Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Mihaila Kaziņika starptautiskais konkurss Uzlecošās zvaigznes

2019-01-21

No 24.februāra līdz 3.martamnotiks viens nospilgtākajiem ikgadējiem muzikālajiem notikumiem Rīgā – “Kaziņika dienas”. Jau desmit gadus mūziķis un azartisks skolotājs Mihails Kaziņiks pasniedz Latvijas publikai dāvanu – piesātinātu koncertprogrammu un jauno vokālistu un instrumentālistu konkursu Uzlecošās zvaigznes, kas katru gadu atklāj aizvien jaunus vārdus klasiskās mūzikas pasaulē. Lūk, daži no tiem:vijolnieks Dainis Medjaņiks, kas pēc uzvaras konkursā tika uzaicināts uz CopenhagenSummerFestival, kur uzstājās kopā ar tā rīkotāju, pianistu Polu Rozenbaumu; Latvijas instrumentālais trio “Brāļi Grīnbergi”,kas ieguva zelta medaļas Starptautiskajā izpildītājmākslas čempionātā (Losandželosa); pianiste Anna Hallikmā, kas piedalījās Spivakova festivālā “Maskava sagaida draugus”.

“Rīgai ir ļoti īpaša aura. Pateicoties senām kultūras tradīcijām, tā ir viena no vismuzikālākajām pilsētām pasaulē. Atcerēsimies vien dažus vārdus – Gidons Krēmers, Josifs Risins, Miša Maiskis, Felikss Gotlībs, Solomons Volkovs! Viņi visi ir no Rīgas un viņus zina visā pasaulē! Šodien te ir gan brīnišķīgas koncertzāles, gan patiešām brīnišķīgi un mācītspējīgi muzikālie pedagogi, gan arī neskaitāmi talantīgi cilvēki. Tādēļ ir acīmredzami, ka labākas vietas to atklāšanai nav,” stāsta maestro Kaziņiks. 
 
Konkursa organizatori aicina bērnus un jauniešus vecumā līdz 30 gadiem iesniegt pieteikumus dalībai konkursā “Uzlecošās zvaigznes” nominācijās Klasiskā mūzika un Akadēmiskais vokāls. Visi konkursanti piedalās atlasē dalībai Vladimira Spivakova fonda festivālā Maskava sagaida draugus, Pasaules izpildītājmākslas čempionātā Holivudā (Worldstars olimpiāde), kā arī piedalīsies tradicionālajā uzvarētāju galā koncertā kopā ar Mihailu Kaziņiku un žūrijas komisijas locekļiem. Plašāk par piedalīšanās noteikumiem var uzzināt interneta vietnē ict-stars.euun pa telefonu +371 28 491 488. Konkursa atlases kārtas notiks 1. un 2.martā Reformātu baznīcā un Mazajā Ģildē. 
 
24.februārī Lielajā Ģildē notiks festivāla svinīgā atklāšana. Programmā skanēs Brāmsa, Šūmana, Čaikovska mūzika, bet koncerta galvenā zvaigzne šogad būs jaunais virtuozs no Zviedrijas – Daniels Lazakovičs. 
 
Daniels Lozakovičs ir dzimis Stokholmā 2001.gadā.Vijoļspēli viņš sāka mācīties 2007.gadā un jau pēc diviem gadiem debitēja koncertā kopā ar Maskavas virtuozu kamerorķestri Vladimira Spivakova vadībā. 2013.gadā viņš kļuva par konkursa Uzlecošās zvaigznes galā koncerta viesi, tajā Mihails Kaziņiks, komentējot Daniela uzstāšanos, ļoti pravietiski ieskicēja viņa nākotni. Tagad Daniels ir veiksmīgs jaunais mūziķis, kas strauji kļūst populārs starptautiskajā arēnā. Viņa rokās ir viena no labākajām vijolēm pasaulē –Stradivari 1713 Baron Rothschild Stradivari.
 
Tāpat koncertā piedalīsies populārais Krievijas mūziķis, neskaitāmu starptautisku konkursu laureāts Staņislavs Solovjevs (klavieres). Staņislavs ir koncertējis labākajās pasaules zālēs, spēlējis kopā ar Sanktpēterburgas filharmonijas akadēmisko orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Belgradas filharmonisko orķestri, Vroclavas filharmonisko orķestri un daudziem citiem.
 
No 25. līdz 27.februārim skolā Exupéry International School Mihails Kaziņiks vadīs vairākas savas slavenās “ākotnes skolas stundas. Izglītojošās lekcijas ir sadalītas pēc vecuma (1.-3.klase, 4.-5.klaseun 6.-7.klase). Visi interesenti var iesniegt pieteikumus dalībai, rakstot uz e-pastu: gpoltorak@gmail.com.
 
27.februārī klausītāji tiek aicināti uz unikālu koncertu Vijoles triumfs, kas notiks Torņakalna baznīcā (Torņakalna ielā 3/5). Te spēlēs lielie un mazie vijolnieki no visas pasaules. Skanēs klasiskās un romantiskās, klezmera un čigānu, džeza un baroka vijoles solo un kopā ar ansambli, klavieru un ērģeļu pavadījumā. Koncertā piedalīsies Mihails Kaziņiks (Zviedrija), Andrejs Čistjakovs (Krievija),Dāvids Čerņavskis (ASV), Staņislavs Solovjovs (klavieres, Krievija), Ingūna Grīnberga(ērģeles, Latvija), kā arī jaunie talanti.
 
28.februārī Staņislavs Solovjovs (klavieres), Mihails Svetlovs (vokāls), Ata Svetlova (arfa), Aleksandrs Lejērs (sitaminstrumenti) un Mihails Kaziņiks (vijole) vadīs meistarklases. Iepriekšēja pieteikšanās līdz 26.februārim, sūtot pieteikumu uz e-pastu: talantu.centrs@gmail.com.
 
1.martā Mazajā Ģildē (Amatu ielā 5) notiks koncerts – notikums “Maska un Dvēsele”, kas ir veltīts dižajam Fjodoram Šaļapinam. Koncerta pirmajā daļā klausītāji dzirdēs Rimska – Korsakova operu vienā cēlienā “Mocarts un Saljeri”, kuru pirmo reizi Rīgā atskaņoja par godu komponista 175. dzimšanas dienai.
 
Saljeri lomu dziedās izcilais Krievijas bass, Metropolitēna operas un Koventgārdenas teātra solists, “Grammy” prēmijas nominants, divkārtējais Francijas prēmijas TELERAMA ieguvējs, viens no labākajiem operdziedātājiem pasaulē Mihails Svetlovs (ASV). Mocarta lomu dziedās populārais tenors un viena no XX gs. dižāko tenoru, maestro Karlo Bergonzi audzēknis – Telmans Guževskis (Latvija/Izraēla). Viņš ir piedalījies Džo Raita filmas “Anna Kareņina” skaņu celiņa ierakstā, kas 2013.gadā tika nominēts “Oskaram”.Otrajā daļā Mihails Svetlovs dziedās vispopulārākos skaņdarbus no Šaļapina repertuāra. Pavadījumu atskaņos Sanktpēterburgas pianists Staņislavs Solovjovs, bet Mihails Kaziņiks atklās skatītājiem diženā basa daiļrades noslēpumus. 
 
3.martāLielajā Ģildē (Amatu ielā 6) notiks konkursa uzvarētāju apbalvošanas ceremonija un galā koncerts Es skauju jūs ar mūziku, kurā piedalīsies vistalantīgākie konkursa dalībnieki un festivāla Kaziņika dienas dalībnieki. 
 
Mihails Kaziņiks— mūziķis, pedagoģijas entuziasts, rakstnieks, mākslas zinātnieks, kulturologs, režisors un īsts filosofs. 2005.gadā tika uzaicināts par Stokholmā notiekošā Nobela prēmijas koncerta muzikālo ekspertu.No 2006.gada  - Slāvu literatūras un mākslas akadēmijas loceklis, RISEBA goda doktors, Starptautiskās rakstnieku un publicistu asociācijas loceklis, Zelta ordeņa Kalpošana mākslai kavalieris, Carskoseļskas mākslas prēmijas laureāts. Ierakstījis vairāk nekā simts programmu par mākslu televīzijas kanālam Doždj. Pēterburgas dokumentālista Igora Šadhana darbnīcā uzņēmis vairāk nekā 60 filmu par pasaules kultūru. 
 
Ar koncertlekcijām apbraukājis teju visu pasauli. Bez pārspīlējuma var teikt, ka tikšanās ar viņu burtiski apgriež otrādi visu pasauli – gan iekšējo, gan ārējo.Kad viņš straujiem soļiem iznāk uz skatuves, sāk runāt vai spēlēt – zālē nav neviena cilvēku, kuru neaizrautu viņa viesulim līdzīgā enerģija, šī apbrīnojamā cilvēka unikālā monoizrāde. 
 
Biļetes uz festivāla koncertiem var nopirkt bilesuserviss.lv tīklā.
Pasākuma lapa sociālajā tīklā Facebook: https://www.facebook.com/events/2192151904372956
 
Pieteikumus dalībai konkursā Uzlecošās zvaigznes pieņem interneta vietnē www.ict-stars.eu, sadaļā “Konkurss”.
 
Projekta organizators: Starptautiskais talantu centrshttp://ict-stars.eu/lv/index.html.
“Kaziņika dienas” notiek ar Rīgas tūrisma attīstības biroja LIVE RIGA atbalstu.
 
Papildu informācija par pasākumu:+371 28491488
 
 
 
Vladislava Galkina 
 
 

Pēdējās ziņas

2019-01-21 Aizvadītā gada pasaules nozīmīgāko mākslas notikumu topos ierindojas pašmāju Rīgas biennāle
2019-01-21 Maskavas Teātris Dienvidrietumos Rīgā izrādīs savu slaveno iestudējumu Meistars un Margarita
2019-01-21 Sācies jauno izpildītāju konkurss -Ineses Galantes talanti
2019-01-17 Jūrmalā notiks Vladimira Visocka piemiņas vakars
2019-01-17 Šo ceturtdien Latvijas 1.rokkafejnīcā koncertē Anta Eņģele
2019-01-17 Latvijā pirmo reizi uzstāsies pasaulslavenais itāļu tenors Marko Bīslijs
2019-01-17 Latvijas Mākslas akadēmija aicina uz ikgadējo karnevālu
2019-01-12 Lielajā dzintarā atskaņos jaunu Mendelszona, Ravela un Dzenīša koncertprogrammu
2019-01-08 No 12. līdz 24. februārim Kuldīgas Mākslas namā izstāde Māls un pavediens

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski