Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

6. decembrī Latvijas 1.rokkafejnīcā koncertē Arnis Miltiņš

2018-12-04

Ceturtdien, 6. decembrī, pulksten 19.00 Latvijas 1.rokkafejnīcā Rīgā koncertu sniegs dziesminieks un Austras bērns Arnis Miltiņš. Pasākums iekļaujas ikmēneša dziesminieku koncertu sērijā, kas, aicinot ziedot Austras istabas izveidei un labiekārtošanai Liepājā, stāsta par leģendārās dziesminieces Austras Pumpures mantojumu un turpināšanos dziesmā un cilvēkos. Ieeja par ziedojumiem.

 
Arnis Miltiņš, kurš labi pazīstams kā melodisku dziesmu, romantisku balāžu autors un izpildītājs, Latvijas 1.rokkafejnīcā viesosies, daloties savā stāstā par Austru Pumpuri un dziedot tās dziesmas, kas ne reizi vien ar leģendāro dziesminieci kopā dziedātas līdz rīta šausmai. Dziesminieks atklāj: “Gribu atgriezties tajā mirklī un tajās dziesmās, kuras skanēja mūsu pirmajās tikšanās reizēs. Tas bija mirklis, kad daudz ko nevarēja, daudz kā nebija, kad visi skaļi runāja vienu, bet ar sirdi saprata pavisam ko citu. Mirklis skanēja dziesmās. Austra nekļūdīgi prata pateikt un pareizos vārdus pareizajā mirklī. Ne vienmēr klātesoši, bet dziesmās un dziesmu vārdos Austras dzīvoklī Ūliha ielā izskanēja gan Imants Kalniņš, gan Viktors Kalniņš, gan Ingvars Leitis, gan Māris Putniņš, gan Čikāgas piecīši, gan daudzi, daudzi citi, un tā līdz rīta šausmai… Mēģināsim sajust mirkli, mums izdosies.”
 
Koncerta otrajā daļā dziesminieks klātesošos iepazīstinās arī ar sava jaunākā darba fragmentiem – skanēs arī kādas epizodes no Arņa Miltiņa mūzikas lasījuma Agitas Dragunas lugai“Kaiju kalns.
 
Dziesminieka un Austrasbērna Arņa Miltiņa repertuārā ir gan citu autoru, gan arī paša komponētas dziesmas. Viņa autordziesmās izmantoti Ineses Zanderes, Andra Akmentiņa, Māra Melgalva, Vika, Agitas Dragunas, Jēkaba Kacena un citu dzejnieku teksti. Sadarbībā ar krievu dzejnieku Sergeju Saveļjevu radīts krievu romanču cikls Divi skatieni. Izveidotas un iestudētas arī vairākas muzikālas izrādes bērniem – Mīlestības dāvana, Ieskandini Rīgu, Manas bērnības lācēns, Gaismasprieks un Dullā diena. Rakstīta mūzika Latvijas Televīzijas bērnu raidījumiem Brīnumzemē un Alfona māja. Mūzikas projektos sadarbojies ar Austru Pumpuri, Ievu Akurateri, Daini Leitānu, Ilgu Bērziņu, Nilu Īli, Kasparu Zemīti, Maiju Lūsēnu, Laini Ligeri-Stengrevicu un daudziem citiem.
 
Koncertā ieeja par ziedojumiem Austras biedrībai Austras istabas izveidei un labiekārtošanai, Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanai un viņas ideju turpinājumam.
 
Radošā telpa “Austras istaba” atrodas mākslas galerijas Romas dārzs pagrabstāva telpās, Liepājā, Zivju ielā 3. Verot durvis Austras istabai, Austras biedrības pārstāvji un Austras bērni vēlas pamazām veikt gan leģendārās dziesminieces Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu, gan arī nodrošināt viņas aizsāktā darba turpinājumu – radīt vietu dziesmai un dzejai Liepājā, reizē arī apkopojot informāciju par dziesminieku tradīciju un aktualitātēm Latvijā. Austras istaba tika atklāta šā gada 3. martā, un plašākai publikai šobrīd tiek atvērta tikai pasākumu laikā vai iepriekš piesakoties.
 
Dziesminieku koncertus Rīgā rīko Austras biedrība sadarbībā ar Latvijas 1. Rokkafejnīcu, atbalsta Latvijas Nacionālais kultūras centrs.
 
 
 
 
 
Inese Muižniece
 
 
 

Pēdējās ziņas

2018-12-03 Liepājā uzstāsies Anglijas džeza superzvaigzne Entonijs Strongs
2018-12-03 Adventa mūzikas svētkos muzicē Kārlis Kazāks un Haralds Sīmanis
2018-11-23 Senā dzīvesveida skola -Indes un pretindes 16. un 17.gs.
2018-11-21 Zināma Ineses Galantes koncerta Ziemassvētku prelūdija programma
2018-11-16 18. novembrī īpašos pasākumos visā Latvijā tiks sagaidīts saullēkts un pacelts Latvijas karogs
2018-11-16 Lielajā dzintarā atklāta spilgtāko 70. – 80. gadu plakātu izstāde
2018-11-16 Digitāla ieejas karte ļauj piedalīties Latvijas valsts proklamēšanas ceremonijā
2018-11-16 Praktiskā informācija 18. novembra svētku pasākumu apmeklētājiem Rīgā
2018-10-29 Gaismas festivāls Lietuvā- GREAT LANTERNS OF CHINA

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski