Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

LSO aicina uz romantisku pavasara koncertu

2019-04-08

13.aprīlī pulksten 18.00 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) kopā ar čellistu Ivaru Bezprozvanovu un diriģentu Kasparu Ādamsonu gatavojas atskaņot Brāmsa un Dvoržāka mūziku. Šo pašu koncertu 11.aprīlī pulksten 18.00 varēs baudīt arī klausītāji Bunkas Kultūras namā.

Romantiskā pavasara koncerta programmai Liepājas Simfoniskais orķestris ir sagatavojis viena no visu laiku slavenāko mūzikas dižgaru –JohannessaBrāmsa radīto Pirmo simfoniju dominorā op.68, kā arī Antonīna Dvoržāka Koncertu čellam un orķestrim siminorā op.104, ko orķestris izpildīs kopā ar čellistu Ivaru Bezprozvanovu. Pie diriģenta pults stāsies Kaspars Ādamsons – diriģentsar Latvijā, Beļģijā, Igaunijā un Zviedrijā kaldinātām zināšanām un lielu pieredzi kormūzikā.
 
Lai gan daudzu mūzikas mīļotāju priekšstatos Brāmss ir dzimis simfoniķis, viņš ir sacerējis tikai četras simfonijas, kas toties ir lieliski un ļoti atšķirīgi žanra paraugi. Pirmā simfonija komponistam tapusi 21 gadu ilgā laika posmā un ir izcils meistardarbs. Tajā saklausāmas gan nopietnas sarunas, gan graciozas rotaļas ar likteni, pilna emociju gamma un pārdomas par dzīvi.
 
Savukārt Dvoržāks līdz pat mūsdienām ir plaši pazīstams ar diviem simfoniskajiem meistardarbiem – Čellkoncertu un Devīto simfoniju “No Jaunās pasaules”. Abi darbi rakstīti praktiski vienlaicīgi, jo arī Devīto simfoniju komponists rakstīja, uzturoties Amerikā. Abus opusus vieno radniecīgi muzikāli motīvi, spilgts dažādu skaņu gleznu tēlojums un krāšņa instrumentācija. Jau vairāk nekā simts gadus pēc tapšanas Dvoržāka Čellkoncerts apstiprina savu nepārspēta šedevra statusu. Tas vienmēr ir bijis  viens no aizraujošākajiem izaicinājumiem čellistiem, diriģentiem un simfoniskajiem orķestriem un lieliska muzikālā baudījuma avots klausītājiem. 
 
“Dvoržāka koncertu ar Liepājas Simfonisko orķestri spēlēju daudzus gadus atpakaļ ar tā toreiz galveno diriģentu Mihailu Orehovu. Šai programmai tas piestāv kā uzliets. Turklāt milzīgs prieks to būs atskaņot tieši ar Liepājas orķestri, jo tur es jūtos kā mājās,” saka Ivars Bezprozvanovs – kādreizējais Liepājas Simfoniskā orķestra, šobrīd Latvijas Nacionālās operas orķestra čellu grupas koncertmeistars ar lielu skatuves pieredzi, muzicējot arī kā solistam un kamermūziķim.
 
Biļetes uz LSO rīkotajiem koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.
 
 
Iveta Vēvere
 
 
 

Pēdējās ziņas

2019-04-08 Sākusies tiešsaistes balsošana par konkursa Ineses Galantes talanti finālistiem
2019-04-08 airBaltic palielina lidojumu skaitu uz Islandi
2019-03-21 Lielās dienas sagaidīšana Brīvdabas muzejā notiks 24. martā
2019-03-16 airBaltic kļūst par vadošo lidsabiedrību Tallinā
2019-03-16 Cēsis - arvien populārāks galamērķis viesiem no visas pasaules
2019-03-14 airBaltic piedāvā jaunu pakalpojumu – smagā rokas bagāža
2019-03-14 Lielais dzintars izziņo vasaras koncertu māksliniekus
2019-03-11 Pieteikumu iesniegšanas termiņš konkursā Ineses Galantes talanti 2019 pagarināts līdz 17.martam
2019-03-11 Ar vērienu atklāts Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski