Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Šo ceturtdien Latvijas 1.rokkafejnīcā koncertē Anta Eņģele

2019-01-17

Ceturtdien, 17. janvārī, pulksten 19.00 Latvijas 1.rokkafejnīcā Rīgā koncertu sniegs dziesminiece Anta Eņģele. Pasākums iekļaujas ikmēneša dziesminieku koncertu sērijā, kas, aicinot ziedot Austras istabas izveidei un labiekārtošanai Liepājā, stāsta par leģendārās dziesminieces Austras Pumpures mantojumu un turpināšanos dziesmā un cilvēkos. Ieeja par ziedojumiem.

“Dziedu un spēlēju tur, kur cilvēki vēlas ieklausīties un sadzirdēt. Koncertos, privātos un uzņēmumu pasākumos,” tā par sevi dziesminiece un Austras bērns Anta Eņģele raksta savā mājas lapā www.antaengele.lv. Savukārt Juris Vilcāns 1991. gada izdevumā Folkmūzikas īsais kurss rakstījis: “Parādība, pirmoreiz folkdebesīsmatīta 1988. gada pavasarī. [..] Ļoti rūpīga un izdarīga instrumentu iegādē. Daudzu un dažādu sastāvu dalībniece (gan kopā ar V.Atālu, gan I.Grunti, gan Z.Šmiti). Noteikta būtne, reizēm ļoti nenoteikta. Vispār sapnis.”
 
Antas veidotās koncertprogrammas izceļas ar ļoti pārdomātu saturu – katra dziesma ar savu stāstu īstajā vietā un laikā. Viņas repertuārs ir plašs, tajā atrodamas gan Antas pašsacerētās dziesmas, gan Imanta Kalniņa, gan Raimonda Paula un citu autoru dziesmas, gan senas ziņģes un tautasdziesmas. Klausītājus viņa spēj apburt arī ar spāņu romancēm un dziesmām krievu un angļu valodā. Dziesminiece nav no lielajiem runātājiem, taču, kad saka vārdu, tad tas ir īstais. Anta apvieno sevī gan pārdomātu profesionāli, gan siltu humoru un viegli bohēmisku garu. 
 
Anta ir Austras bērns jau kopš astoņdesmitajiem gadiem. Austras bērns – tā ir diagnoze, tā Austrai labpatika teikt. Šķiet, ka Antas personībā tā labi izpaužas un dzīvo. Austras Antā ieliktais ir smalka mūzikas uztvere, attieksme pret dziesmu, atbildības sajūta, humors, dvēseliskums un reizē patiesuma vienkāršums.
 
Koncertā ieeja par ziedojumiem Austras biedrībai Austras istabas izveidei un labiekārtošanai, Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanai un viņas ideju turpinājumam.
 
Dziesminieku koncertus Rīgā rīko Austras biedrība sadarbībā ar Latvijas 1. Rokkafejnīcu.
 
Uzziņai:
Radošā telpa Austras istaba atrodas mākslas galerijas Romas dārzs pagrabstāva telpās, Liepājā, Zivju ielā 3. Verot durvis Austras istabai, Austras biedrības pārstāvji un Austrasbērni vēlas pamazām veikt gan leģendārās dziesminieces Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu, gan arī nodrošināt viņas aizsāktā darba turpinājumu – radīt vietu dziesmai un dzejai Liepājā, reizē arī apkopojot informāciju par dziesminieku tradīciju un aktualitātēm Latvijā. “ustras istaba tika atklāta šā gada 3. martā, un plašākai publikai šobrīd tiek atvērta tikai pasākumu laikā vai iepriekš piesakoties.
 
 
Inese Muižniece
 

 

Pēdējās ziņas

2019-01-17 Jūrmalā notiks Vladimira Visocka piemiņas vakars
2019-01-17 Latvijā pirmo reizi uzstāsies pasaulslavenais itāļu tenors Marko Bīslijs
2019-01-17 Latvijas Mākslas akadēmija aicina uz ikgadējo karnevālu
2019-01-12 Lielajā dzintarā atskaņos jaunu Mendelszona, Ravela un Dzenīša koncertprogrammu
2019-01-08 No 12. līdz 24. februārim Kuldīgas Mākslas namā izstāde Māls un pavediens
2019-01-05 Gidons Krēmers, cirks un tango- unikāls koncerts Lielajā dzintarā
2019-01-05 Latvijā pirmo reizi notiks leģendārā Maskavas teātra viesizrādes
2019-01-05 airBaltic uzsāks lidojumus uz Dublinu
2018-12-21 BRĪVDABAS MUZEJĀ BŪS APSKATĀMA IZSTĀDE -MUZEJA IEGUVUMI 2018

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski