Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ielīgošanas pasākumi Rīgā

2019-06-21

Sagaidot Līgo svētkus, Rīgas dārzos, parkos un pie kultūras centriem notiks ielīgošanas pasākumi.

 
20.Jūnijā
20.00 Spīķeru kvartālā norisināsies Ielīgošanas zaļumballe. 
20.00–21.00 Grupa Sestā jūdze
21.30–22.30 Grupa Dakota
23.00–24.00 Rikardions (Rihards Millers) un Kristīne Šomase
 
Zaļumballe, iemīļotas melodijas un lustīgas dejas.
Pasākums norisināsies Spīķeru kvartāla laukumā, Maskavas ielā 8. 
 
 
16.30–22.30 Pie VEF Kultūras pils, ielīgošanas pasākums Līgo skaisti šovakar!
 
Piedalās ekoloģiskās mūzikas grupa Ducele, postfolkloras grupas Rikši un Jauno Jāņu Orķestris, deju kolektīvi Bramaņi (vadītāja Taiga Ludborža ), Zalktis (vadītāja Zane Behmane), kori Dzīne (vadītājs Aivars Gailis) un Jasmīnas koris (vadītāja Agita Ikauniece Rimšēviča).
 
18.00–18.30 Īpašais notikums – 200 etnogrāfisko un koncertkokļu zibakcija-koncerts, kas notiks, sadarbojoties ar vienu no šī brīža aktīvākajiem kokles spēles guru – Ansi Jansonu un pieredzes bagāto koncertkokles spēles pasniedzēju Andu Eglīti, kura uzstāsies kopā ar savu koklētāju ansambli Cantata.
 
Pasākuma vadītāji – folkloras kopa Teikas muzikanti iepazīstinās ar Līgo un Jāņu tradīcijām, vadīs rotaļas un dančus.
Pasākuma laikā darbosies Jāņu vainagu pīšanas darbnīca.
 
19.30 Kultūras pils Ziemeļblāzma parkā Brīvdabas Līgo svētku uzvedums Preilenīte Carnikavas amatierteātris Nagla, režisors Zigurds Neimanis.
 
Piedalās k/p Ziemeļblāzma bērnu deju kolektīvs Bitīte, vidējās paaudzes deju kolektīvs Auda, senioru deju kolektīvs Ziemeļblāzma, senioru jauktais koris Rudens dziesma.
Rīko Kultūras pils Ziemeļblāzma
 
19.00 Kultūrtelpā Strops Ziepniekkalnā – Ēbelmuižas parkā, Valdeķu un Graudu ielas krustojumā Vasaras saulgriežu svinēšana kopā ar Ivetu un Vidvudu Medeņiem Saulgriežu rituāli, rotaļas un danči
 
21. jūnijā
9.00 -19.00  — Doma laukumā jau divdesmit ceturto reizi notiks Rīgas pilsētas tradicionālais ielīgošanas pasākums Zāļu tirgus.
 
Jāņuzāles, gardumi Līgo svētku galdam, lietišķās mākslas izstrādājumi, danči un dziesmas.
 
Piedalās pūtēju orķestris Fanfara, bērnu deju ansambļi Teiksmiņa, Dancītis, Bitīte, bērnu vokālie ansambļi Magonīte, Knīpas un Knauķi, Orķestris Rīga, Daigas Galejas senioru koru grupa, Rīgas lībiešu dziesmu ansamblis Līvlist, vidējās paaudzes deju kolektīvs Sidrabi, Rīgas Danču klubs, koris Laudate, folkloras kopaKokle, vīru vokālais kvartets Harmonija Rīgai, deju kopa Marmale, grupa Zeļļi, Vada Mārtiņš Ruskis.
 
 
18.00–20.00 E. Smiļģa Teātra muzeja dārzā, Ciklā Saulgriežu ugunis Rīgas kalnos Āgenskalna ielīgošana.
Piedalās Liepājas aktrišu folkloras apvienība Atštaukas.
Pasākumā piedalīsies Jāņi – E. Smiļģa Teātra muzeja direktors Jānis Siliņš un aktieris Jānis Dreiblats. Pasākumu vadīs Ināra Kalnarāja.
 
18.00–21.00 Pie Kultūras un tautas mākslas centra Ritums filiāles Ieriķu ielā 43A
Ielīgošanas pasākums Rūtoj, rūtoj!
Piedalās folkloras kopas Budēļi, Savieši, Lāns, Banga, Berendejka, deju kolektīvi Rits, Kamolītis un Rīdzenieks, mūzikas grupa Zaļā Galma Kapella.
 
Vada Ēriks Zeps. Pasākuma laikā vainagu vīšanas un siera siešanas meistarklase, citas Jāņu gaidīšanas tradīcijas.
Rīko Kultūras un tautas mākslas centra Ritums
 
19.00 Kultūrtelpā Strops Pļavniekos, Zaļajā birzī – Andreja Saharova ielā, starp Dravnieku un Pļavnieku ielu
Vasaras saulgriežu svinēšana kopā ar Ivetu un Vidvudu Medeņiem
 
23.jūnijā
Rīgā, 11.novembra krastmalā, pasākums Līgosim krastmalā visiem piedāvā iespēju baudīt kultūras programmu, kurā plaši pārstāvēti tautas dziedātāji, dejotāji, latviešu aktieri, mākslinieki, grupas un dīdžeji.
 
Izklaides pasākumi ilgst līdz agram rītam, un apmeklētāji varēs baudīt svētku ēdienus un sildīties pie ugunskuriem pašā pilsētas sirdī.
 
Dzegužkalna jau no plkst. 18.00 Jāņa bērnus aicina sagatavoties svētkiem, iekārtot labāko svinēšanas vietu un nopīt svētku vainagus radošajā darbnīcā.
 
Plkst. 20.00 svinīgi ar tāšu taures skaņām estrādē sāksies svinības. Dzegužkalna Jāņi nav iedomājami bez Jāņu mātes un Jāņu tēva, kuru lomās arī šogad iejutīsies Zoja Heimrāte un Edgars Lipors. Pirmo reizi Dzegužkalnu ielīgos Suitu sievas un ieskandinās Suitu dūdelnieki no Kurzemes. Viesi no Alsungas ar savām dziesmām un kopīgām rotaļām priecēs svētku apmeklētājus līdz pulksten 22.00.
 
Plkst. 22.00 Jāņa māte un Jāņa tēvs aicinās uz uguns rituālu, kāds iespējams tikai Dzegužkalnā, kur pasākuma apmeklētāji dosies lāpu gājienā uz kalna virsotni, lai svinīgi iedegu pūdeli, tad uguns rats, noripodams kalna pakājē, iedegs lielo Jāņuguni. Kopā ar Ilgu Reiznieci un Māri Muktupāvelu tiks svētīta Dzegužkalna Jāņuguns. Tajā jau tradicionāli tiek sadedzināti pērnie Jāņu vainagi un rituālā  nozīmē viss, kas jāatstāj pagātnē.
 
Pēc Jāņuguns iedegšanas apmeklētāji varēs mācīties un izdziedāt līgotnes kopā ar postfolkloras grupu Iļģi, kas tās krājuši jau vairākus gadu desmitus un izdziedājuši tālu aiz Latvijas robežām. Ik gadu Dzegužkalna Jāņu svinības pārsteidz ikvienu ar lielo latviešu danču tūri, kuras vadību jau tradicionāli ir uzņēmies Valdis Putniņš un Rīgas Danču klubs. “Tā patiesi ir vienreizēja sajūta, kad visa skatuve elpo un viļņojas vienā ritmā”, saka pasākuma rīkotāji.
Līgo pasākumi ir bez maksas
 
23.jūnijā Jāņu pasākums notiks arī Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā, kur līgotājiem Juglas ezera krastā būs iespēja sagaidīt Jāņu dienas rītu kopā ar tautā iemīļotām folkloras grupām 
 

Pēdējās ziņas

2019-06-21 Vasaras saulgriežu svinības Tukumā un apkārtnē
2019-06-21 Par šovu MODES ALĶĪMIJA. Stila ikonas -29. septembrī
2019-06-21 Festivālā Botānika uzstāsies Maskavas dziedātāja Varvara Vizbora
2019-06-21 Vasaras saulgriežu svētki Turaidā 21. jūnijā
2019-06-16 Liepājā koncertēs amerikāņu blūzmenis Bridžess un Keksi
2019-06-15 Latvijā filmētais video “Dzīve izkliedētā gaismā” saņēmis Londonas starptautiskās kino prēmijas galveno balvu
2019-06-13 Aknīstē notiks Radošo industriju tūrisma misija
2019-06-13 Livonijas garša, atklāts kulinārais ceļš Latvijā un Igaunijā
2019-06-13 Leģendārais šovmens Stīvens Ridlijs festivālā Summertime

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski