Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Schola Cantorum Riga un Rihards Zaļupe Lielajā dzintarā

2018-12-06

 

Zvaigznes dienā, 6. janvārī, plkst. 17.00 Lielajā dzintarā gaidāma īpaša svētkiem veltīta koncertprogramma Gregoriskie dziedājumi Koncertāskanēs viduslaiku dziedājumi, kurus savulaik klosteros dziedāja mūki, un improvizācijas sitaminstrumentiem, kopā veidojot savdabīgu, mūsdienīgu dialogu starp laikmetiem.

Viduslaiku dziedājumus izpildīs vokālā grupa Schola Cantorum Riga. Līdzās vīru dziedājumam marimbu spēlēs godalgotais latviešu komponists un sitaminstrumentu virtuozs, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sitaminstrumentu grupas mūziķis Rihards Zaļupe. Sitaminstrumentus spēlēs pieprasītais pašmāju bundzinieksun perkusionists, Latvijas Nacionālās operas un baleta simfoniskā orķestra mākslinieksIvars Kalniņš, bet viduslaiku stīgu instrumentu – rata liru – senās mūzikas ansambļa Schola Cantorum Riga dibinātājs un vadītājs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors un profesors Guntars Prānis. 
 
Izpildījumā savīsies cauri gadsimtiem mantotās mūzikas vērtības ar to interpretācijām mūsdienu cilvēka skatījumā. Koncertu vēl īpašāku vērtīs Latvijā vienīgās rata liras skanējums. Rata lira ir unikāls viduslaiku stīgu instruments, kas interesantā veidā savieno viduslaiku un tradicionālās mūzikas pasaules.
 
Vokālā grupa„Schola Cantorum Riga ir ansamblis senās mūzikas, sevišķi gregoriskā korāļa, autentiskai interpretēšanai ar ļoti plašu un daudzveidīgu repertuāru. Grupas dziedātāji ir profesionāli mūziķi un mūzikas studenti, kurus vieno mīlestība uz seno mūziku un vēlme to atskaņot iespējami autentiskā interpretācijā.Ansamblis regulāri koncertē Latvijā un ārzemēs, kā arī ieraksta savu mūziku. Par mūzikas albumu Rīgas mesa saņemta Latvijas Ierakstu gada balva un par spilgtu koncertdarbību 2016. gadā ansamblis nominēts Latvijas Lielajai Mūzikas balvai.
 
Schola Cantorum Riga dibinātājs un vadītājs Guntars Prāniskopā ar ansambliveic aktīvu koncertdarbību Latvijā un ārzemēs, kā arī ieskaņojis neskaitāmus mūzikas ierakstu albumus. Prānis ir arī daudzu publikāciju autors un pieprasīts lektors dažādos senās mūzikas kursos un konferencēs Latvijā un ārzemēs. Nupat klajā nācis viņa unikālais pētījums par gregoriskajiem dziedājumiem, grāmata "Missale Rigense Livonijas garīgajā kultūrā. Gregoriskie dziedājumi viduslaiku Rīgā
 
 
Koncertu rīko SIA Lielais Dzintars, plašāka informācija lasāma lielaisdzintars.lv . Biļetes nopērkamas koncertzāles Lielais dzintars informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.
 
 
Santa Margeviča
 

Pēdējās ziņas

2018-12-06 Aleksandrs Kazakovs un grupa Da’Ba uzstāsies ar koncertu Simfonija: Atmošanās dziesmas
2018-12-06 Bauskas pils muzejā koncerts -Brokastis četratā
2018-12-04 6. decembrī Latvijas 1.rokkafejnīcā koncertē Arnis Miltiņš
2018-12-03 Liepājā uzstāsies Anglijas džeza superzvaigzne Entonijs Strongs
2018-12-03 Adventa mūzikas svētkos muzicē Kārlis Kazāks un Haralds Sīmanis
2018-11-23 Senā dzīvesveida skola -Indes un pretindes 16. un 17.gs.
2018-11-21 Zināma Ineses Galantes koncerta Ziemassvētku prelūdija programma
2018-11-16 18. novembrī īpašos pasākumos visā Latvijā tiks sagaidīts saullēkts un pacelts Latvijas karogs
2018-11-16 Lielajā dzintarā atklāta spilgtāko 70. – 80. gadu plakātu izstāde

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski