Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Pasaulslavenā horeogrāfe Lizbeta Gruveza Liepājā izdejos Bobu Dilanu

2018-08-01

29. septembrī plkst. 22.30 mūsdienu mākslas festivāls Liepājas Mākslas forums aicina uz dejas izrādi Lizbeta Gruveza izdejo Bobu Dilanu, kur intīmā vakara gaisotnē pasaulslavenā beļģu horeogrāfe un dejotāja Lizbeta Gruveza (Lisbeth Gruwez) dejā saplūdīs ar popmūzikas poēta Boba Dilana (Bob Dylan) aizkustinošajām dziesmām. Gruvezai dejojot, Boba Dilana 60. un 70. gadu dziesmas uz vinila platēm atskaņos komponists Mārtensvan Kauvenbergs (Maarten Van Cauwenberghe). Izrāde notiks Liepājas koncertzālē Lielais dzintars.

“Lizbetas Gruvezas deja ir vesela pasaule! Viņas meistarība un pārcilvēciskā jauda neslēpjas tikai tehniski apbrīnojamā izpildījumā, tā vietā viss dejotājas ķermenis kalpo kā neticami virtuozs instruments, kurš atspoguļo ideju par pasauli – emocijas, filozofiskas pārdomas, visu dzīvi. Gruveza ir savas mākslas gigants – viņai tikai atliek parādīties uz skatuves, kad skatītājs jau ir pilnīgā viņas varā!” uz dejas izrādi aicina koncertzāles “Lielais dzintars” un “Liepājas Mākslas foruma” mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.
 
Lizbeta Gruveza sāka dejot klasisko baletu, kad viņai bija 6 gadi un profesionālas dejotājas izglītību turpināja, studējot StedelijkInstituut voor Ballet un P.A.R.T.S. Beļģijā. 1999. gadā dejotāja sāka strādāt slavenā, provokatīvā beļģu multimākslinieka Jana Fabra (Jan Fabre) deju “laboratorijā”.Jans Fabrs īpaši Gruvezai iestudēja savu skandalozo dejas izrādi Quandol’ uomoprincipale è unadonna (2004), kur viņas kailais dejotājas ķermenis, aizvien pārsteidzot skatītāju ar neiedomājamu virtuozitāti, dejas laikā vairākkārt transformējas no vīrieša uz sievieti, no cilvēka uz dzīvnieku, no taisnas līnijas uz apli utt. Tieši ciešā sadarbība ar Fabru Gruvezai atnesusi pasaules slavu.
 
Kopā ar mūziķi un komponistu Mārtenu van Kauvenbergu Lizbeta Gruveza 2007. gadā Beļģijā izveidoja laikmetīgās dejas un izrādes grupu Voetvolk, kura uzstājusies Aviņonas festivālā, Gugenheima laikmetīgās mākslas muzejā Bilbao, Venēcijas biennālē un citās pasaules mēroga kultūrtelpās. Tieši kopā ar van Kauvenbergu Gruveza uzstāsies arī Liepājas koncertzālē Lielais dzintars.
 
Par izrādi Lizbeta Gruveza izdejo Bobu Dilanu Šveices laikraksts Tribunede Genève raksta: “Gruvezas kustību precizitāte ir apburoša, un to atkārtojums – hipnotizējošs. Viņa galvu uz priekšu noliec miljoniem reižu, griežas un griežas miljoniem reižu. Līdz sasniedz reiboni. Viņa un skatītājs.”
 
 
Biļetes, sākot no 7 eiro, nopērkamasBiļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Apmeklētājiem tiek piedāvāta arī “Liepājas Mākslas foruma”kopbiļete, kas līdz 1. septembrim pieejama par īpaši labu cenu – 40 eiro par desmit pasākumiem.
 
Santa Margeviča
 

Pēdējās ziņas

2018-08-01 Nedēļas nogale ar Baltijā lielāko avio šovu Tukumā un apkārtnē
2018-07-31 Mūsdienu amatniecības festivāla Brīvdabas muzejā
2018-07-30 Blūza un fanka karalis Bonijs Fīldss spēlē Latvijā
2018-07-26 12. augustā pasaules skatuves zvaigznes skanēs festivāla Summertime galā koncertā
2018-07-25 BRĪVDABAS MUZEJS AICINA UZ ANNAS DIENU RUCAVĀ
2018-07-20 21. jūlijā uzstāsies vācu biedrības ansamblis Zusammensein
2018-07-20 Maršruts Jūrtaka gatavs pārgājienu cienītājiem
2018-07-18 Aktīvajā tūrisma sezonā lidostas “Rīga” īstermiņa stāvvietā pirmās 10 minūtes būs bez maksas
2018-07-18 Sprinta skrējiens Turaidas tornī 21.jūlijā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski