Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Liepājas mākslas forumu atklās vadošā laikmetīgās mūzikas ansambļa Ictus uzstāšanās

2018-07-05

28. septembrī plkst. 19.00 mūsdienu mākslas festivālu Liepājas mākslas forums atklās Eva Reitere (Eva Reiter) un Ictus Ensemble no Briseles. Koncertā Melnāks par melnu, vijīgi sapludinot laikmetīgo un renesanses mūziku, Eva Reitere spēlēs violadagamba, Toms Povelss (Tom Pauwels) – elektrisko un akustisko ģitāru, Mihaels Šmids (Michael Schmid) - flautu, bet soprāns Terēza Dlouhija (Theresa Dlouhy) klausītājus apburs ar dzidru dziedājumu.

Laikmetīgās mūzikas apvienības izpildītā programma sola skanēt kā oda melanholijai un melnām, skaistām skumjām. Terēzas Dlouhijas dzidrā balss bez vibrācijas, Toma Povelsa ģitāras stīgas, Maikela Šmida flauta un Evas Reiteres maigā violadagamba – viss nedaudz pastiprināts rada viegli mokošu un reizē apreibinošu miniatūru mozaīku.
 
Koncertā sajauksies īsas, saldsērīgas melodijas, Pērsela stila ostinato, simtiem reižu palēninātas popmūzikas dziesmas un naksnīgas apjausmas. 
 
Līdzās senajai mūzikai koncerta programmā būs dzirdami četri austriešu komponistes un instrumentālistes Evas Reiteres skaņdarbi. Viņas muzikālā daiļrade aptver teju četrus gadsimtus. Studiju gados Reitere nodevās seno laiku mūzikai – Vīnē un Amsterdamā viņa studēja flautas un violadagamba spēli un veltīja sevi 16. un 17. gadsimta mūzikai, ko dažādu ansambļu sastāvos spēlē arī šobrīd.  Tajā pašā laikā komponiste vienmēr bijusi saistīta ar laikmetīgo mūziku, kas viņu interesē gan kā izpildītāju, gan komponisti.
 
Mūziķe it kā atrauj senos mūzikas instrumentus no to tradicionālā konteksta un tuvinamūsdienu muzikālajai pasaulei, pētot smalko robežu starp akustisko un elektronisko mūziku.Veicot rūpīgus pētījumus, viņa atklājaizvien jaunas, līdz šim neizmantotas skaņas iespējas.
 
IctusEnsemble, kura sastāvā spēlē arī Eva Reitere, ir viens no vadošajiem laikmetīgās mūzikas ansambļiem pasaulē. Ansamblis darbojas jau teju 25 gadus, un tā sastāvā ir aptuveni 20 mūziķu, izdoti ap 20 albumu. Ik gadu Ictus Ensemble veido īpašu muzikālo programmu  prestižajiem Beļģijas mākslas centriem Bozar un Kaaitheater, kā arī ir rezidenti Lilles operā (l'Opérade Lille) Francijā.
 
Programmā:
Evas Reiteres (1976), Jirga Freja (1953), Džona Daulenda (1563-1626), Artura Lavendjēra (1987), Tobiasa Hjūma (1569-1645), Volfganga Miterera (1958), Bernharda Gandera (1969), Tomasa Kempiona (1567-1620), Frančesko Filideja (1973), Stīvena Gudāla (~1650) un Burharda Štengla (1960) skaņdarbi.
 
Mūsdienu mākslas festivāls Liepājas mākslas forums kļuvis par “Lielā dzintara” tradīciju un šogad notiks ceturto reizi. No 28. līdz 30. septembrim Liepājas koncertzāle piedāvās kopumā 10 dažādu žanru notikumus ar pasaules elpu–– no mūzikas un dejas līdz kino, teātrim un vizuālajai mākslai. Mūsdienu mākslas aktualitātes Eiropā un pasaulē festivālā atspoguļos spilgti mākslinieki no Latvijas un savu žanru līderi no ārvalstīm.
 
Liepājas mākslas forumu organizē SIA Lielais Dzintars, tas tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Liepājas pašvaldības un Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu. Visa foruma programma pieejama mājas lapā www.lielaisdzintars.lv.
 
Biļetes uz koncertu Melnāks par melnu, sākot no 7 eiro, nopērkamas koncertzāles Lielais dzintars informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Pasākuma norises ilgums: 1h 15 min. Apmeklētājiem tiek piedāvāta arī festivāla kopbiļete, kas līdz 1. septembrim pieejama par īpaši zemu cenu – 40 eiro. 
 
 
 
Santa Margeviča
 
 

 

Pēdējās ziņas

2018-07-04 21.jūlijā notiks Sklandraušu festivāls
2018-07-03 12. jūlijā īpašs koncerts "Ar mīlestību no Ineses Galantes"
2018-07-03 Pasaules latviešu koru un folkloras kopu koncerts "Cilvēks.Mūžs.SKAN!" Ārvalstu latviešu kolektīvi
2018-07-03 Ārvalstu viesu kolektīvu koncerts Ārvalstu viesu kolektīvi
2018-07-02 Dzintaros izskanēs labākā itāļu mūzika no Karūzo līdz Čelentāno
2018-07-02 XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku otrā diena
2018-06-30 30. jūnijā koru Dziesmu kari
2018-06-29 Ineses Galantes festivālā skanēs leģendārās Frenka Sinatras kompozīcijas
2018-06-29 Jūras svētkos Liepājā norisināsies seno piekrastes koka laivu meistardarbnīca

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski