Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ar vērienu atklāts Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls

2019-03-11

Nedēļas nogalē ar grandiozu Liepājas Simfoniskā orķestra un pasaulslavenā čellista Miša Maiska koncertu tika atklāts 27. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls. Svētdien Liepājas koncertzālē Lielais dzintars festivālu turpināja dāņu džezs ar grupas 3xHESS uzstāšanos. 

Sestdien, 9.martā, Miša Maiskis un Liepājas Simfoniskais orķestris tā galvenā diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā atskaņoja itāļu komponista, diriģenta un mūzikas vēsturnieka Otorīno Respīgi skaņdarbu Adagio ar variācijām čellam un orķestrim. Turpinājumā klausītāji ar sajūsmu uzņēma Pētera Čaikovska Variācijas par rokoko tēmu čellam un orķestrim, ko Maiskis izvēlējies atskaņot retāk dzirdētajā darba oriģinālversijā. Savukārt koncerta otro daļu vainagoja Čaikovska “Pirmā simfonija”, kas ir ne vien skaņraža pirmais simfoniskais darbs, bet arī ir pirmā simfonija krievu mūzikā vispār. 
 
Svētdien, 10. martā, klausītājus iepriecināja īpašs džeza vakars. Tajā trīs brāļi, džeza mūziķi no Dānijas 3xHess piedāvās iespēju iepazīties ar šīs zemes džeza mūzikas labākajām tradīcijām. Emīls (saksofons), Nikolajs (klavieres) un Mikels Heses (bungas) kopā ierakstījuši neskaitāmus albumus un koncertējuši visā pasaulē. 2014. gadā viņi saņēmuši Dānijas Mūzikas balvu par gada labāko džeza mūzikas albumu.
 
Šonedēļ koncertzālē  Lielais dzintars festivālu turpinās vēl trīs krāšņi koncerti. 14. martā uzstāsies nupat ar Lielo mūzikas balvu apbalvotais Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga’. Solo izpildīs vēl viens balvas laureāts –  klarnetists un diriģents Guntis Kuzma. Piektdien zvaigžņu parādi turpinās slavenais pianists Vestards Šimkus, bet festivālu sestdien noslēgs Liepājas Simfoniskā orķestra un Valsts akadēmiskā kora “Latvija” lielkoncertsspožā igauņu diriģenta Risto Josta vadībā. 
 
Festivāla norisi atbalsta LR Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Liepājas pašvaldība, Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde, AS “Latvenergo”, Dānijas vēstniecība Latvijā un Dānijas Kultūras institūts.Biļetes uz festivāla koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.
 
 
 
Santa Margeviča
 

Pēdējās ziņas

2019-03-11 Pieteikumu iesniegšanas termiņš konkursā Ineses Galantes talanti 2019 pagarināts līdz 17.martam
2019-03-10 Lielajā dzintarā uzstāsies vijolniece Elīna Bukša ar Trio Aventure
2019-03-06 Sieviešu dienas pasākumi Tukuma pusē
2019-03-06 Austrasbērnu koncerts šo ceturtdien ieskandina AUSTRASDIENAS Rīgā Latvijas 1. rokkafejnīcā
2019-03-06 Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu vainagos kora Latvija un Liepājas Simfoniskā orķestra lielkoncerts
2019-03-02 airBaltic astoto gadu pēc kārtas atzīta par labāko darba devēju
2019-03-02 Latviešu dzeja un mūzika skanēs Liepājas koncertzālē
2019-03-02 Ar savu jaunāko koncertprogrammu Liepājā uzstāsies Sinfonietta Rīga
2019-02-24 Par 79% pieaug airBaltic mobilo biļešu rezervāciju skaits

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski