Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Senā dzīvesveida skolas nodarbība -Vainagi renesansē

2019-06-22

 

Sestdien, 6. jūlijā plkst. 16:00 Bauskas pils muzejs aicina uz Senā dzīvesveida skolas nodarbību Vainagi renesansē. Senā dzīvesveida skolas nodarbības Bauskas pils muzejā notiek kopš 2010. gada. To laikā apmeklētājiem ir iespēja apgūt dažādas seno amatu prasmes un gūt priekšstatu par 15. – 17. gs. cilvēku dzīvesveidu, sadzīves kultūru, zinātni un atklājumiem.

Renesansē vainagu darināšanai pievērsa daudz lielāku uzmanību nekā mūsdienās, uzskatot tos ne tikai par skaistiem, dekoratīviem tērpa aksesuāriem, bet piešķīra simbolisku jēgu un ticēja to labvēlīgai iedarbībai. Tradicionāli vainags saistīts kā meiteņu un jaunavu galvas rota, taču toreiz greznojās arī jauni puiši un vīrieši. 
 
Vainags bija ne tikai būtiska apģērba sastāvdaļa, bet svarīgs svētku vai rituāla atribūts gadskārtu, karnevālu, nozīmīgu baznīcas notikumu, kristību, iesvētību, bet jo īpaši - kāzu tradīciju svinībās. Renesanses laikā augstdzimušām personām vainagi gatavoti no metāla, dārgakmeņiem, pērlītēm, stieplītēm, dažādiem smalkiem audumiem, kā arī no dzīviem ziediem un augiem. Zemnieki un pilsētnieki nevarēja atļauties greznas lietas vainagu pīšanai, tamdēļ izmantoja to, ko sniedza daba no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Renesansē plašas zināšanas par puķu nozīmi, ārstniecisko augu iedarbību bija ne tikai dārzniekiem, ārstiem, zāļu sievām, bet arī māksliniekiem, dzejniekiem, rakstniekiem, galminiekiem. 
 
Nodarbības laikā apmeklētāji gūs ieskatu par Floras pasaules bagātībām, ko apjūsmoja dzejdari sonetos un ziedu vilinājuma atspulgu galma dejā, kā arī uzzinās kādas puķes un augus vija vainagos dziedniecības rituālos, mīlas maģijas nolūkos un dažādās svinībās.  
 
Skatītājiem būs iespēja redzēt nelielu izstādi, kurā eksponēti renesanses laika dievību un alegoriju vainagi un apgūt prasmes tā laika vainagu darināšanā Bulduru dārzkopības vidusskolas floristikas meistares Inetas Skrūzmanes- Ozoliņas vadībā.
 
Tos, kuri vēlās piedalīties vainagu darināšanā, aicinām pieteikties savlaicīgi, kā arī, uz nodarbību ņemt līdzi šķēres, diegu un dabas materiālus vainaga veidošanai.
 
Nodarbības ilgums ~ 2 h .
Biļetes cena 3 EUR. Tās var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv. Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 min. pirms pasākuma.
 
Informāciju sagatavoja:

Pēdējās ziņas

2019-06-22 Festivāls Liepājas vasara notiks Rundāles pilī
2019-06-22 21.jūnijā garākā līgodziesma pieskandināja Latviju
2019-06-21 Vasaras saulgriežu svinības Tukumā un apkārtnē
2019-06-21 Par šovu MODES ALĶĪMIJA. Stila ikonas -29. septembrī
2019-06-21 Festivālā Botānika uzstāsies Maskavas dziedātāja Varvara Vizbora
2019-06-21 Vasaras saulgriežu svētki Turaidā 21. jūnijā
2019-06-21 Ielīgošanas pasākumi Rīgā
2019-06-16 Liepājā koncertēs amerikāņu blūzmenis Bridžess un Keksi
2019-06-15 Latvijā filmētais video “Dzīve izkliedētā gaismā” saņēmis Londonas starptautiskās kino prēmijas galveno balvu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski