Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Gidons Krēmers, cirks un tango- unikāls koncerts Lielajā dzintarā

2019-01-05

Liepājas koncertzāle Lielais dzintars 27. janvārī plkst. 17.00 aicina uz pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera koncertu Krēmers. Kremerata Baltica. Cirks. Atskaņojot Mečislava Veinberga (Mieczysław Weinberg), Astora Pjacollas (Astor Piazzolla) un Artura Maskata mūziku, izcilais vijolnieks uzstāsies kopā ar orķestri Kremerata Baltica un slavenā vācu cirka Circus Roncalli klaunu Robertu Viki (Robert Wicke). 

Būdams liels cirka cienītājs, vijolnieks Gidons Krēmers ar šo koncertu vēlējies radīt sava veida kamermūzikas versiju par cirku. Koncerts būs kā aizrautīgs priekšnesums, kurā teatrālas etīdes apvienosies ar mūziku un slavenais vācu cirka Circus Roncalli klauns Roberts Vikesa darbosies ar orķestri un pašu Krēmeru. 
 
Atzīmējot lieliskā 20. gadsimta poļu komponista Mečislava Veinberga simto jubileju, koncertā būs klausāma viņa brīnišķīgā mūzika, kas nereti rakstīta kino un teātrim. No Veinberga plašā kino un teātra mūzikas klāsta daudzi atpazīs gan Vinnija Pūka un Bonifācija brīvdienusaulainās multfilmu melodijas, gan arī citus meldiņus. 
 
Savukārt koncerta pirmajā daļā būs dzirdamatango karaļa, argentīniešu komponista Astora Pjacollas tempermentīgā mūzika. Koncertu atklās ar zināma pašmāju komponista Artura Maskata opusu Pusnakts Rīgā, ko pats skaņradis raksturo kā tango un veltījumu skaistai mīlestībai.
 
Gidons Krēmers ir pasaulslavens vijolnieks, kamerorķestra Kremerata Baltica dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs. Būdams tikai četrus gadus vecs, Rīgā dzimušais vijolnieks uzsākamācības pie sava tēva un vectēva, kas abi bija sava laika atzītimūziķi. Vēlākbagātīgie sasniegumi prestižos starptautiskos konkursos pavēra Gidonam ceļu uz karjeru, kuras laikā izcilais mūziķis ieguvis visas pasaules atzinību un reputāciju kā viens no pašiem oriģinālākajiem un izaicinošākajiem savas paaudzes māksliniekiem. 2002. gadā Krēmers kopā ar Kremerata Baltica ieguva Grammy balvu kategorijā Labākais mazā ansambļa izpildījums.
 
 
Koncertu ar Liepājas pašvaldības un Gētes institūta Rīgā atbalstu rīko SIA Lielais Dzintars. Plašāka informācija lasāma lielaisdzintars.lv. Biļetes nopērkamas koncertzāles Lielais dzintars informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.
 
 
Santa Margeviča
 

Pēdējās ziņas

2019-01-05 Latvijā pirmo reizi notiks leģendārā Maskavas teātra viesizrādes
2019-01-05 airBaltic uzsāks lidojumus uz Dublinu
2018-12-21 BRĪVDABAS MUZEJĀ BŪS APSKATĀMA IZSTĀDE -MUZEJA IEGUVUMI 2018
2018-12-21 Svētku notikumi Tukumā un apkārtnē
2018-12-21 Martā Latvijā koncertēs japāņu superzvaigzne – džeza pianiste Hiromi
2018-12-19 Ikgadējie svētki Šerloka Holmsa dzimšanas diena, 2019.gadā notiks vasarā
2018-12-18 Ziemassvētku sajūtas Bauskas pils muzejā
2018-12-18 BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU
2018-12-13 Adventa mūzikas svētkos šonedēļ muzicē Laine Ligere-Stengrevica un Ieva Akuratere

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski