Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Aprīlī Liepājā uzstāsies irāņu mūzikas leģenda Saeids Šanbehzade

2019-01-25

27. aprīlī pirmo reizi Latvijā ar savu vienīgo koncertu Liepājā viesosies irāņu mūzikas leģenda Saeids Šanbehzade (Saeid Shanbehzadeh). Kopā ar savu pasaules mūzikas ansambli Shanbehzadeh Ensemble viņš piedāvās unikālas, teju vai hipnotiskas dejas un meditatīvu mūziku no mītiem apvītā Persijas līča.Koncerts turpinās Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” ekskluzīvo koncertsēriju Pasaule Lielajā dzintarā .

Ansambļa līderis Saeids Šanbehzade ar savu eksotisko, oriģinālo un rietumos tik neierasto mūziku un deju jau pārsteidzis pasaules prestižākos mākslas centrus un koncertzāles, tai skaitā, Kenedija Mākslas centru Vašingtonā, Pierre Boulez Saal Berlīnē, koncertzālēs Ķīnā, Brazīlijā un Ziemeļamerikā. Koncerts Liepājā solās būt kā intīms ceļojums uz burvju paklāja, kurā kopā arSaeidu uzstāsies Rostams Mirlašari (Rostam Mirlashari), Nagibu Šanbehzade (Naghib Shanbehzadeh) un Šeida Bozorgmēra (Sheida Bozorgmehr). 
 
Shanbehzadeh Ensemble ir irāņu mūzikas ansamblis, kas teju pirms 30 gadiem izveidots Bušerā, Irānas dienvidos un izpilda reti atskaņotu Bušeras provinces tradicionālo mūziku un deju, kas uz Dienvidirānu pirms vairākiem gadsimtiem atvesta no Āfrikas.Vēsturiski Bušerasprovinci apdzīvojuši galvenokārt afrikāņu un arābu izcelsmes irāņi, tāpēc arī ansambļa skanējuma pamatā ir arābu un afrikāņu muzikālās tradīcijas un ritmi, ko papildina Persijas un Indijas ietekmes.
 
Ansambļa maģiskie ritmi un melodijas skatītājus Irānā, Eiropā un Ziemeļamerikā priecē jau kopš 1990. gadiem.
 
Ansamblis spēlēs Rietumu pasaulē maz iepazītus mūzikas instrumentus – neyanban (irāņu dūdas), neyjofti (dubultklarnete), dammam (abpusēja cilindriska bunga), zarbetempo un pippeh (perkusijas), senj (lokālas izcelsmes šķīvji), bough (raga pūšaminstruments), kā arī flautu.
 
Grupas līderis un dibinātājs Saeids Šanbehzade ir starptautiski atzīts irāņu mūziķis un dejotājs. Saeida senči nāk no Zanzibāras, Austrumāfrikas, bet pats viņš dzimis Bušerā un jau 7 gadu vecumā sācis apgūt mūzikas instrumentu spēli un deju.
 
Divdesmit gadu vecumā viņš izveidoja Shanbehzadeh Ensemble, ar kuru jau pirmajā darbības gadā ieguva 1. vietu prestižākajā Irānas mūzikas festivālā FajrMusicFestival Teherānā. Šodien Saeids dzīvo Parīzē un ir ne tikai izcils mūziķis, bet arī ievērojams etnomuzikologs un mūzikas, dejas un mūzikas teorijas profesors Toronto, Parīzē un Irānā.
 
 
Koncerts turpina Liepājas koncertzāles koncertsēriju Pasaule Lielajā dzintarā, kas apmeklētājus aicina uz īpaši augstvērtīgiem pasaules aktuālāko mākslinieku koncertiem un notikumiem. Sērijā iekļaujas unikāli projekti, kuri ir mākslinieku vienīgā uzstāšanās Latvijā vai patvisā Ziemeļeiropā. Februārī sērijas ietvaros Liepājā viesosies izcilais itāļu tenors Marko Bīslijs (Marco Beasley), bet oktobrī – pasaulslavenā džeza pianiste no Japānas – Hiromi. 
 
Koncertu ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalsturīko koncertzāle Lielais Dzintars. Plašāka informācija lasāma lielaisdzintars.lv. Biļetes nopērkamas koncertzāles Lielais dzintars informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.
 
 
Santa Margeviča
 

Pēdējās ziņas

2019-01-25 Maskavas teātris -Mūsdienu lugas skola viesosies Rīgā ar divām izrādēm
2019-01-24 BALTTOUR FORUMS 30. janvārī
2019-01-21 Sācies jauno izpildītāju konkurss -Ineses Galantes talanti
2019-01-21 Maskavas Teātris Dienvidrietumos Rīgā izrādīs savu slaveno iestudējumu Meistars un Margarita
2019-01-21 Aizvadītā gada pasaules nozīmīgāko mākslas notikumu topos ierindojas pašmāju Rīgas biennāle
2019-01-21 Mihaila Kaziņika starptautiskais konkurss Uzlecošās zvaigznes
2019-01-17 Latvijas Mākslas akadēmija aicina uz ikgadējo karnevālu
2019-01-17 Latvijā pirmo reizi uzstāsies pasaulslavenais itāļu tenors Marko Bīslijs
2019-01-17 Šo ceturtdien Latvijas 1.rokkafejnīcā koncertē Anta Eņģele

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski