Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Festivālā Liepājas vasara koncertēs Margarita Vilsone

2019-07-02

 

2. augustā pulksten 19 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars festivāls Liepājas vasara aicina uz izsmalcinātu mūzikas vakaru, kur ar reti atskaņotu kamermūzikas šedevru programmu uzstāsies Vācijā rezidējoši mākslinieki – latviešu soprāns Margarita Vilsone un brazīliešu pianists Marselu Amarals.

Burvīgās soprāna balss īpašniece Margarita Vilsone, kas savulaik bijusi gan Latvijas Nacionālās operas, gan Nirnbergas valsts Teātra operas studijas soliste, programmas divās daļās pārsteigs ar izsmalcinātu, reti atskaņotu kamermūzikas programmu. Austriešu, amerikāņu, britu un krievu vokālās mūzikas pērles atklās jūtīgu un smalku dzejas pasauli, ko līdz ar solisti skaņās ietērps izcilais brazīliešu pianists Marselu Amarals, kuru The New York Times nodēvējis par “visizcilāko koncertmeistaru”.
 
Sadarbība ar pianistu Marselu Amaralu Margaritai Vilsonei izveidojusies jau kopš studiju laika Nirnbergas Mūzikas augstskolā, kur Marselu ir profesors vācu dziesmu interpretācijā. “Jau toreiz sapratām, ka varam mūzikā ļoti labi kopā sastrādāties, ka mums kopā ir īpaša muzikālā dzirksts,” stāsta dziedātāja. Kopā koncertēt ir bijusi iespēja jau vairākkārt, arī pagājušajā sezonā, piemēram, festivālā Voices Vācijā. Margarita turpina: “Kamermūzikas repertuārs man ir ļoti interesants. Es kamermūziku esmu sākusi ar tiešām nepierastiem komponistiem. Marselu man ir atklājis Jozefu  Marksu, Čārlzu Grifisu, Ēriku Korngoldu un citus ne tik bieži dzirdētus komponistus. Albanu Bergu kopā esam atskaņojuši un tas aizvien ir manā repertuārā – viņa “Septiņas agrīnās dziesmas” esmu ļoti daudz dziedājusi un esmu sapratusi, ka tieši šis ir mans repertuārs kamermūzikā – tur jūtos vislabāk, tur jūtos droši, tur man gan emocionāli, gan krāsu un balss ziņā ir ko teikt, gan arī mūsu abu saspēlē.”
 
Festivālā “Liepājas vasara” mūziķi atskaņos 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma mūziku, ko radījuši tādi komponisti kā Albans Bergs, Ēriks Volfgangs Korngolds, Jozefs Markss, Bendžamins Britens, Sergejs Prokofjevs un Sergejs Rahmaņinovs. “Tie ir komponisti, kas dzīvojuši vienā laikā, bet dažādās valstīs un radījuši pilnīgi atšķirīgu mūziku. Tā kā man un Marcelu šī perioda mūzika un tās valoda ir sirdij tuva, vēlējāmies parādīt, cik atšķirīgi skaista tā spēj būt,” saka Margarita Vilsone.
 
Festivāls “Liepājas vasara”, ko ik gadu organizē Liepājas Simfoniskais orķestris, ir leģendārā vasaras simfoniskās mūzikas cikla “Liepājas vasara” garīgais mantinieks un turpinājums. Gadu desmitiem Liepājā, Jūras parka brīvdabas estrādē siltajās vasaras dienās liepājnieki un kūrviesi ar visām ģimenēm varēja baudīt simfoniskās mūzikas koncertus. Tālajā 1783. gadā šo iniciatīvu aizsācis toreizējais Kurzemes hercogs Pēteris Bīrons. Pēdējos gados festivālā skanējuši tādi skaļi vārdi kā Giora Feidmans, Gidons Krēmers un „Kremerata Baltica”, Avi Avitals, Tokiko Kato, Maija Kovaļevska un vēl citi.
 
Plašāka informācija par festivāla Liepājas vasara koncertiem atrodama Liepājas Simfoniskā orķestra mājas lapā zem saites https://lso.lv/lv/festivali/liepajas-vasara. Biļetes uz LSO rīkotajiem koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.
 
Iveta Vēvere
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pēdējās ziņas

2019-07-02 Paziņoti Rīgas balles 2019. Latvijas baletam – 100! dalībnieki un programma
2019-07-02 6. jūlijā Ķemeru nacionālajā parkā notiks sikspārņu nakts
2019-07-01 21. jūlijā notiks MĀKSLAS PIKNIKS
2019-06-30 No 3. jūlija līdz 20. jūlijam liliju izstāde Aizputē
2019-06-28 Latvijas mazpilsētu tūrisma attīstībai – individuāls potenciāls, kopīgi izaicinājumi
2019-06-27 Izcilais džezmenis Daniils Krāmers – atkal Jūrmalā!
2019-06-26 Kā sagatavot auto tālam vasaras ceļojumam
2019-06-26 Ineses Galantes koncerts Festivāla Summertime prelūdija jau 4. jūlijā
2019-06-22 Festivāls Liepājas vasara notiks Rundāles pilī

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski