Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Koncertsēriju Personīgi Liepājā turpinās franču marimbu ansamblis Trio SR9

2018-09-30

 13. oktobrī plkst. 16.00 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars kamerzāles sērijas Personīgi ietvaros uz dejisku ritmu piesātinātu koncertu aicina viens no slavenākajiem marimbu ansambļiem Trio SR9 no Francijas. Pirms koncerta plkst. 11.00 Trio SR9 vadīs ķermeņa perkusijumeistarklasi bērniem un ģimenēm, savukārt pēc koncerta – tikšanās ar māksliniekiem, baudot sarunas nepiespiestā gaisotnē.

Pirms astoņiem gadiem Lionas Nacionālajā mūzikas un dejas konservatorijā (National Conservatory of Musicand Dance of Lyon) dibinātā apvienība Trio SR9 ieguvuši atpazīstamību teju visā pasaulē un saņēmuši neskaitāmus apbalvojumus. Ar savu mūziku puiši iestājas par svaigu, radošu skatījumu uztradicionāli Āfrikai raksturīgo sitaminstrumentu spēli Rietumu pasaulē.
 
Viņi strādā ar slavenu komponistu darbiem, virtuozi radot jaunas klasiskās un mūsdienu mūzikas interpretācijas, kas 2015. gadā vainagojās ar debijas albuma Bach au marimbaizdošanu. Albums bija rezultāts plašām komponista Johana Sebastiana Baha mūzikas studijām, un tas tika izdots slavenās franču izdevniecības Naïve paspārnē. 
 
Pols Šangarnjē (Paul Changarnier), Nikolā Kuzēns (NicolasCousin) un Aleksandrs Esperē (Alexandre Esperet) ir trīs jauni un ziņkārīgi mūziķi, kuri sevi piesaka ne vien dažādu žanru mūzikā, bet izmanto  katru iespēju sadarboties arī ar citujomu māksliniekiem, piemēram, dejotājiem un aktieriem. 2015. gadā šādas sadarbības rezultātā tapa pirmā izrāden MACHINE(s). Tajā pašā gadā trio devās tūrē  jau ar otro  iestudējumu – ķermeņa perkusiju programmu C O R P O R E L S.
 
Liepājas koncertā Dejas ar marimbām Trio SR9 klausītājus aicinās  izdzīvot muzikālu piedzīvojumu, kas izvijas  caur dažādiem gadsimtiem un valstīm. Tas vedīs no senajām deju svītām līdz mūsdienu deju ritmiem, no franču galma spozmes līdz jautrībai tirgus placī vai kaislībām Buenosairesas ielās, no elegantā valša līdz trakulīgajai tarantellai, un no svinīgi ceremoniālām parādēm līdz dažādu tautu dejām.Turpinot koncertsērijas Personīgi tradīcijas, pēc koncerta apmeklētāji ir aicināti uz neformālu tikšanos ar māksliniekiem, lai baudītu sarunas un atspirdzinošus dzērienus.
 
Koncerta programmā skanēs Antuāna Forkerē (Antoine Forquer), Georga Frīdriha Hendeļa (Georg Friedrich Haendel), Domeniko Skarlati (DomenicoScarlatti), Žana Filipa Ramo (Jean-Philippe Rameau), Henrija Pērsela (Henry Purcell), Fransuā Kuperēna (François Couperin), Johana Sebastiana Baha (Jean-Sébastien Bach), Kloda Debisī (Claude Debussy), Bēla Bartoka (Béla Bartok), Aleksandra Borodina (Alexandre Borodine), Manuela deFalja (Manuel DeFalla) un Fransuā Tašdiāna (FrançoisTashdjian) skaņdarbi. 
 
 
Savukārt pirms koncerta, 13. oktobrī, plkst. 11.00 franču marimbistiLiepājas koncertzālē radīsjautru, attīstošu un izglītojošu nodarbību – meistarklasiģimenēm ar bērniem, kurā atklās ķermeņa ritmikas iespējas. Līdzīgi kā spēlējot perkusijas, meistarklases dalībnieki ievibrēs un ieskandinās savu ķermeni un telpu, izmantojot piesitienus, berzēšanu un dažnedažādus citus ritmikas elementus. Ritmizēšanu apvienojot ar vienkāršām kustībām, dalībnieki atklās  neierastu skaņu pasauli, kā arī muzikalitāti un radošumu sevī. Nodarbība attīstīs koordinācijas spējas, uzdrošināšanos, ieklausīšanās prasmi, spēju sastrādāties komandā, ritma izjūtu, radošo fantāziju un iemaņas improvizācijā.
 
 
 
 
Santa Margeviča
 

Pēdējās ziņas

2018-09-30 6. oktobrī Vienkoču parkā notiks gadskārtējā Uguns nakts
2018-09-30 12.-14.oktobrī atvērto durvju dienas Aizputes ūdenstornī
2018-09-30 No 28. līdz 30. septembrim ir iespēja iepazīt Rīgas reģiona industriālo mantojumu
2018-09-26 Rudens ražas svētki Brīvdabas muzejā
2018-09-26 Ābolu diena Dobelē notiks 6.oktobrī
2018-09-18 Ar Ābolu balli noslēgsies tūrisma sezona Jūrkalnē
2018-09-17 Industriālā mantojuma tūre Vidzemē: unikāla iespēja paciemoties 10 objektos
2018-09-15 Brīvdabas muzejā notiks Eiropas kultūras mantojuma diena
2018-09-11 Brederlo – von Sengbusch mākslas prēmijas-konkursa darbu izstāde

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski