Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Atklās Liepājas Starptautiskajam zvaigžņu festivālam veltītu foto izstādi

2019-02-24

Otrdien, 5. martā, plkst. 17.00 Liepājas koncertzāles Lielais dzintars 2. stāva galerijā atklās fotogrāfa Jāņa Vecbrāļa fotoizstādi Zvaigznes Dzintarā. Iemūžinātas melnbaltās fotogrāfijās izstādē būs apskatāmas spilgtākās zvaigznes no Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla koncertiem laikā no 2016. līdz 2018. gadam. 

“Fotografēju festivāla koncertus astoņu gadu garumā, un pa šiem gadiem ir sakrājusies iespaidīga fotogrāfiju kolekcija. No lielā foto darbu apjoma nebija viegli izraudzīties fotogrāfijas, kuras tiks izmantotas izstādes veidošanai, tāpēc kopā ar Liepājas Simfoniskā orķestra vadītāju Uldi Lipski izlēmām atspoguļot festivālu, tā sauktajā, Lielā dzintara ērā – laikā, kad festivāls jau noticis zem jaunās Liepājas koncertzāles jumta. Pēc daudzu stundu klejojumiem pa foto arhīviem un īsto bilžu meklējumiem kopā ar Uldi nonācām līdz to zvaigžņuattēliem, kas raksturo festivāla trīs gadu būtību,” par foto izstādes ideju stāsta fotogrāfs Jānis Vecbrālis. 
 
Fotoizstādē būs apskatāmas 23 lielformāta melnbaltās fotogrāfijas ar festivāla atslēgas mūziķu jeb zvaigžņu foto portretiem. Fotogrāfs norāda, ka melnbaltās bildes izvēlējies, jo tās spilgtāk atspoguļo emocijas, kuras tolaik valdījušas uz skatuves.
 
Pieredzējušais fotomeistars Jānis Vecbrālis Liepājas Simfonisko orķestri savās fotogrāfijās līdz šim popularizējis ne vien Latvijā, bet arī Izraēlā. Viņa fotogrāfiju kolekcija ar nosaukumu Saskati mūziku guvusi plašu atsaucību un Latvijā eksponēta 15 reizes, bet 2018. gadā izrādīta arī Haifā, Izraēlā.
 
Izstāde Lielā dzintara 2. stāva galerijā bezmaksas būs apskatāma no 5. marta līdz 14. aprīlim – darba dienās un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 19.00 un svētdienās no plkst. 10.00 līdz 15.00. Liepājas Simfoniskā orķestra izlolots 27. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls no 9. līdz 16. martam notiks orķestra mājvietā – Liepājas koncertzālē Lielais dzintars. Divu nedēļas nogaļu garumā izskanēs pieci izcili koncerti, kas līdzās Liepājas Simfoniskā orķestra skanējumam iepriecinās ar pasaulslavenā čellista Miša Maiska, talantīgā pianista Vestarda Šimkus, spožā igauņu diriģenta Risto Josta, kamerorķestra Sinfonietta Rīga, Valsts Akadēmiskā kora Latvija, kā arī citu zvaigžņu uzstāšanos. Plašāk par koncerta programmu: liepajassimfoniskais.lv .
 
Festivāla norisi atbalsta LR Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Liepājas pašvaldība, Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde, AS “Latvenergo”, Dānijas vēstniecība Latvijā un Dānijas Kultūras institūts.Izstāde tapusi sadarbībā ar koncertzāli “Lielais dzintars”.
 
 
Santa Margeviča
 

Pēdējās ziņas

2019-02-24 Par 79% pieaug airBaltic mobilo biļešu rezervāciju skaits
2019-02-20 Latvijas 1.rokkafejnīcāRīgā koncertēs Austrasbērni no Liepājas
2019-02-20 Ar solokoncertu Lielajā dzintarā uzstāsies Vestards Šimkus
2019-02-15 16. februārī Ungurmuižā skanēs Franča Šūberta dziesmu cikls
2019-02-15 Konkursa Ineses Galantes talanti- laureāti iekaros pasaules skatuves
2019-02-12 airBaltic un Tez Tour Latvijašogad veiks par 14% vairāk čarterlidojumu
2019-02-11 Lauku tūrisma uzņēmējus aicina pieteikties - Atvērtajām dienām laukos
2019-02-07 Mihails Kaziņiks aicina uz unikālu koncertlekciju-Vijoles triumfs
2019-02-06 BRĪVDABAS MUZEJS AICINA UZ METEŅA SVINĪBĀM

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski