Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

No 12. līdz 24. februārim Kuldīgas Mākslas namā izstāde Māls un pavediens

2019-01-08

Kuldīgas Mākslinieku rezidence 2019. gada izstāžu sezonu iesāk ar izstādi, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju. 

 
No 12. janvāra līdz 24. februārim Kuldīgas Mākslas namā būs skatāma LMA Keramikas un Tekstilmākslas apakšnozares pasniedzēju un studentu izstāde “Māls un pavediens”.
Izstādes mērķis ir sniegt iespēju Kuldīgas novada iedzīvotājiem un viesiem iepazīties ar Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas un tekstila nodaļu pasniedzēju un studentu darbiem, laikā kad tiek īstenots projekts par Mākslas un radošā klastera ADATU FABRIKU izveidi Kuldīgā. Vērā ņemas arī fakts, ka izstāde Kuldīgā ir pirmā, no virknes izstāžu un pasākumu, kas norisināsies Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades ietvaros.
 
Izstādē būs skatāmi studentu darbi, kas rādīti mācību uzdevumu ietvaros, liekot uzsvaru uz LMA kā jauno profesionāļu pilnveidošanās vietu. Darbi izstrādāti visdažādākajās keramikas un tekstilmākslas tehnikās un sniedz ieskatu nodaļu daudzpusībā un katra jaunā mākslinieka iztēles iespējās. Savukārt pasniedzēji, kas savu varēšanu ir pierādījuši jau iepriekš un ir atpazīstami mākslinieki, izstādē eksponē darbus, kuri pauž katram raksturīgo skatījumu un tehnisko izpildījumu laikmeta kontekstā.
 
Tekstilmākslas apakšnozarēprofesionāļu vadībā, studenti attīstadomāšanu un prasmes par tekstilu kā starpdisciplināru mākslas jomu, kurā iespējams darboties kā mākslas, tā dizaina laukā. Tekstils ir viens no daudzpusīgākajiem materiāliem, un, gan vārda tiešā, gan pārnestā nozīmē, un ir patiesi fleksibls – šķiedras māksla, auduma virsmas dizains, trīsdimensionāli objekti, klasiskais un eksperimentālais gobelēns, digitālais audums, interjera lietu radīšana un ekspozīcijas dizains, mājas tekstils un sadzīves priekšmeti.
 
Keramikas specializācijā dominē kompozīcijas un materiālu apstrādes disciplīnas, kuru laikā tiek padziļināti apgūtas tradicionālās, tā arī eksperimentālās tehnoloģijas. Studenti un pieredzējušie pasniedzēji izmantoplašu keramikas materiālu klāstu - akmens masa, porcelāns, šamots, māls u.c. savu darbu radīšanā.
 
Izstādē piedalās: Keramikas katedras vadītājs, profesorsDainis Lesiņš, Vizuālāsmākslasnodaļasvadītāja, Tekstilmākslaskatedrasvadītāja, profesoreIevaKrūmiņa, profesoreAijaBaumane, asoc. Prof.Dainis Pundurs, asoc. Prof. Ženija Loginova, asoc. Prof.Līga Skariņa,docents Ainārs Rimicāns, lektore Irēna Andrejeva un Diāna Janušone-Bojāre, kā arīmācību metodiķe Anna Rubene – Zīdere. Studenti:OjūnaBatbajara, Egija Damberga, Kaspars Geiduks, Inuta Graudiņa, Armands Jaspers, Ieva Kaula, Lauris Krauze, Emīlija Lielā, Olga Meļehina, Karlīna Simeona Mežecka, Kristīna Potapova, Marta Prēdele, Katrīna Šatalova, Evija Vītola – Lūse, Elza Timermane, Katrīna Leitēna, Kristīne Kligina, Maruta Konceviča, Elizabete Klints, Kintija Avena, Santa Leimane, Šarlote Baškevica, Katrīna Eihe, Jana Purmale, Agnese Tukāne, Elīne Buka, Guna Stikāne, Annele Slišāne, Baiba Vaivade, Ella Mihailova, Liene Lauriņa, Santa VIsaljeva, Lauma Kokoreviča, Agnese Ondzule, Elīza Kristīne Kleine, Anda Skadmane, Daniela Djubina, Jūlija Jerjomina, Iveta Šmita un Ingrīda Rutka.
 
Kuldīgas mākslinieku rezidence sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību un Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA) Kuldīgā veido Mākslas un radošo klasteri ADATU FABRIKA. Klastera mājvieta būs kādreizējās Kuldīgas slimnīcas ķirurģijas korpusa ēka Kalpaka ielā 4, kuras būvprojektu izstrādā arhitektes Zaigas Gailes birojs. Sadarbībā ar starptautiskiem partneriem tiek izstrādāta inovatīva studiju programma un plašs mūžizglītības pakalpojumu klāsts radošo industriju jomā, kas veicinās pastāvīgu starptautisku mācībspēku un studentu apriti Kuldīgā.
 
Izstādes atklāšana notiks 2019. gada 11. janvārī pulksten 16:00 Kuldīgas mākslas namā 1905. gada ielā 6, Kuldīgā.
 

Pēdējās ziņas

2019-01-05 Gidons Krēmers, cirks un tango- unikāls koncerts Lielajā dzintarā
2019-01-05 Latvijā pirmo reizi notiks leģendārā Maskavas teātra viesizrādes
2019-01-05 airBaltic uzsāks lidojumus uz Dublinu
2018-12-21 BRĪVDABAS MUZEJĀ BŪS APSKATĀMA IZSTĀDE -MUZEJA IEGUVUMI 2018
2018-12-21 Svētku notikumi Tukumā un apkārtnē
2018-12-21 Martā Latvijā koncertēs japāņu superzvaigzne – džeza pianiste Hiromi
2018-12-19 Ikgadējie svētki Šerloka Holmsa dzimšanas diena, 2019.gadā notiks vasarā
2018-12-18 Ziemassvētku sajūtas Bauskas pils muzejā
2018-12-18 BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski