Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Lielajā dzintarā uzstāsies vijolniece Elīna Bukša ar Trio Aventure

2019-03-10

 

7. aprīlī, plkst. 17.00 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars gaidāms krāšņs kamermūzikas šedevru koncerts. Mūzikas dižgaru – Jozefa Haidna, Johannesa Brāmsa un Franča Šūberta – skaņdarbus klavierēm atskaņosviena no vadošajām latviešu vijolniece Elīna Bukša kopā ar sava ansambļa Trio Aventure mūziķiem – spilgto krievu pianistu Pāvelu Koļesņikovu (Pavel Kolesnikov), un virtuozo franču čellistu Aureljēnu Paskālu (Aurelien Pascal). Koncerts notiks kamerzāles koncertsērijas Personīgi ietvaros.

Jozefs Haidns, Johanness Brāmss un Francis Šūberts – tie ir komponisti, kuri radījuši izcilākos kamermūzikas meistardarbus un kuru vārdi pasaulei komentārus neprasa. Elīna Bukša savu vārdu pasaulē ierakstījusi kā viena no talantīgākajām jaunās paaudzes latviešu vijolniecēm. Viņa savu meistarību izkalusi prestižajā Karalienes Elizabetes Mūzikas kapellā Beļģijāpie slavenā franču vijolnieka Ogistēna Dimē un pierādījusi sevi neskaitāmos starptautiskos konkursos. 2012. gadā mūziķe saņēmusi arī Lielo mūzikas balvu.
 
Šobrīd viņa regulāri spēlē pasaules prestižākajās koncertzālēs (Vigmora zālē Londonā, Bozar Briselē, Auditorium de Louvre Parīzē, Čaikovska koncertzāle Maskavā u.c.) un sadarbojas ar pasaules izcilākajiem orķestriem (I Virtuosi del Teatro alla Scala, LNSO, Sinfonietta Riga, Sinfonia Varsovia, Kansai SO Japānā u.c.). Bukša spēlē Domeniko Montanjanas 1723. gadā darinātu vijoli, kuru mūziķei atvēlējusi Karalienes Elizabetes Mūzikas kapela.
 
Koncertā “Kamermūzikas šedevri. Klavieru trio”Bukša koncertēs kopā ar domubiedriem – spilgto krievu pianistu Pāvelu Koļesņikovu un virtuozo franču čellistu Aureljēnu Paskālu. Talantīgie mākslinieki kopā veido Trio Aventure, par ko Elīna Bukša stāsta: “Mūsu piedzīvojums sākās kādā jaukā 2017. gada vasaras pēcpusdienā Evianā, kad mēs visi trīs pirmo reizi kopā spēlējām. Jau iepriekš dažādos sastāvos bijām saspēlējušies, tomēr nekad kā trio. Bijām pārsteigti par tik negaidīto mūsu saspēles harmoniju.Tieši negaidīts ļaušanās prieks ir kļuvis par iedvesmu mūsu kopīgajam piedzīvojumam (no franču val. – Aventure). Mēs trio esam veidojuši kā brīvdomīgu projektu, kas, atmetot liekus priekšstatus, pēta tos unikālos modeļus, kas atklājas saskarsmē ar mūziku un mākslu. Mums tuva ir ideja, ka jāļauj brīnišķīgām lietām notikt. Sakot mākslinieka Alberto Džakometi (Alberto Giacometti) vārdiem:“Lielākais piedzīvojums ir vienā un tajā pašā sejā katru dienu saskatīt ko nezināmu. Tas ir visu pasaules ceļojumu vērts!”
 
Krievu pianists Pāvels Koļesņikovs Vigmora zālē Londonā debitēja 2014. gadā. Laikraksts The Telegraph viņa uzstāšanos toreiz novērtēja ar piecām zvaigznēm un nodēvēja par vienu no neaizmirstamākajiem notikumiem, kādu Londona pēdējā laikā piedzīvojusi. Koļesņikovs koncertē visā pasaulē un pagājušajā sezonā uzstājas kopā ar BBC Symphony un BBC Philharmonic Orchestras, kā arī devās Eiropas koncertturnejā ar Čehijas Nacionālo un Flandrijas simfonisko orķestri. 
 
Franču čellists Aureljēns Paskāls savos 24 gados jau izpelnījies starptautisku atzinību ar savu nepārspējamo virtuozitāti un muzikālo intuīciju. Viņš ir vairāku prestižu starptautisko konkursu laureāts, t.sk., jaunākais Karalienes Elizabetes konkursa finālists un ceturtās balvas ieguvējs. Paskāls kopā ar orķestriem koncertē visā Eiropā un Āzijā, ir uzstājies prestižākajos pasaules mūzikas festivālos.
 
Kopā mūziķi atklāj aizvien jaunu repertuāru un eksperimentēar stiliem un programmu kombinācijām. Raksturīgi kamerzāles koncertsērijai “Personīgi” – pēc koncerta būs iespēja satikt māksliniekus uz neformālām sarunām par viņu radošo ceļu.
 
Video: https://youtu.be/ACo-cxpa2C4
 
Koncertu Kamermūzikas šedevri. Klavieru trio ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu rīko “Lielais dzintars”. Plašāka informācija lasāma lielaisdzintars.lv. Biļetes nopērkamas koncertzāles Lielais dzintars informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.
 
 
 
Santa Margeviča
 
 

Pēdējās ziņas

2019-03-06 Sieviešu dienas pasākumi Tukuma pusē
2019-03-06 Austrasbērnu koncerts šo ceturtdien ieskandina AUSTRASDIENAS Rīgā Latvijas 1. rokkafejnīcā
2019-03-06 Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu vainagos kora Latvija un Liepājas Simfoniskā orķestra lielkoncerts
2019-03-02 airBaltic astoto gadu pēc kārtas atzīta par labāko darba devēju
2019-03-02 Latviešu dzeja un mūzika skanēs Liepājas koncertzālē
2019-03-02 Ar savu jaunāko koncertprogrammu Liepājā uzstāsies Sinfonietta Rīga
2019-02-24 Par 79% pieaug airBaltic mobilo biļešu rezervāciju skaits
2019-02-24 Atklās Liepājas Starptautiskajam zvaigžņu festivālam veltītu foto izstādi
2019-02-20 Latvijas 1.rokkafejnīcāRīgā koncertēs Austrasbērni no Liepājas

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski