Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Aknīstē notiks Radošo industriju tūrisma misija

2019-06-13

 Radošās darbības nedēļas radi!2019i etvaros 18. jūnijā Aknīstē kopā sanāks pilsētas pārvalde, nevalstiskās organizācijas un uzņēmēji, lai radošo industriju profesionāļu vadībā meklētu labākos risinājumus tūrisma vides uzlabošanai, kā arī izstrādātu individuāli pielāgotu plānu tūrisma un pilsētas tēla atpazīstamības veicināšanai. Viena no veiksmīga tūrisma piedāvājuma atslēgām ir atvērta sadarbība starp visām iesaistītajām pusēm, tādēļ Radošo industriju tūrisma misijā aicināti piedalīties ne tikai Aknīstes, bet arī tuvāko novadu pārvalžu un NVO pārstāvji un uzņēmēji, kuru darbība saistīta ar tūrisma industriju.  

 
Lai izstrādātu kvalitatīvu un aizraujošu pilsētas tūrisma piedāvājumu, būtisku ieguldījumu un pievienoto vērtību var sniegt tieši radošās industrijas. “Mazpilsētām ir liela priekšrocība pār lielajām – tās savā “mazumā” ir spējīgas ātrāk mainīties, jo izmaiņas skar desmitus, simtus, varbūt tūkstošus, bet ne miljonus. Katrai mazpilsētai ir savs īpašais “šarms”, tas var būt izteikti redzams vai apslēpts vietās, cilvēkos un notikumos. To var atklāt un novērtēt tikai, skatoties kopā – ceļotāja un vietējā iedzīvotāja, skolēna, pieaugušā, uzņēmēja, kultūras darbinieka vai pilsētas plānotāja acīm, jo katram ir savs skata punkts. Un šajā procesā neaizstājama ir dizaina domāšanas pieeja. Tās uzstādījums ir spēja iekāpt “cita kurpēs”, saprast viņu dzīves, reflektēt viņu sajūtas un sākt risināt problēmas no viņu perspektīvas,” norāda Dita Danosa, Radošās tūrisma misijas žūrijas dalībniece, Latvijas Dizaina centra vadītāja. 
 
Radošo industriju tūrisma misijas laikā radošo industriju profesionāļi stāstīs par tūrisma tendencēm Latvijas mazpilsētās, to, kā veidot pieredzes dizainu un veicināt starpdisciplināro sadarbību. Mentoru vadībā norisināsies radošās darbnīcas, lai analizētu Aknīstes tūrisma piedāvājumu un tā trūkumus. Darbnīcu rezultātā tiks izstrādāti ieteikumi, kā uzlabot pilsētas tēlu, komunikāciju un tūrisma piedāvājumu, aktivizēt jaunradi. Darba procesā tiks izstrādātas konkrētas vadlīnijas, ko savā praksē būs iespējams izmantot visiem pasākuma dalībniekiem.
 
Radošā tūrisma misijā uz Aknīsti dosies un darba grupas vadīs nozares eksperti: LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava, LIAA Tūrisma departamenta vadošais eksperts Mārtiņš Eņģelis, Creativity Lab dibinātāja un partnere Latvijā Signe Adamoviča, Latvijas Dizaina centra vadītāja Dita Danosa, stratēģiskais plānotājs un partneris radošajā aģentūrā Weekend Edgars Pētersons un “radi!2019” koordinatore Līva Stūrmane. 
 
Radošā tūrisma misija Aknīstē notiks 13. jūnijā Aknīstes Bērnu un jauniešu centrā, Skolas ielā 1.
Interesentiem lūgums pieteikties, rakstot uz santa.smite@akniste.lv. 
 
Programmā:
10.00–10.40 Aktuāls galamērķis, aktuāls produkts. Tendences tūrisma nozarē
10.40–11.00 Pieredzes dizaina veidošana
11.00–11.30 Dizaina domāšana – starpdisciplinārā sadarbība
11.30–13.00 Izpētes ekskursija pa Aknīsti
14.00–15.30 Radošās darbnīcas mentoru vadībā
15.30–17.00 Rezultātu apkopošana, ieteikumu izklāsts
 
Par iespēju izmantot radošo industriju profesionāļu potenciālu savas pilsētas tūrisma piedāvājuma stiprināšanā šogad īpaši organizētā konkursā sacentās 11 Latvijas mazpilsētas – Lubāna, Aknīste, Aizpute, Kandava, Sabile, Līgatne, Mazsalaca, Rauna, Staicele, Saulkrasti un Valdemārpils. No to vidus konkursa žūrija – radošo industriju un tūrisma nozares profesionāļi – izraudzījās pa vienai pašvaldībai no katra reģiona, kurā tiek organizētas Radošo industriju tūrisma misijas: Līgatne (13. jūnijā), Aknīste (18. jūnijā), Aizpute (20. jūnijā), Staicele (26. jūnijā).
 
Radošās darbības nedēļu radi!2019 iniciē Latvijas Republikas Kultūras ministrija, rīko nodibinājums Creativity Lab sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Latvijas Dizaina Centru. Radošās darbības nedēļas radi!2019 jaunumiem iespējams sekot līdzi mājaslapā www.radilatvija.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook, Twitter un YouTube.  

Pēdējās ziņas

2019-06-13 Livonijas garša, atklāts kulinārais ceļš Latvijā un Igaunijā
2019-06-13 Leģendārais šovmens Stīvens Ridlijs festivālā Summertime
2019-05-30 Gadatirgi un tirdziņi no 30. maija līdz 2. jūnijam
2019-05-29 BRĪVDABAS MUZEJS JAU 49. REIZI AICINA UZ GADATIRGU
2019-05-23 MEŽTAKA- Latvijas un Igaunijas garās distances pārgājienu ceļš
2019-05-20 7. augustā festivāla Summertime ietvaros Jūrmalā uzstāsies Emīrs Kusturica
2019-05-10 24.maijā labākās tūrisma filmas izrādīs bezmaksas seansā
2019-05-09 Konkursa Ineses Galantes talanti finālā mūziķi sacentīsies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā
2019-05-09 Turpinās pieteikšanās radi!2019 Radošajām Tūrisma misijām mazpilsētās

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski