Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīgas Doma baznīcā izskanējusi Ineses Galantes Ziemassvētku prelūdija

2018-12-11

Aizvadītajā sestdienā, 8.decembrī, Rīgas Doma baznīcā notika visgaidītākais un nu jau tradicionālais ziemas koncerts Ziemassvētku prelūdija. 

 
Šā gada pasākumu iedvesmoja divi svarīgi notikumi: pirmkārt, tieši pirms 200 gadiem dzimis dižais franču komponists Šarls Guno, kas ir sarakstījis vienu no visspēcīgākajām Ave Maria muzikālajām interpretācijām. Otrkārt, 200 gadu jubileju svinēja vispatiesākā Ziemassvētku himna un pasaulē vispopulārākā kristiešu dziesma “Klusa nakts, svēta nakts”, tādēļ Ziemassvētku prelūdijas koncertprogramma šogad bija īpaši svinīga. 
 
Šajā vakarā Doma baznīcā izskanēja slavenie Kaldara, Hendeļa, Rossini, Baha, Guno, Pergolezes, Loida Vēbera un Pjacollas skaņdarbi operas dīva Ineses Galantes un viņas draugu, slavenu Latvijas mūziķu – Sergeja Jēgera, Aivara Kalēja, Andreja Osokina izpildījumā. Tāpat tradicionāli koncertā piedalījās konkursa Ineses Galantes talanti dalībnieki un laureāti. Šoreiz tas bija saksofonists Aigars Raumanis, akordeonists Oskars Maurers, vijolniece Taisa Ticiana Geitusa-Eitvina un jaunā arfiste Sofija Lanskaja. 
 
Jāuzsver arī Jāzepa Mediņa 1.mūzikas skolas zēnu kora izpildījuma īpašo sirsnību. Piecdesmit bērnu balsis diriģenta Romāna Vanaga vadībā aizkustināja klausītājus līdz sirds dziļumiem. Un, protams, spoži uzstājās skaistākā koloratūrsoprāna tembra īpašniece, vakara saimniece Inese Galante. 
 
Ziemassvētku prelūdija ir viens no spilgtākajiem Latvijas muzikālajiem notikumiem, un jau daudzus gadus koncertu apmeklē arī populāri Latvijas politiķi un sabiedriskie darbinieki. Šajā reizē “Ziemassvētku prelūdiju” apmeklēja Latvijas Republikas prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi, galvaspilsētas vicemērs Andris Ameriks, Signet Private bank padomes priekšsēdētāja vietniece Irina Pīgozne, Saeimas budžeta komisijas vadītājs Mārtiņš Bondars ar kundzi, NEPLP pārstāve Gunta Līdaka, uzņēmējs Ivars Strautiņš, sabiedriskā darbiniece Vita Jaunzeme, zvērināts advokāts Viktors Tihonovs, Austrijas Republikas goda konsuls Latvijā Bernards Levs ar kundzi Svetlanu Levu un daudzi citi. 
 
“Paldies mīļai publikai par dvēseles siltumu, uzticību un sirsnību. Man un maniem kolēģiem ir ļoti patīkami, ka, pēc jūsu teiktā, Ziemassvētki jums sākas tieši ar tradicionālo koncertu Doma baznīcā,” pēc pasākuma teica Inese Galante. 
 
 
 
Koncertu organizē: Ineses Galantes fonds
 

Pēdējās ziņas

2018-12-11 Natālija Tumševica – Ērgle aicina uz Ziemassvētku labdarības vakaru
2018-12-09 Sešas iespējas, ko gada nogalē izbaudīt Viļņā
2018-12-09 Ziemassvētku prelūdija Doma baznīcā
2018-12-09 No 15. decembra Mākslas akadēmijā -JARMARKA
2018-12-09 Valmierā atklās izstādi UPE
2018-12-06 Schola Cantorum Riga un Rihards Zaļupe Lielajā dzintarā
2018-12-06 Aleksandrs Kazakovs un grupa Da’Ba uzstāsies ar koncertu Simfonija: Atmošanās dziesmas
2018-12-06 Bauskas pils muzejā koncerts -Brokastis četratā
2018-12-04 6. decembrī Latvijas 1.rokkafejnīcā koncertē Arnis Miltiņš

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski