Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Latvijā pirmo reizi notiks leģendārā Maskavas teātra viesizrādes

2019-01-05

1., 2. un 3.februārī pirmo reizi Latvijā notiks ļoti neparasta Maskavas teātra – Teātra Dienvidrietumos – viesizrādes. Rīgā un Daugavpilī teātris rādīs uzreiz trīs aktuālas izrādes: pirmā ir autentisks traģifarss par sieviešu smago likteni – Vecene Šanele (16+), otrā – jauna interpretācija par visnoslēpumaināko Bulgakova romānu Meistars un Margarita, trešā pirātu muzikālā izrāde visai ģimenei Dārgumu meklējumos vai Neticamais stāsts par kādu kuģa katastrofu. 

 
Teātris Dienvidrietumos darbojas jau vairāk nekā 40 gadus. To 1977.gadā nodibināja režisors – entuziasts Valērijs Beļakovičs, jau dažus gadus pēc atkāšanas teātris kļuva par īstu studiju kustības iedvesmotāju. Starp citu, tieši šeit pirmo reizi notika aktieru batli (sacensības) - vēlākšo ideju pārņēma gan Pjotra Fomenko darbnīcas, gan Romāna Viktjuka, gan citu teātru aktieri. 
 
Teātrī tā darbības laikā ir iestudēti tādi izcili darbi kā M.Gorkija Dibenā, O.Vailda Doriana Greja portrets, N.Gogoļa Revidents, V.Šekspīra Romeo un Džuljeta un Spītnieces savaldīšana, B.Stokera Drakula, N.Gogoļa Kāzas, A.Čehova Kaija un daudzi citi. 
 
Šodien Teātri Dienvidrietumos vada Krievijas nopelniem bagātais mākslinieks Oļegs Leušins. Teātris joprojām ir slavens ar savu autora skatījumu un netradicionāliem uzvedumiem, bet tā izrādes izceļas no pārējām ar nestandarta scenogrāfiju un mūziku. Bet galvenais knifs attiecībās starp Teātra Dienvidrietumos un skatītājiem — nemainīgs klātbūtnes efekts. 
 
Teātris pirmo reizi savas darbības laikā brauks viesizrādēs uz Latviju. Un uzreiz atvedīs trīs spilgtas izrādes:
 
1.februārī plkst. 19:00 uz VEF kultūras pils skatuves Teātra Dienvidrietumos viesizrādes atklās dzirkstīgā izrāde Vecene Šanele 16+, kas jau paspējusi kļūt par Maskavas publikas mīluli. Teātra režisors un aktieri no Nikolaja Koļadas padrūmās lugas ir izveidojuši skaudru un ļoti cilvēcīgu stāstu. 
 
Iestudējums ir neparasts vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, pēcbalzaka vecuma dāmu lomas izrādē pilnīgi satriecoši spēlē vīrieši. Otrkārt, izrāde savā ziņā ir teātris teātrī, kas ļauj skatītājiem ieskatīties to aizkulišu intrigu virpulī, kurā dzīvo tās varones. Un, treškārt, tēlu raksturi ir izstrādāti tā, ka ikvienā “kārdinātājā” skatītāji noteikti ieraudzīs kādu savu paziņu. 
 
Aktieri ir izveidojuši tik dzīvus tēlus, ka prātā nāk jūsmīgs salīdzinājums ar Aleksandru Kaļaginu darbā “Sveicināti, esmu jūsu tante!”. Beļakovičam izdevies gan saglabāt Koļadas melno humoru, gan arī piešķirt izrādes varonēm tādu dziļumu, ka, skatoties Veceni Šaneliskatītāji tiek ievilkti īstā emociju karuselī. 
 
2.februārī Rīgā un 3.februārī Daugavpilī teātra cienītājus gaida tikšanās ar XX gs. visnoslēpumaināko romānu Meistars un Margarita. Lai arī cik daudz šim darbam nebūtu ekranizāciju un iestudējumu, pateicoties darba daudzšķautņainumam, skatītāji ik reizi var tajā ieraudzīt ko jaunu. 
 
Līdztekus smalkai aktierspēlei, šis iestudējums aizrauj arī ar neticamām dekorācijām – skaņas un gaismas efekti pārcels jūs uz divdesmito gadu Maskavu, bet pēc tam – uz Hēroda Lielā pili. Sižeta atmosfēra ir tik spēcīga, ka skatītāji teju iegrimst transā. Bet gaisā gluži vai sastingst jautājums – vai pats cilvēks vada savu dzīvi, vai arī ir kāds spēks, kas spēj to pārtraukt? 
 
Un, visbeidzot, 2.februārī plkst. 13:00 uz VEF kultūras pils skatuves Teātra Dienvidrietumos aktieri mazajiem skatītājiem piedāvā muzikālu izrādi “Dārgumu meklējumos vai Neticamais stāsts par kādu kuģa katastrofu” Oļega Leušina režijā. 
 
Vecāki kopā ar bērniem dosies īstā ceļojumā ar pirātiem un dārgumu meklēšanu.Pateicoties aktieru virtuozajiem trikiem, kā arī mūzikai un ļoti reālistiskām dekorācijām – kuģa klājam, skatītājus gaida daudz iespaidu.Bet izrādes galvenā doma liks pat vismazākajiem skatītājiem padomāt par to, ka vislielākais dārgums dzīvē ir laime būt kopā ar ģimeni. 
 
 
Biļetes uz pasākumiem nopērkamas Biļešu serviss tīklā. 
 

Pēdējās ziņas

2019-01-05 Gidons Krēmers, cirks un tango- unikāls koncerts Lielajā dzintarā
2019-01-05 airBaltic uzsāks lidojumus uz Dublinu
2018-12-21 BRĪVDABAS MUZEJĀ BŪS APSKATĀMA IZSTĀDE -MUZEJA IEGUVUMI 2018
2018-12-21 Svētku notikumi Tukumā un apkārtnē
2018-12-21 Martā Latvijā koncertēs japāņu superzvaigzne – džeza pianiste Hiromi
2018-12-19 Ikgadējie svētki Šerloka Holmsa dzimšanas diena, 2019.gadā notiks vasarā
2018-12-18 Ziemassvētku sajūtas Bauskas pils muzejā
2018-12-18 BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU
2018-12-13 Adventa mūzikas svētkos šonedēļ muzicē Laine Ligere-Stengrevica un Ieva Akuratere

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski