Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Lielajā dzintarā”izskanējis komponista Pētera Vaska jaundarbs Latvijas simtgadei

2018-10-10

Atklājot Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra jauno sezonu, sestdien,6. oktobrī,Liepājas koncertzālē Lielais dzintars ar nerimstošām ovācijām izskanējis koncerts “Vaska jaundarbs un Bruknera sestā”. Koncertprogrammas kulminācijā –  pasaulslavenā latviešu komponista Pētera Vaska jaundarbs– Koncerts obojai un orķestrim –  LNSO un Berlīnes filharmoniķu pirmās obojas, izcilā Albrehta Maijera solo izpildījumā. Pie diriģenta pults – LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents – Andris Poga.

Koncertā tika atskaņots arī viens no liesmainākajiem Pētera Vaska skaņdarbiem Musica appassionata un romantisma laika simfoniskās mūzikas lielmeistara Antona Bruknera grandiozā Sestā simfonija. Savukārt vēl pirms koncerta apmeklētāji pulcējās uz pirmskoncerta sarunām, kur Vaska sarunu biedrs par komponista muzikālajiem un dzīves uzskatiem, kā arī koncerta programmā iekļautajiem opusiem bija muzikologs Orests Silabriedis.
 
“Manā ieskatā oboja ir pastorāls instruments, un drāma, traģika nav gluži pirmais, kas nāk prātā, domājot par obojas skaņu un iespējām. Koncerts kopumā varētu būt kā, piemēram, cilvēka mūžs ar sākumu, piepildījumu un aiziešanu, tomēr man labāk patiktu līdzība ar tādu kā garu kosmogonisku dienu, kas ilgst, piemēram, simt gadu,” par jaundarbu stāsta Pēteris Vasks. Viņš to raksturo kā gaišu, priekpilnu opusu, kurā ieskanas gan mīlestība uz dabu, gan dzimteni. Komponists norāda, ka īpaši skaņdarba vidusdaļu pāršalc svētku, teju Dziesmusvētku sajūta, kurā ieskanas latviskas – dziedošas un dejojošas – melodijas.
 
Pirmo reizi koncerts tika atskaņots dienu iepriekš, 5. oktobrī, LNSO mītnesvietā Lielajā ģildē, ieejot vēsturē kā Latvijas simtgades svētku viens no īpašākajiem notikumiem – pirmo reizi pasaulē slavenais komponists Pēteris Vasks uzrakstījis jaundarbu īpaši pēc LNSO pasūtījuma.
 
 
Santa Margeviča
 

Pēdējās ziņas

2018-10-05 7.oktobrī Livonijas garšas svētkos, galvenā būs dzērvene
2018-10-05 Liepājas koncertzāle jubileju atzīmēs ar ņujorkiešu Bangon a Can All-Stars koncertu
2018-09-30 Koncertsēriju Personīgi Liepājā turpinās franču marimbu ansamblis Trio SR9
2018-09-30 6. oktobrī Vienkoču parkā notiks gadskārtējā Uguns nakts
2018-09-30 12.-14.oktobrī atvērto durvju dienas Aizputes ūdenstornī
2018-09-30 No 28. līdz 30. septembrim ir iespēja iepazīt Rīgas reģiona industriālo mantojumu
2018-09-26 Rudens ražas svētki Brīvdabas muzejā
2018-09-26 Ābolu diena Dobelē notiks 6.oktobrī
2018-09-18 Ar Ābolu balli noslēgsies tūrisma sezona Jūrkalnē

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski