Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Šova MODES ALĶĪMIJA. Stila ikonas organizatori iepazīstina ar programmas dalībniekiem

2019-09-22

29.septembrī Rīgā un 4.decembrī Daugavpilī notiks unikāls teatralizēts šovs un populārā modes mākslinieka, kostīmu mākslinieka, scenogrāfa, kolekcionāra, televīzijas raidījumu vadītāja un vairāk nekā 30 grāmatu autora Aleksandra Vasiļjeva autorlekcija “MODES ALĶĪMIJA. Stila ikonas”. 

 
Šovā Latvijas skatītāji uzzinās par Odrijas Hepbernas, Greisas Kellijas un Merilinas Monro stila noslēpumiem, vēros dizaineru modes skates, kā arī varēs izbaudīt mūsdienu horeogrāfijas uzvedumu un muzikālus priekšnesumus. “Pilnībā iegrimt” pasākumā viesiem palīdzēs unikālā scenogrāfija, kuru ir izstrādājusi režisore Leokādija Dabužinskaite. 
 
““MODES ALĶĪMIJAS. Stila ikonas” skatītājus gaida bagātīga, interesanta, izsmeļoša galveno XX un XXI gs. elku stila vēsture. Šovā absolūti viss – mūzika, dejas un video – ir veltīts šai tēmai. Esam iecerējuši, ka skatuve būs ne tikai funkcionāla, bet arī estētiski pievilcīga. LED ekrānus mēs izmantojam ne tikai lekcijas rādīšanai, bet arī kā daļu scenogrāfijas. Arī apgaismojums būs īpašs, tas viennozīmīgi piešķirs vakara atmosfērai krāšņumu un noslēpumainību,” stāsta Dabužinskaite. 
 
Šova laikā skatītāji redzēs Latvijas labāko dizaineru Natālijas Jansones (Natālija Jansone), Svetlanas Kairovas (Selina Keer TM), Daigas Latkovskas (Modes nams TĒMA) un Patrīcijas Mihaiļukas (PM Looks) 2019./2020. gada rudens – ziemas sezonas kolekcijas.
 
Tāpat organizatori šova dalībnieku komandā ir iekļāvuši jaunus, talantīgus džeza mūziķus. Maestro Vasiļjevs pilnībā atbalstīja ideju, piebilstot, ka šis mūzikas žanrs “brīnišķīgi ataino mainīgās, brīžiem pārdroši ekspresīvās modes būtību”. 
 
Multiinstrumentālists Andriuss Savčenko, kas regulāri piedalās nacionālos un starptautiskos projektos kopā ar akadēmisko bigbendu un citiem kolektīviem, pastāstīja par savu piedalīšanos projektā “MODES ALĶĪMIJA. Stila ikonas”.
 
“Bija negaidīti un ļoti patīkami saņem piedāvājumu kļūt par šāda neparasta projekta daļu. Mani ieinteresēja pati ideja — uz lielās skatuves, teatralizētā modes šova izpildīt populāras kompozīcijas un dažādu XX gs. periodu dziesmas, šādā veidā muzikāli raksturojot tā laika stila ikonas un modes tendences. Man tā būs nenovērtējama pieredze,” atzina Savčenko.
 
Tāpat skatītāji dzirdēs daudzu starptautisko balvu īpašniece, džeza vokāliste Elžbeta Oļeškeviča. 
 
“Esmu ļoti priecīga par iespēju piedalīties šovā “MODES ALĶĪMIJA. Stila ikonas”. Projekts ir izplānots ļoti detalizēti, un es nešaubos, ka tas vislabākajā veidā atklās publikai brīnišķīgus dizainerus. Mēs ar Andriusu Savčenko uzstāsimies ar dažiem priekšnesumiem, taču visus to noslēpumus skatītājiem atklāt nevēlos. Nāciet uz šovu, un jūs būsiet patīkami pārsteigti par mūsu izpildītajām kompozīcijām un, neapšaubāmi, gūsiet daudz prieka, klausoties Maestro Vasiļjeva lekciju! Mēs pieliksim visas pūles, lai mūsu šovs būtu neaizmirstams,” apsolīja Oļeškeviča. 
 
MODES ALĶĪMIJA. Stila ikonas ir īsts ceļojums laikā, aizraujoša saruna par simtgades visspilgtākajām personībām, kas izveidoja moderno modi. Kas ir šie cilvēki, kuriem vēlējās līdzināties miljoniem vīriešu un sieviešu? Kādēļ tieši viņus nodēvēja par “stila ikonām”? Maestro Aleksandrs Vasiļjevs atbildēm uz šiem un daudziem citiem jautājumiem.
 
 
Biļetes uz šovu pieejamas Biļešu serviss tīklā.
 
Pasākuma lapas sociālajā tīklā Facebook: 
https://www.facebook.com/events/320608335323057/
https://www.facebook.com/events/332371700785791/

Pēdējās ziņas

2019-09-22 Ineses Galantes fonds aicina uz Ziemassvētku prelūdiju
2019-08-19 Liepājas Simfoniskais orķestris 139.koncertsezonu atklās ar grandiozu lielkoncertu
2019-08-19 Jūrmalā notiks dzejnieka Semjona Sļepakova radošais vakars
2019-08-02 Engures kauss 2019 un citi pasākumi
2019-08-02 10. augustā Bauskas pilī skanēs 14. gadsimta itāļu komponistu skaņdarbi
2019-08-02 Dziesminieki tiksies Jaunjelgavā
2019-08-02 Rundāles pilī skanēs festivāla Liepājas vasara
2019-07-10 Willow Farm- 25 gadu jubilejas koncerts
2019-07-10 Liepājā uzstāsies amerikāņu džeza dīva Šeina Stīla ar Latvijas Radio bigbendu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski