Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Konkursa Ineses Galantes talanti finālā mūziķi sacentīsies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

2019-05-09

 Klasiskās mūzikas jauno izpildītāju konkursa Ineses Galantes talanti 2019 fināls un uzvarētāju apbalvošana notiks 12.maijā Gaismas pilī–Latvijas Nacionālās bibliotēkas   Ziedoņa zālē (Mūkusalas ielā 3).

 
Šogad uz finālu izvirzīts 31 dalībnieks –viņu video priekšnesumus var apskatīt projekta oficiālajā vietnē http://inesesgalantestalanti.lv/tautas-balsojums-2019/.
 
Līdz 11.maijam (ieskaitot) konkursa mājaslapā notiek publisks balsojums, kura rezultāti noteiks uzvarētāju nominācijā “Skatītāju simpātija”. Dalībnieks, kas iegūs visvairāk skatītāju balsu, saņems īpašu balvu no konkursa partnera – tūrisma kompānijas АtlanticTravel”
 
Katru gadu konkursa fināls pārtop par brīnišķīgu klasiskās mūzikas koncertu, kurā jaunu talantīgu mūziķu un solistu izpildījumā skan slavenu komponistu skaņdarbi. Žūrijai ir jāizvēlas uzvarētāji četrās nominācijās –vokālā māksla, taustiņinstrumentu spēle, stīgu instrumentu spēle, kā arī pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēle.
 
Konkursa žūrijā darbojas pieredzējuši pedagogi un profesionāli mūziķi: Sergejs Jēgers, Andris Vecumnieks, Terēza Zīberte – Ījaba, Toms Ostrovskis, Dagnija Staķe, Uldis Zilberts, žūrijas priekšsēdētāja – operdziedātāja, konkursa patronese Inese Galante.
 
Konkursa organizatori – Ineses Galantes fonds un Rietumu bankas labdarības fonds – aicina Latvijas iedzīvotājus atbalstīt dalībniekus un kļūt par fināla koncerta viesiem. Pasākums Ziedoņa zālē notiks visas dienas garumā no plkst. 10:00 līdz 19:00, ieeja bez maksas. Konkursa finālistu uzstāšanās būs pieejama arī tiešsaistē: tiešraides no Latvijas Nacionālās bibliotēkas būs pieejama konkursa oficiālajā vietnē http://inesesgalantestalanti.lv,kā arī http://straume.lmt.lv/un portālā Delfi.lv.
 
“Ik gadu, atbalstot šo konkursu, mēs katru reizi pārliecināmies, cik daudz mūsu valstī ir apdāvinātu un talantīgu bērnu un jauniešu. Turklāt viņiem piemīt arī neatlaidība un drosme īstenot savu sapni, neskatoties uz neizbēgamām grūtībām un šķēršļiem. Tāpēc ļoti būtiski ir sniegt nepieciešamo palīdzību izaugsmes sākumposmā.
 
Tas, ka šajā konkursā nepastāv ierobežojumi un tajā bez maksas var piedalīties jebkurš talantīgs jaunietis, neapšaubāmi ir liela priekšrocība. Novēlu visiem dalībniekiem turpmākus panākumus un ceru, ka šis pasākums un tajā gūtā pieredze kļūs viņiem par sava veida atspēriena punktu, kas palīdzēs veidot turpmāko muzikālo karjeru,” stāsta Rietumu Bankas labdarības fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.
 
Pateicoties konkursa ģenerālpartnera – Rietumu bankas labdarības fonda – atbalstam konkursa laureāti katrā kategorijā saņem naudas balvas: 200 eiro (1.vieta), 150 eiro (2.vieta) un 100 eiro (3.vieta), kā arī mācību stipendiju 500 eiro apmērā katram laureātam. Tāpat naudas balvu 100 eiro apmērā saņem 1. un 2.vietu ieguvēju pedagogi. 
 
Īpašas balvas visiem finālistiem un laureātiem ir sagatavojuši konkursa partneri: holdings MixMedia Group, kas atvēlējis ētera laiku radio MIX FM intervijām ar konkursa uzvarētājiem, t/cSpice, kompānija AtlanticTravel,izdevniecības Rīgas Viļņi un Dienas Žurnāli.
 
Līdztekus balvām un stipendijām uzvarētājiem būs iespēja iegūt nenovērtējamu pieredzi, strādājot uz vienas skatuves ar izciliem mūziķiem: viņi uzaicināti piedalīties vienā no Latvijas visnozīmīgākajiem muzikālajiem pasākumiem – festivālā “Summertime – aicina Inese Galante” Dzintaru koncertzālē, kas šogad svin 15 gadu jubileju. 
 
Konkursu organizē: Ineses Galantes fonds 
 
Konkursa oficiālās lapas sociālajos tīklos: https://www.facebook.com/InesesGalantesTalanti/
https://www.draugiem.lv/inesesgalantesfonds/
 
 Toms Ostrovskis,
 

Pēdējās ziņas

2019-05-09 Turpinās pieteikšanās radi!2019 Radošajām Tūrisma misijām mazpilsētās
2019-05-09 Lielajā dzintarā uzstāsies austrumu mūzikas tīrradņi Trio Mashrabiya
2019-05-02 Rīgā ar lielo koncertu uzstāsies Krievijas poproka grupa AloeVera
2019-05-02 Festivāls Liepājas vasara izziņo programmu
2019-05-01 Atvērtās dienas laukos Tukuma pusē
2019-05-01 Konkursa “Ineses Galantes talanti” finālā mūziķi sacentīsies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā
2019-05-01 Brīvdabas muzejā sezonas atklāšana
2019-04-29 Aleksandrs Vasiļjevs Rīgā izrādīs teatralizētu šovu MODES ALĶĪMIJA. Stila ikonas
2019-04-29 Liepājas Mākslas forums atklāj piektās jubilejas programmu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski