Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Maskavas teātris -Mūsdienu lugas skola viesosies Rīgā ar divām izrādēm

2019-01-25

15. un 16.aprīlī Maskavas teātris “Mūsdienu lugas skola” viesosies Rīgā ar divām spilgtām izrādēm–komēdiju Odesas stilā “Miris-šmiris, galvenais, lai būtu vesels” un melodrāmu “Londonas trīsstūris”, kas vēsta par attiecībām starp izcilajiem rakstniekiem Hercenu un Ogarevu, un viņu kopīgo iemīļoto. 

 
Teātris “Mūsdienu lugas skola” atklās viesizrādes Latvijā 15.aprīlī uz Dailes teātra skatuvesar humoristisku iestudējumu, kas izveidots, balstoties uz 250 ebreju anekdotēm!Izrādes skatītāji pārcelsies uz kolorītu Odesas pagalmiņu, kurā ar spilgtiem tēliem un neaizmirstamām asprātībām režisors un teātra dibinātājs Josifs Raihelgauzs ir atklājis visu ebreju pasaules uzskata būtību: te viena otrai līdzās dzīvo vairākas tipiskas ebreju un viena krievu ģimene. Pāri skatuvei ir pārvilkta veļas aukla, ir dzirdami domino kauliņu klikšķi un dzēlīgā kaimiņu “sasaukšanās”, bet gudrais Rebe visiem sniedz padomus par aktuālām tēmām. Tā paiet dienas, kas skatītājiem veido raibu vairāku paaudžu dzīves mozaīku. Īpašu uzmanību ir vērts pievērst mūzikai, kas skanēs uz  skatuves: akordeons, klarnete un, protams, vijoles. Skanēs tradicionālā klezmeru mūzika. 
 
Izrādē piedalās populāri Krievijas aktieri: Vladimirs Šuļga, Jeļena Sanajeva, Tatjana Cireņina, Aleksandrs Ovčiņņikovs, Ivans Mamonovs, Vadims Kolganovs, Oļegs Carevs, Aleksandrs Cojs, Džuljeta Geringa, Kirils Sņegirevs, Nikolajs Golubevs. 
 
Otrs iestudējums, kuru “Mūsdienu lugas skola” spēlēs uz Dailes teātra skatuves 16.aprīlī,ir visai pikants: “Londonas trīsstūris” vēsta par attiecībām starp populāriem Krievijas rakstniekiem Hercenu un Ogarevu, un viņu kopīgo iemīļoto Natāliju Tučkovu. Tiesa, vienam no viņiem tā bija sieva, bet otram – mīļākā. Lugas autors Aleksandrs Uglovs izmantoja patiesus faktus, kurus atrada notikumu dalībnieku dienasgrāmatās un vēstulēs. Interesanti, ka Tučkovas memuāros par šo stāstu, kas ilgu laiku sabiedrībā nebija zināms, nav minēts nekas. Tādēļ daudziem skatītājiem izrāde būs patiess atklājums. 
 
Galvenās lomas atveido: Aleksandrs Galibins(Ogarevs), Vadims Kolganovs(Герцен) un Džuljeta Geringa(Tučkova). Režisori – Dmitrijs Astrahans, Vladimirs Rubanovs.
 
Teātri “Mūsdienu lugas skola” 1989.gadā izveidoja Krievijas tautas mākslinieks Josifs Raihelgauzs. “Skolai” ir absolūti unikāla repertuāra politika, tā pilnībā atbilst nosaukumam: te patiešām iestudē tikai mūsdienu lugas, kuras pirms tam uz skatuves nav rādītas. Tādējādi “Mūsdienu lugas skola” ir pasaules pirmizrāžu teātris. Tā autoru vidū ir Jevgēņijs Griškovecs un Boriss Akuņins, Viktors Šenderovičs un Dmitrijs Bikovs, Ludmila Uļicka un Vadims Žuks, komponisti MaksimsDunajevskis, Sergejs Ņikitins, Aleksandrs Žurbins, Igors Zubkovs. 
 
Ar teātri ir sadarbojies AndrijsŽoldaks, Ivans Viripajevs, Sergejs Solovjevs, Staņislavs Govoruhins, Dmitrijs Astrahans, PlamensPanevs, Filips Grigorjans, daudzi citi populāri un iesācēji režisori. 
 
Teātris organizē Starptautisko mūsdienu krievvalodīgās dramaturģijas konkursu, kuram katru gadu lugas iesūta autori no visas pasaules. Katru sezonu lugu, kura tiek atzīta par labāko, “Skolā” iestudē jaunais režisors, kas ir uzvarējis konkursa programmā “Jaunās režijas klase”. 
 
Pasākumu biļetes pieejamas Biļešu serviss tīklā. 
 
Pasākumu lapas sociālajā tīklā Facebook:
https://www.facebook.com/events/1936505946652578/
https://www.facebook.com/events/280090789288272/
 
Organizators:teātra un koncertu aģentūra PARTER.LV https://www.facebook.com/parter.lv/
 
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Mārketinga aģentūra PR LINIJA
+371 29287890. +371 29410304
linija@pr-linija.lv
 
 
 

Pēdējās ziņas

2019-01-25 Aprīlī Liepājā uzstāsies irāņu mūzikas leģenda Saeids Šanbehzade
2019-01-24 BALTTOUR FORUMS 30. janvārī
2019-01-21 Mihaila Kaziņika starptautiskais konkurss Uzlecošās zvaigznes
2019-01-21 Aizvadītā gada pasaules nozīmīgāko mākslas notikumu topos ierindojas pašmāju Rīgas biennāle
2019-01-21 Maskavas Teātris Dienvidrietumos Rīgā izrādīs savu slaveno iestudējumu Meistars un Margarita
2019-01-21 Sācies jauno izpildītāju konkurss -Ineses Galantes talanti
2019-01-17 Jūrmalā notiks Vladimira Visocka piemiņas vakars
2019-01-17 Šo ceturtdien Latvijas 1.rokkafejnīcā koncertē Anta Eņģele
2019-01-17 Latvijā pirmo reizi uzstāsies pasaulslavenais itāļu tenors Marko Bīslijs

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski