Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu vainagos kora Latvija un Liepājas Simfoniskā orķestra lielkoncerts

2019-03-06

16. martā, pulksten 18.00 ar monumentālo, reti atskaņoto angļu mūzikas klasiķa Edvarda Elgara opusu – oratoriju Gerontija sapnisnoslēgsies 27. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls. Līdzās Liepājas Simfoniskajam orķestrim Liepājas koncertzālē Lielais dzintars muzicēs Valsts Akadēmiskais koris Latvija. Pie diriģenta pults stāsies jaunās paaudzes spožākais igauņu diriģents Risto Josts, solisti – pašmāju basbaritons Rihards Mačanovskis, igauņu mecosoprāns Tūri Dede un skotu tenors Marks Vilde.

Komponista Edvarda Elgara 1900. gadā Birmingemas festivālam komponēto oratoriju Gerontija sapnis uzskata par meistara izcilāko veikumu. Savukārt pašu Elgaru par vienu no nozīmīgākajām personībām Anglijas mūzikā 19. un 20. gadsimta mijā, kurš ar savu skaņdarbu starptautiskajiem panākumiem Apvienotajai Karalistei ļāva atgūt gadsimtiem ilgi zaudētās pozīcijas Eiropas klasiskās mūzikas laukā. 
Gerontija sapņa pamatā izmantota kardināla Džona Henrija Ņūmena poēma par dievbijīga cilvēka dvēseles ceļu no nāvesgultas līdz stāšanās brīdim Dieva priekšā un nonākšanai šķīstītavā. Komponists raksta: „Darba ideja ir universāla, bet tajā pašā laikā tik personiska, ka skar ikvienu no mums.”
 
Vērienīgais opuss ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē dzirdams reti. Iepriekš to koris Latvija kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri atskaņoja 2000. gadā, kad apritēja 100. gadskārta kopš skaņdarba sarakstīšanas. Par Liepājā gaidāmo koncertu Liepājas Simfoniskā orķestra direktors Uldis Lipskis teic: “Gaidāms brīnišķīgs zvaigžņu sastāvs! Pasaulē nav daudz tādu koru, kas tiktu novērtēti tik augstu, cik novērtēts ir Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”.
 
Koris tiek aicināts uz prominentākajiem festivāliem un koncertzālēm Eiropā, Amerikā un visā pasaulē. Kopā ar viņiem mums būs liels gods un prieks klausītājiem atklāt Liepājas koncertzāles spēku, jaudu un skanējumu visā pilnībā, jo Lielais dzintars akustiski veidots tieši šādam vērienam – koncertiem ar lielu kori balkonā, pilnu orķestra sastāvu un solistiem.”
 
Koncertu jo īpašāku vērtīs gados jaunais, bet jau ļoti slavenais igauņu diriģents Risto Josts, kurš diriģējis daudzus ievērojamus orķestrus Eiropā un Āzijā.“Lielajā dzintarā”Jostsuzstāsies pirmo reizi. 
 
Gerontija sapnis ir viens no lieliskākajiem britu oratorijas skaņdarbiem. Ar savām harmoniskajām un spēcīgajām kora daļām un meistarīgajām solo partijām tas pilnībā atklāj spožo britu kora tradīciju, kas ietver gan Hendeļa oratoriju Mesija, gan Mendelszona – Eliju. Esmu saviļņots par iespēju pēc daudziem gadiematkal spēlēt kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un šoreiz pirmo reizi to darīt nu jau slavenajā koncertzālē Lielais dzintars,” stāsta diriģents Risto Josts. 
 
Pirmo reizi Liepājas koncertzālēuzstāsies arīgados jaunā, betjau atzinību izpelnījusies soliste, mecosoprāns Tūri Dede no Igaunijas un nopelniem bagātais solists, tenors Marks Vilde no Skotijas.
 
Liepājas Simfoniskā orķestra izlolots 27. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls no 9. līdz 16. martam notiks orķestra mājvietā – Liepājas koncertzālē Lielais dzintars. Divu nedēļas nogaļu garumā izskanēs pieci izcili koncerti, kas līdzās Liepājas Simfoniskā orķestra skanējumam iepriecinās ar pasaulslavenā čellista Miša Maiska, talantīgā pianista Vestarda Šimkus, spožā igauņu diriģenta Risto Josta, kamerorķestra Sinfonietta Rīga, Valsts Akadēmiskā kora Latvija, kā arī citu zvaigžņu uzstāšanos.
 
Festivāla norisi atbalsta LR Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Liepājas pašvaldība, Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde, AS “Latvenergo”, Dānijas vēstniecība Latvijā un Dānijas Kultūras institūts. Biļetes uz festivāla koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.
  
 
 
Santa Margeviča
 
 

Pēdējās ziņas

2019-03-06 Sieviešu dienas pasākumi Tukuma pusē
2019-03-06 Austrasbērnu koncerts šo ceturtdien ieskandina AUSTRASDIENAS Rīgā Latvijas 1. rokkafejnīcā
2019-03-02 airBaltic astoto gadu pēc kārtas atzīta par labāko darba devēju
2019-03-02 Latviešu dzeja un mūzika skanēs Liepājas koncertzālē
2019-03-02 Ar savu jaunāko koncertprogrammu Liepājā uzstāsies Sinfonietta Rīga
2019-02-24 Par 79% pieaug airBaltic mobilo biļešu rezervāciju skaits
2019-02-24 Atklās Liepājas Starptautiskajam zvaigžņu festivālam veltītu foto izstādi
2019-02-20 Latvijas 1.rokkafejnīcāRīgā koncertēs Austrasbērni no Liepājas
2019-02-20 Ar solokoncertu Lielajā dzintarā uzstāsies Vestards Šimkus

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski