Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ziemassvētku prelūdija Doma baznīcā

2018-12-09

Pirms gadu mijas svētkiem Ineses Galantes fonds turpina ilggadīgo tradīciju un gatavo klausītājiem īstu pirmsziemassvētku dāvanu: 8.decembrī plkst. 19:00 Doma baznīcā, kas ir viena no senākajām sakrālajām celtnēm Baltijā, notiks ilgi gaidītais koncerts Ziemassvētku prelūdija. Tajā skanēs izcili skaņdarbi, uzstāsies spilgti Latvijas mūziķi, kā arī Ineses Galantes jaunie talanti. Ziemassvētku prelūdijas dalībnieki pastāstīja, kādu iemeslu dēļ rīdziniekus gaida patiešām īpašs vakars. 

 
“Pats nosaukums Ziemassvētku prelūdija atklāj to, ka koncerts atklāj kristiešiem vissvarīgāko laika posmu un notiek Adventes, proti, Ziemassvētku gaidīšanas laikā. Tādēļ to noteikti var nodēvēt par īpašu,” stāsta izcilais Latvijas komponists un ērģelnieks Aivars Kalējs, kas koncertā spēlēs pavadījumu Ziemassvētku prelūdijas dalībniekiem, kā arī sniegs solo priekšnesumu.
 
Arī virtuozais pianists un prestižu starptautisko konkursu laureāts Andrejs Osokins uzsvēra Ziemassvētku prelūdijas vērtīgumu pirms gadumijas svētkiem, nodēvējot vakara programmu par “ļoti, ļoti atbilstošu” cilvēku garastāvoklim šajā laikā: 
 
“Tas ir ļoti neparasts koncerts, kam piemīt burvju aura. Brīnuma gaidīšana skan arī mūzikā, tādēļ koncerta “Ziemassvētku prelūdija” programma vienmēr ir īpaša un mūziķiem ir patīkami to spēlēt. Bet bez Guno un Baha, bez “AveMaria” interpretācijām, kas lielai daļai cilvēku jau sen asociējas ar Ziemassvētkiem, pirmssvētku koncertu ir grūti iedomāties. Taču svarīgākais – koncerts notiek ziemas sākumā, kad cilvēki kļūst ļoti atvērti un emocionāli, kad visiem ir ļoti nepieciešamas pozitīvas izjūtas. Un mūzika ir tieši par to: par neizskaidrojamo, par to, ko nedrīkst izteikt vārdos, par emocijām pilnu pasaules uztveri.”
 
Baroka mūzikas izpildītājs, kontrtenors Sergejs Jēgers pastāstīja, ka Ziemassvētku prelūdija ir ne tikai īpašs koncerts un brīnišķīga iespēja dzirdēt izcilu pasaules šedevru izpildījumu, bet arī pasākums, kura laikā Latvijas iedzīvotāji varēs izjust neparastu vienotību. 
 
“Gatavošanās Ziemassvētku prelūdijai rit pilnā sparā. Garastāvoklis ir vienkārši burvīgs, jo šim koncertam vienmēr piemīt neatkārtojama atmosfēra. Šajā laikā visi gaida prieku un gaismu, sapņo kaut uz brīdi atgriezt bērnību. Es domāju, ka maģijai un pasakai vienmēr būs vieta mūsu dvēselēs. Ļoti gribētu, lai mūsu koncerts skatītājiem būtu īpašs,” secina projekta organizatore, operas dīva Inese Galante. 
 
Koncertā piedalīsies: Inese Galante (soprāns), Aivars Kalējs (ērģeles), Sergejs Jēgers (kontrtenors), Andrejs Osokins (klavieres), Sofija Lanskaja (arfa), Jāzepa Mediņa Rīgas pirmās mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā, Taisa Ticiāna Geitusa-Eitvina (vijole) un Aigars Raumanis (saksofons). 
 
Programmā: Š.Guno, J.S.Baha, A.Kaldara, G.F.Hendeļa, Dž.Rosīni, Dž.B.Pergolēzes, E.L.Vēbera, A.Pjacollas, u.c. skaņdarbi. 
 
 
Koncerts paredzēts visu vecumu klausītājiem.
Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīze 
 
 
 
Pasākuma lapa sociālajā tīklā Facebook: https://www.facebook.com/events/356391548520566/
 
 
 
 
 

Pēdējās ziņas

2018-12-09 Sešas iespējas, ko gada nogalē izbaudīt Viļņā
2018-12-09 No 15. decembra Mākslas akadēmijā -JARMARKA
2018-12-09 Valmierā atklās izstādi UPE
2018-12-06 Schola Cantorum Riga un Rihards Zaļupe Lielajā dzintarā
2018-12-06 Aleksandrs Kazakovs un grupa Da’Ba uzstāsies ar koncertu Simfonija: Atmošanās dziesmas
2018-12-06 Bauskas pils muzejā koncerts -Brokastis četratā
2018-12-04 6. decembrī Latvijas 1.rokkafejnīcā koncertē Arnis Miltiņš
2018-12-03 Liepājā uzstāsies Anglijas džeza superzvaigzne Entonijs Strongs
2018-12-03 Adventa mūzikas svētkos muzicē Kārlis Kazāks un Haralds Sīmanis

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski