Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Paziņoti Rīgas balles 2019. Latvijas baletam – 100! dalībnieki un programma

2019-07-02

 

 
27.jūnijā Rīgas domes Portretu zālē notika preses konference, kas bija veltīta ikgadējam starptautiskam kultūras notikumam “Rīgas balle 2019. Latvijas baletam – 100!”. Balle notiks šā gada 7.septembrī. 
 
Tāpat kā iepriekš viens no spilgtākajiem un grandiozākajiem kultūras pasākumiem valstī aicinās viesus pavadīt neaizmirstamu vakaru izsmalcinātajā Melgalvju namā izmeklētu XVIII un XIX gs. skaņdarbu pavadībā. Šogad “Rīgas balle” būs veltīta Latvijas baleta simtgadei, tādēļ līdztekus mazurkai, valsim, polonēzei un kontrdansam balles patronese Natālija Tumševica – Ērgle un viņas komanda “Rīgas balles 2019” mākslinieciskā vadītāja, pedagoga, režisora un horeogrāfa Tāļa Sila vadībā programmā ir iekļāvuši īpašus priekšnesumus, kas ir veltīti baleta izrāžu tematikai. 
 
Preses konferencē Natālija Tumševica – Ērgle iepazīstināja ar radošās komandas dalībniekiem un projekta partneriem, kā arī pastāstīja par pasākuma galvenajiem mērķiem: 
 
“Mēs visiem spēkiem atbalstām Latvijas kultūras attīstību un tradīciju saglabāšanu, kā arī atbalstām talantīgus jauniešus. Jau ceturto gadu pēc kārtas mēs rīkojam “Rīgas balli”, popularizējot klasisko mākslu. Svarīgi piebilst, ka tas ir 100% Latvijas produkts, kas reprezentē mūsu valsti kultūras jomā. Mēs gribētu, lai Latvijas vārds skanētu lepni gan valsts iekšienē, gan arī aiz tās robežām, lai pasaulē zinātu, cik talantīgi cilvēki šeit dzīvo. Tāpat mēs ceram, ka mūsu projekts spēs pārliecināt talantīgus cilvēkus nepamest Latviju. Taču mūsu galvenais mērķis – palīdzēt tiem, kam ir mazāk iespēju attīstīt savu talantu. Šoreiz sadarbībā ar mūsu partneriem un viesiem palīdzēsim talantīgiem bērniem, kam ir nepieciešams materiāls atbalsts.” 
 
Latvijas Bērnu Fonda projektu vadītāja Veronika Butāne apstiprināja piedalīšanos “Rīgas balles 2019” labdarības akcijā un pateicās tās organizatoriem:
 
“Mūsu nevalstiskā organizācija jau vairāk nekā 13 gadus sniedz palīdzību bērniem, tostarp arī viņu talantu attīstīšanai. Mēs esam pateicīgi par iespēju būt daļa no projekta “Rīgas balle” un ļoti novērtējam to, ka jūs redzat vajadzību atbalstīt talantīgus bērnus. Jo bieži vien tieši finanšu trūkumam ir izšķiroša nozīme mērķu sasniegšanā. Balles laikā mēs iepazīstināsim ar diviem ļoti talantīgiem bērniem – 14 gadus veco vijolnieci Terēzu no Jūrmalas daudzbērnu ģimenes un vienpadsmit gadus veco čellistu Reini no Rīgas. Ceru, ka kopā mums izdosies palīdzēt gan viņiem, gan arī daudziem citiem talantīgiem bērniem!”
 
Tāpat kā iepriekš, “Rīgas balle 2019” notiks izsmalcinātajās Melngalvju nama telpās. Preses konferencē tā vadītāja Linda Lūkina – Kalda pateicās balles organizatoriem par veiksmīgu sadarbību.
 
“Mēs lepojamies, ka tāds brīnišķīgs pasākums notiek tieši mūsu telpās, pašā nācijas sirdī, un atjauno iepriekšējās baļļu tradīcijas Melngalvju namā,” viņa teica. 
 
Kultūras attīstība un atbalsts “Rīgas ballē” jau četrus gadus notiek sadarbībā ar Rīgas tūrisma attīstības biroju un galvaspilsētas tūrisma zīmolu LiveRiga. Biroja un “Rīgas balles” organizatoru kopīgais mērķis ir Latvijas kā kultūras tūrisma galamērķa popularizēšana un galvaspilsētas viesu iepazīstināšana ar Latvijas tradīcijām. Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka šī mērķa īstenošana ir veiksmīga – pērngad vien balli apmeklēja viesi no 14 pasaules valstīm. 
 
Preses konferencē projekta partneri novēlēja, lai “Rīgas balle” kļūtu par “jaunu, spēcīgu Latvijas tradīciju” un pēc daudziem gadiem svinētu savu simtgadi. 
 
Tradicionāli balli atklās jauno debitantu oficiālais iznāciens un viņu pirmā deja. Debitantu pāri ir īpaši atlasīti Latvijas lielākajās augstskolās un tos sagatavos labākie sarīkojumu deju dejotāji un horeogrāfi. Pēc debitantu uzstāšanās organizatori ar pasākuma partneru atbalstu paziņos par “Rīgas balles 2019. Latvijas baletam – 100!” atklāšanu. 
 
Par cienastu “Rīgas ballē” atbildēs restorāns 36.līnija, un tā šefpavārs Lauris Aleksejevs preses konferencē apliecināja klātesošajiem, ka vakara viesus gaida ļoti bagātīga ēdienkarte. “Rudens restorāniem ir labvēlīgs laiks. Bagātīga raža un sezonas delikateses ļauj mums izveidot sabalansētu ēdienkarti, kas būs pa prātam pat visprasīgākajiem gardēžiem,” viņš pastāstīja. 
 
Savukārt autorkokteiļu pagatavošanas mākslu rādīs kompānija Prike Latvija, bet izsmalcinātus desertus gatavos Desertu Studija. Tāpat kā iepriekš, neatņemama svētku sastāvdaļa būs glāžu piramīda ar šampanieti – šampanieša nama Moët & Chandon simbols, kas iemieso pārpilnību un greznību. 
 
Turklāt balles viesi varēs apmeklēt mākslas galeriju, kurā savus darbus izstādīs talantīgā Latvijas māksliniece Ilze Preisa. “Esmu laimīga par iespēju piedalīties šajā skaistajā pasākumā. Šoreiz es izstādīšu pilnīgi jaunu darbu ciklu, kuros varēs redzēt dažādus jūgendstila un romantisma elementus. Esmu pārliecināta, ka darbi iepriecinās balles apmeklētājus, kā arī stilistiski lieliski atbildīs pasākuma koncepcijai,” uzsvēra māksliniece.
 
Pasākuma koncertprogrammā piedalīsies Operetes teātra simfoniskais orķestris diriģenta Aivara Lakstīgalas vadībā, džeza orķestris Mirage Laura Amantova vadībā, Latvijas Nacionālās operas un baleta vadošie solisti, kā arī jaunie talanti – talantīgi Latvijas mūziķi, bērnu namu audzēkņi un daudzi citi. 
 
Lai būtu unikāla balles atmosfēra, pasākuma laikā būs jāievēro stingra ģērbšanās etiķete. Vīriešiem noteikti jāparūpējas par melnu fraku, smokingu vai uzvalku ar piemērotu tauriņu! Dāmām etiķete paredz garo vakarkleitu.
 
“Rīgas balle” ir ikgadējs starptautisks pasākums, kura galvenie mērķi ir klasiskās Eiropas un tradicionālo Latvijas kultūras vērtību atdzimšana, kā arī Rīgas un Latvijas popularizēšana pasaulē. 
 
“Rīgas balli” organizē: biedrība Royal Events.
 
“Rīgas balli” atbalsta: LIVE RIGA, Rīgas Dome, Cellarte, Exupery International School, LNK Group, Chopard Boutique Riga, Moët & Chandon, Sajūtu aleja, Ver Noma, Desertu Studija, 6.Septembris kāzu salons, Studio17 Beauty salon, Changer Club, Venden, Lavazza un citi.
 
Informatīvie partneri: Neatkarīgā Rīta avīze, Люблю, VIP Lounge, Titanium.
 
Papildu informācija: info@rigasballe.lv,  +371 28100843. 
Projekta lapa sociālajā tīklā Facebook: https://www.facebook.com/rigasballe
 
Pasākuma video: https://youtu.be/RxQgpEQOtJQ
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Mārketinga aģentūra PR LINIJA
+371 29287890 
+371 29410304
www.pr-linija.lv                                                                                                                                                                                                      
 linija@pr-linija.lv

Pēdējās ziņas

2019-07-02 Festivālā Liepājas vasara koncertēs Margarita Vilsone
2019-07-02 6. jūlijā Ķemeru nacionālajā parkā notiks sikspārņu nakts
2019-07-01 21. jūlijā notiks MĀKSLAS PIKNIKS
2019-06-30 No 3. jūlija līdz 20. jūlijam liliju izstāde Aizputē
2019-06-28 Latvijas mazpilsētu tūrisma attīstībai – individuāls potenciāls, kopīgi izaicinājumi
2019-06-27 Izcilais džezmenis Daniils Krāmers – atkal Jūrmalā!
2019-06-26 Kā sagatavot auto tālam vasaras ceļojumam
2019-06-26 Ineses Galantes koncerts Festivāla Summertime prelūdija jau 4. jūlijā
2019-06-22 Festivāls Liepājas vasara notiks Rundāles pilī

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski