Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Par šovu MODES ALĶĪMIJA. Stila ikonas -29. septembrī

2019-06-21

29.septembrī plkst.19:00 Kongresu namā, Rīgā un 28.septembrī plkst. 19:00 Daugavpils Kultūras pilī notiks slavenā modes vēsturnieka, kostīmu mākslinieka, scenogrāfa, kolekcionāra, televīzijas raidījumu vadītāja, vairāk nekā 30 grāmatu autora Aleksandra Vasiļjeva autorlekcija un teatralizēts šovs MODES ALĶĪMIJA. Stila ikonas.

 

Latvijas skatītājiem tā ir unikāla iespēja ne tikai uzzināt Odrijas Hepbernas, Greisas Kellijas un Merilinas Monro elegances noslēpumus, bet arī nokļūt dizaineru skatēs, redzēt radošo iestudējumu un neatkārtojamo horeogrāfiju, kuru īpaši šim projektam radījusi Lietuvas baletmeistare, režisore Leokādija Dabu žinskaite. 

 
“Protams, MODES ALĶĪMIJA. Stila ikonas ispirms ir lieliska lektora, viena no mūslaiku vispopulārākajiem modes vēsturnieka uzstāšanās – bagātīga, interesanta, izsmeļoša XX un XXI gs. lielāko stila elku vēsture. Šovā pilnīgi viss ir veltīts šai tēmai: mūzika, dejas un video. Horeogrāfija būs moderna: dejotāji ar saviem modernā stila priekšnesumiem uz skatuves atklās lekcijas tēmas un atklās dizaineru skates. Mūsu komandas uzdevums bija artistiski un gaumīgi ietērpt mūzikā un kustībās to, ko skatītājiem stāstīs Maestro,” pastāstīja Dabu žinskaite. 
 
Šova laikā skatītāji redzēs Latvijas labāko dizaineru Natālijas Jansones (Natālija Jansone), Svetlanas Kairovas (Selina Keer TM), Daigas Latkovskas (Modes nams TĒMA) un Patrīcijas Mihaiļukas (PM Looks) 2019/20. gada rudens – ziemas sezonas kolekcijas.
 
“Man piedalīšanās Aleksandra Vasiļjeva šovā ir neizsakāms prieks. Tieši viņš ir Alķīmijas svarīgākais elements, tās galvenais burvis! Runājot par savu skati, pagaidām visu atklāt nevēlos, vien uzsvēršu, ka kolekcijas noskaņu noteica audumi, kurus izvēlējos izstādē Milānā,” pastāstīja Natālija Jansone, kuras darbus kritiķi salīdzina ar haikām – elegantām, atturīgām, perfektām līdz vissmalkākajām detaļām. 
 
Savus iespaidus par piedalīšanos šovā atklāja arī citi dizaineri. Tā, Svetlana Kairova atzinās, ka piekristu ar Vasiļjevu sadarboties jebkura projekta ietvaros. “Man ārkārtīgi veicas, jo jau otro reizi varēšu piedalīties šovā “Modes alķīmija”. Es ļoti cienu Aleksandru Vasiļjevu un esmu gatava viņam sekot. Tā ir liela atbildība, taču arī neticami vērtīga pieredze. Īpaši šovam es veidošu atsevišķu kapsulas kolekciju Alķīmija” Tajā būs pārstāvētas visas jaunās sezonas svarīgākās tendences: galvenais “Alķīmijas” materiāls — āda baklažānu, vīna, bordo un smaragda toņos kombinācijā ar tvīdu un Džersiju, kā arī efektīgi un eleganti audumi ar metāliskiem diegiem. Kolekcijas kopējo stilu varētu aprakstīt ar terminu “dekonstruktīvisms”. Tēli būs sarežģīti un netriviāli,” pastāstīja modes māksliniece Svetlana Kairova. 
 
Zīmola PM Looks dizainere Patrīcija Mihaiļuka, kas strādā tikai ar dabīgiem audumiem, izvirzījusi sev grūtu uzdevumu – adaptēt mūsdienu cilvēkiem un to vajadzībām 30.-40.gadu klasiku. “Skatē būs redzami modeļi tumšos, dabiskos, “meža” toņos, ko iedvesmojušas sūnas, mizas, vaniļa un kanēlis, no vilnas, zīda un viskozes audumiem. Ceru, man izdosies pārsteigt publiku,” teica tērpu dizainere.
 
 
Bet modes māksliniece Daiga Latkovska uzskata, ka kaut arī šarms ir dabiska sievietes īpašība, taču pareizs tērps palīdzēs to pastiprināt. Tādēļ viņas kolekciju akcents būs tieši dekoratīvisms. “Man patīk izšuvumi, mežģīnes, rotas un lidojoši silueti. Es veidoju tēlus, kuri ļauj sievietēm izbaudīt apkārtējo uzmanību. Vienlaikus skatē būs redzami daudzfunkcionāli komplekti,” pastāstīja Latkovska, uzsverot, ka šovā Modes alķīmija viņu visvairāk piesaista Aleksandra Vasiļjeva attieksme pret sieviešu ārējo izskatu. Dizainere arī izteica vēlēšanos dzirdēt Maestro komentārus par skati. 
 
“Modes alķīmijas” veidotāji uzsvēra, ka, pateicoties oriģinālajam formātam, šovs ir ne tikai izklaidējošs, bet arī izglītojošs. 
 
“Šovs ne tikai ļaus modes industrijas pārstāvjiem demonstrēt savas kolekcijas plašai publikai, bet arī ļaus skatītājiem neparastā atmosfērā izprast modes virzienu un tendenču sarežģītās attiecības un, protams, vērot neatkārtojamā Aleksandra Vasiļjeva uzstāšanos,” pastāstīja šova “Modes alķīmija” idejas autore, uzņēmuma ALCHEMY STUDIO direktore un producente Anna Oļeiņika. 
 
“MODES ALĶĪMIJA. Stila ikonas” ir īsts ceļojums laikā, aizraujoša saruna par simtgades visspilgtākajām personībām, kas izveidoja moderno modi. Kas ir šie cilvēki, kuriem vēlējās līdzināties miljoniem vīriešu un sieviešu? Kādēļ tieši viņus nodēvēja par “stila ikonām”? Maestro Aleksandrs Vasiļjevs atbildēm uz šiem un daudziem citiem jautājumiem. 
 
 
Biļetes uz šovu ir pieejamas Biļešuserviss tīklā.
 
Pasākuma lapas sociālajā tīklā Facebook: https://www.facebook.com/events/320608335323057/
 

Pēdējās ziņas

2019-06-21 Vasaras saulgriežu svinības Tukumā un apkārtnē
2019-06-21 Festivālā Botānika uzstāsies Maskavas dziedātāja Varvara Vizbora
2019-06-21 Vasaras saulgriežu svētki Turaidā 21. jūnijā
2019-06-21 Ielīgošanas pasākumi Rīgā
2019-06-16 Liepājā koncertēs amerikāņu blūzmenis Bridžess un Keksi
2019-06-15 Latvijā filmētais video “Dzīve izkliedētā gaismā” saņēmis Londonas starptautiskās kino prēmijas galveno balvu
2019-06-13 Aknīstē notiks Radošo industriju tūrisma misija
2019-06-13 Livonijas garša, atklāts kulinārais ceļš Latvijā un Igaunijā
2019-06-13 Leģendārais šovmens Stīvens Ridlijs festivālā Summertime

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski