Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Lielajā dzintarā atskaņos jaunu Mendelszona, Ravela un Dzenīša koncertprogrammu

2019-01-12

2. februārī, plkst. 18.00 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars ar jaunu muzikālo programmu uzstāsies stīgu virtuozi Spīķeru kvartets. Koncertsērijā Personīgi godalgotā mūziķu savienība pirmo reizi vienā programmāatskaņos vācuromantiķa Fēliksa Mendelszona, franču impresionista Morisa Ravelaun pašmāju talantīgā komponista Andra Dzenīša skaņdarbus.

“Mums ir liels prieks, ka pirmajā šī gada kamerzāleskoncertsērijas Pesonīgi koncertā skanēs tieši stīgu kvartets, jo tasir uzskatāms par kamermūzikas fundamentu. Spīķeru kvartets ir Latvijas spožākais kvartets, kas pastāvīgi piedāvā klausītājiem visizsmalcinātāko repertuāru. Koncertā “Lielajā dzintarā” varēsim dzirdēt rietumu klasiskās mūzikas skaistākos darbus – Fēliksa Mendelszona un Morisa Ravela stīgu kvaretus. Savukārt latviešu komponista Andra Dzenīša skaņdarbs būsspilgts apliecinājums, ka mēs esam ievērojama šīs rietumu pasaules daļa," uz koncertu aicina “Lielā dzintara” valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.
 
Spīķeru kvarteta repertuārs ir daudzveidīgs un sniedzas no Vīnes klasikas pērlēm līdz pat mūsdienu partitūrām, īpašu akcentu liekot uz latviešu mūziku. Tā iekļauta arī jaunajā koncertprogrammā – Andra Dzenīša Trešais stīgu kvartets “Introversija un atvadas”, kas tapis pēc Pētera Vaska fonda pasūtinājuma un rakstīts tieši Spīķeru kvartetam.
 
“Šajā programmā esam iekļāvuši trīs ļoti atšķirīgu komponistu darbus – trīs dažādas pasaules, kuras visas mums ir fascinējošas. Ravels ar savām neparedzamajām un reizēm neiedomājamajām harmonijām, smaržām, krāsu gammu maiņām, ritmu labirintiem, Mendelszons arsavu tīro, jauneklīgo skatu, arī trauksmaini romantiskām brāzmām, Dzenītis ar savu tiešumu, pat skarbumu. Dzenīša kvartets Interlūdija un atvadas, mūsuprāt, ir viens no labākajiem pēdējā laikā uzrakstītajiem skaņdarbiem. To spēlējot, katru reizi atrodam ko jaunu. TurpretimMendelszona un Ravela kvartetus atskaņosim pirmoreiz. To atskaņošana mums ir gan liels izaicinājums, gan prieks,” par gaidāmo koncerta programmu stāsta “Spīķeru kvarteta” vijolniece Marta Spārniņa.
 
Spīķeru kvartets ir savienība mūzikā, kas radoši kopā muzicē kopš 2011. gada. Tajā vijoli spēlē orķestra Sinfonietta Rīga koncertmeistare Marta Spārniņa un viņas vietnieks Anti Kortelainens, altu –orķestra mūziķe Ineta Abakuka, bet čellu – Latvijas Nacionālā orķestra čellu grupas koncertmeistare Ieva Upatniece. 
 
Kamermūzikas sērija "Personīgi" piedāvā klausītājiem smalkāku un niansētāku pieredzi mūzikas klausīšanā. Šo koncertuapmeklētājiem pēc koncerta ir iespēja tikties ar māksliniekiem, lai baudītu sarunas neformālā gaisotnē.Turpmāk sērijā būs klausāmi “Kamermūzikas šedevri. Klavieru trio” vijolnieces ElīnasBukšas, pianista Pāvela Koļesņikova (Pavel Kolesnikov) un čellista Aureljēna Paskāla (AurelienPascal) izpildījumā, pasaules slavu iemantojušās operdziedātājas Ingas Kalnas “vokālie dārgumi”, kā arī austrumu mūzikas tīrradņiTrio Mashrabiya.
 
Koncertu “Mendelszons un Ravels. Spīķeru kvartets” rīko “Lielais dzintars” sadarbībā ar “Latvijas Koncertu” kamermūzikas programmu, plašāka informācija lasāma lielaisdzintars.lv. Biļetes nopērkamas koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.
 
Santa Margeviča
 

Pēdējās ziņas

2019-01-08 No 12. līdz 24. februārim Kuldīgas Mākslas namā izstāde Māls un pavediens
2019-01-05 Gidons Krēmers, cirks un tango- unikāls koncerts Lielajā dzintarā
2019-01-05 Latvijā pirmo reizi notiks leģendārā Maskavas teātra viesizrādes
2019-01-05 airBaltic uzsāks lidojumus uz Dublinu
2018-12-21 BRĪVDABAS MUZEJĀ BŪS APSKATĀMA IZSTĀDE -MUZEJA IEGUVUMI 2018
2018-12-21 Svētku notikumi Tukumā un apkārtnē
2018-12-21 Martā Latvijā koncertēs japāņu superzvaigzne – džeza pianiste Hiromi
2018-12-19 Ikgadējie svētki Šerloka Holmsa dzimšanas diena, 2019.gadā notiks vasarā
2018-12-18 Ziemassvētku sajūtas Bauskas pils muzejā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski