Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Festivāls Liepājas vasara izziņo programmu

2019-05-02

Šogad festivāls Liepājas vasara ar septiņiem koncertiem Liepājas koncertzālē Lielais dzintars norisināsies no 27.jūlija līdz 23.augustam, piedāvājot neaizmirstamus vakarus dažādām mūzikas gaumēm.

“Festivāls būs ļoti interesants gan žanru, gan mākslinieku ziņā,” saka Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis. Vērienīgā festivāla atklāšanas koncertā (27.07.) Liepājas Simfoniskais orķestristā galvenā diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā atskaņos leģendāras roka balādes, piedaloties tādiem solistiem kā Daumants Kalniņš un Atis Ieviņš, kā arī Lietuvā ļoti zināmais Jeronims Miļus.Diriģenta Andra Veismaņa vadībā Liepājas Simfoniskais orķestris koncertēs kopā arī ar arfisti Dārtu Tisenkopfu un šī gada Latvijas Lielās mūzikas balvas ieguvēju – klarnetisti Annu Gāgani (9.08.).
 
Klausītājus gaida arī izsmalcināti kamermūzikas koncerti, viens no tiem (2.08.) ar burvīgo Latvijas Nacionālās operas un Nirnbergas valsts Teātra operas studijas solisti, liepājnieci Margaritu Vilsoni, ko uz klavierēm pavadīs Vācijā rezidējošais brazīļu pianists Marselu Amarals. Gaidāms arī neaizmirstams vienmēr enerģiskās un optimisma pilnās pianistes Agneses Egliņas solo koncerts (17.08.), kā arī aizraujoša kamermūzika čellista Ivara Bezprozvanova un pianista Riharda Plešanova izpildījumā, ko papildinās muzikologa Oresta Silabrieža stāstījums (14.08.). Populārās mūzikas cienītājiem festivāls piedāvā grupas Willow Farm 25 gadu jubilejas koncertu kamerzāles formātā (7.08.).  
 
Festivāls Liepājas vasara arī šogad tradicionāli noslēgsies (23.08.)sadarbībā ar Garīgās mūzikas festivālu. Liepājas Simfoniskā orķestra un kora “Latvija” izpildījumā skanēs Imanta Kalniņa Sestā simfonija un, piedaloties Latvijas Nacionālās operas solistei Laurai Teivānei, arī Morisa Diruflē Rekviēms.
 
Festivāls Liepājas vasara, ko ik gadu organizē Liepājas Simfoniskais orķestris, ir leģendārā vasaras simfoniskās mūzikas cikla “Liepājas vasara”garīgais mantinieks un turpinājums. Gadu desmitiem Liepājā, Jūras parka brīvdabas estrādē siltajās vasaras dienās liepājnieki un kūrviesi ar visām ģimenēm varēja baudīt simfoniskās mūzikas koncertus. Tālajā 1783.gadā šo iniciatīvu aizsācis toreizējais Kurzemes hercogs Pēteris Bīrons. Pēdējos gados festivālā skanējuši tādi skaļi vārdi kā Giora Feidmans, Gidons Krēmers un Kremerata Baltica, Avi Avitals, Tokiko Kato, Maija Kovaļevska un vēl citi.
 
Plašāka informācija par festivāla Liepājas vasara koncertiem atrodama Liepājas Simfoniskā orķestra mājas lapā zem saites https://lso.lv/lv/festivali/liepajas-vasara. Biļetes uz LSO rīkotajiem koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.
 
 
Iveta Vēvere

Pēdējās ziņas

2019-05-02 Rīgā ar lielo koncertu uzstāsies Krievijas poproka grupa AloeVera
2019-05-01 Atvērtās dienas laukos Tukuma pusē
2019-05-01 Konkursa “Ineses Galantes talanti” finālā mūziķi sacentīsies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā
2019-05-01 Brīvdabas muzejā sezonas atklāšana
2019-04-29 Aleksandrs Vasiļjevs Rīgā izrādīs teatralizētu šovu MODES ALĶĪMIJA. Stila ikonas
2019-04-29 Liepājas Mākslas forums atklāj piektās jubilejas programmu
2019-04-26 Lauku apceļošanas pasākums Atvērtās dienas laukos 2019, 4. - 6. maijā Latvijā un 10-12. maijā Lietuvā
2019-04-17 Pavasara Rīgas restorānu nedēļa no 22.-28.aprīlim
2019-04-15 1. un 2. jūnijā Latvijā pirmās Mājas kafejnīcu dienas

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski