšanu; koncertzāle “Lielais dzintars” par izcilām repertuāra pērlēm, kas apvieno mākslu un mūziku lokālā un globālā kontekstā; Paula Ostupe un Māris Dejus par laikmetīgu kultūras virzienu iedzīvināšanu, realizējot sociālā dizaina projektu "Virtuālā realitāte sastop seniorus" un Ēriks Vilsons par radošo koncepciju un sociāli nozīmīgu tēmu aktualizēšanu, īstenojot monoizrāžu ciklu Liepājas un Latvijas skolās.
 
Papildu apbalvojumiem, 4200 eiro lielo naudas balvu fondu, Liepājas Kultūras balvas 2019 žūrijas komisija lēma sadalīt trīs laureātu starpā. Naudas balvas saņēma Inese Kučinska 1400 eiro, Ilze Valce 1400 eiro un Rasa Bugavičute-Pēce 1400 eiro apmērā.
 
Desmit spilgtākie kultūras notikumi un personības saņēma mākslinieka Roberta Mežaiņa izgatavotās statuetes. Šogad statuetē attēlots viens no Liepājas simboliem – liepa. Liepu lapas siluets statuetē simbolizē kultūras daudzveidību un plašās iespējas radošai darbībai Liepājā.
 
Šogad kopumā tika saņemti 48 pieteikumi mākslas, literatūras, mūzikas, teātra un citās nozarēs, izvirzot gan radošu apvienību iniciatīvas, gan individuālus sasniegumus. 
 
Pieteikumus izvērtēja vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis un vērtēšanas komisijas locekļi – Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns, Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārā institūta pētniece, teātra zinātniece Vēsma Lēvalde, Valsts kultūrkapitāla fonda Dizaina un arhitektūras nozares ekspertu komisijas priekšsēdētājs un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola Koka izstrādājumu dizaina nodaļas vadītājs Ivars Pilips-Matisons, mūziķis, komponists un LTV kultūras raidījuma vadītājs Jānis Holšteins-Upmanis, dziesminiece, vokālā pedagoģe, diriģente, tautas tradīciju kopēja Ieva Tālberga un ”Liepājas Kultūras balva 2018” laureāts, koncertaģentūras ”Laba mūzika” mākslinieciskais vadītājs Ints Dālderis.
 
Šogad Liepājas Kultūras balvu pasniedza devīto gadu pēc kārtas. Kultūras balvas uzdevums ir novērtēt tos kultūras notikumus un personības, kas ir veicinājuši Liepājas atpazīstamību, kā arī novērtēt jaunas radošas idejas Liepājas kultūrā.  
 
 
Informāciju sagatavoja:
Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldes 
Attīstības projektu vadītāja
Daira Bērtule
 
 

Pēdējās ziņas

2020-02-16 Zvaigžņu festivāls aicina uz džeza koncertu portugāļu un brazīļu ritmos
2020-02-16 Rīgā notiks Baltijā vienīgais džeza pianista Daniila Krāmera jubilejas koncerts
2020-02-12 Izdots kulinārā tūrisma ceļvedis Flavours of Livonia
2020-02-09 PIETEIKŠANĀS DALĪBAI 50. GADATIRGŪ IR SĀKUSIES
2020-01-08 Vecrīgā notiks Riga Street food festivāls
2019-10-29 Liepājas Simfoniskais orķestris un INSTRUMENTI koncertzālē Lielais dzintars
2019-10-29 Bauskas pilī skanēs LA Folias koncerts
2019-10-21 Līgatne pirmā Baltijas valstīs iestājas Eiropas industriālā mantojuma ceļā
2019-09-22 Ineses Galantes fonds aicina uz Ziemassvētku prelūdiju

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski