Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

21. un 22. notiks seno deju festivāls- Vivat Curlandia

2018-07-13

Nu jau trešo gadu divu dienu garumā, 21. un 22. jūlijā Kurzemes hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls "Vivat Curlandia!” aicina uz Bausku, lai vēsturiskā gaisotnē priecētu mūzikas mākslas un vēstures mīļotājus. Festivāla pirmās dienas noslēgumā 21. jūlijā plkst. 22:00, gandrīz nakts melnumā, seno deju grupa Galms aicinās sev līdzi pa Bauskas pils vēstures līkločiem un caur deju parādīs uguns straujo un zīmīgo dabu. 

Uguns visos laikos ir bijusi nozīmīga, uguns ir dzīvības pamatā, un ikdienas nepieciešamība, un tajā pašā laikā arī vienmēr pieprasījusi pret sevi pietāti un cieņu. Bauskas pils vēsture, kopš pils pastāvēšanas pirmās dienas ir saistīta ar uguni, pavarda uzturēšanu, pils apgaismošanu, protams, ir gadījušās arī uguns nelaimes, kari utml., nelaimes,uz kurām neraugoties, tomēr pils ir atdzimusi, kā fēnikss no pelniem.
 
Koncerts, kas veltīts ugunij, nav iedomājams bez dzīvās uguns, pustumsu, noslēpumainību un ugunīgiem pārsteigumiem, kas mīsies ari instrumentāli muzikālām spēlēm.Koncerta muzikālo noskaņu un atmosfēru palīdzēs radīt senās mūzikas ansamblis Trakula, kurš nesen Bauskas pilī atzīmēja savu desmitgadi. Ansamblis apvieno piecus mūziķus ar daudzveidīgu pieredzi, kas ietver gan akadēmisko, gan tautas mūziku. Viņus visus vieno vēlme pietuvoties vairākus gadsimtus senai pagātnei un izprast, kā cilvēki jutās, ko viņi domāja, kā dzīvoja, kā spēlēja, dziedāja un dejoja gan ikdienā, gan svētkos. Šoreiz muzicēšanai koncertā Trakulai pievienosies arī baroka vijoļspēles meistare Lāsma Meldere-Šestakova.
 
Festivāla Vivat Curlandia! divās dienās ieplānotiseši koncerti vairākās Bauskas pils muzeja zālēs, kurās skanēs viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka mūzika, ko atskaņos mūziķi no Latvijas, Austrijas, Vācijas, Itālijas, Apvienotās Karalistes un Krievijas. Kā arī festivāla programmu paspilgtinās divu Claudio Monteverdi operu uzvedumi Bauskas tautas namā.
 
Biļetes uz koncertu Ignis iegādājamas iepriekšpārdošanā, biļešu cena 7, -Bauskas pils muzeja kasē, un 8, - Biļešu paradīzes kasēs. 
 
 
Ruta Garklāva
 

Pēdējās ziņas

2018-07-13 Šodien sākas Rožu svētki Tukumā
2018-07-13 Robija Viljamsa skatuves partneris uzstāsies Jūrmalā
2018-07-11 Dzīres Kuldīgā– skaisti, praktiski un garšīgi
2018-07-11 Kvebekā radītās lidmašīnas pievienojas Airbus ģimenei
2018-07-11 Jūras svētkos Liepājā šogad bērnu programma ar īpašiem pārsteigumiem
2018-07-05 Liepājas mākslas forumu atklās vadošā laikmetīgās mūzikas ansambļa Ictus uzstāšanās
2018-07-04 21.jūlijā notiks Sklandraušu festivāls
2018-07-03 12. jūlijā īpašs koncerts "Ar mīlestību no Ineses Galantes"
2018-07-03 Pasaules latviešu koru un folkloras kopu koncerts "Cilvēks.Mūžs.SKAN!" Ārvalstu latviešu kolektīvi

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski