Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

30. jūnijā koru Dziesmu kari

2018-06-30

30. jūnijā no plkst. 10:00 Latvijas Universitātes Lielajā Aulā notiks koru konkursa fināls „Dziesmu kari” (bezmaksas pasākums). Latvijas labāko amatierkoru finālsacensības norisināsies jaukto, vīru, sieviešu, kā arī senioru koru kategorijās. „Dziesmu karu” rezultāti tiks paziņoti uzreiz pēc sacensībām, klātesot visiem dalībniekiem un raisot neaizmirstamas emocijas. Saskaņā ar pusfināla žūrijas lēmumu dalībai Dziesmu karos izvirzīti 34 kori:

 
20 jauktie kori (Sola, Kamēr..., Balsis, Maska, Vēja balss, Juventus, Rīga, Venstpils, Pa saulei, Jasmīnas koris, Cēsu pils koris, Assumpta, Laiks, Vivere, Daugava, Emīla Dārziņa jauktais koris, Austrums, Aura, Atvars, Anima);
6 vīru kori (FRA-CHO-RI, Forte, Graidi, Tēvzeme, Dziedonis, Gaudeamus);
8 sieviešu kori (Spīgo, Venda, Ausma, Minjona, Balta, Rūta, Dzintars, Atbalss)
Koru uzstāšanās secība ŠEIT 
 
“Dziesmu karu” programma ŠEIT
 
Finālā korus vērtēs starptautiska žūrija – diriģenti Mārtiņš Ozoliņš un Sigvards Kļava, komponisti Selga Mence un Uģis Prauliņš, kā arī komponists un diriģents Vaclovs Augstins (Lietuva), diriģents Kari Turunens (Somija). Kopumā dalībai “Dziesmu karos” izvirzīti 39 kori – tiks noskaidroti labākie Latvijas amatierkori jaukto, vīru, sievu un senioru koru grupā. Senioru grupā sacentīsies 5 kori, kuri dalībai finālam tika izvirzīti uzreiz pēc skašu rezultātiem.
 
“Dziesmu kari” būs skatāmi LTV 7 (senioru, vīru un sieviešu kori), replay.lv, visiemltv.lv. Pateicoties tehnoloģiskajam atbalstam no Samsung, "Dziesmu karus" būs iespējams skatīties arī uz lielā ekrāna Brīvības laukumā.
 
XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio un Circle K Latvia.
 
Pasākuma norise tiks fiksēta audio, audiovizuālā un fotogrāfiju veidā, pamatojoties uz Dziesmu un deju svētku likumu un leģitīmu interesi, ar nolūku popularizēt svētkus, atspoguļot to norisi, veidojot nemateriālās kultūras mantojumu. Iegūtais materiāls neierobežotu laiku tiks saglabāts un publiskots iepriekš norādītajam nolūkam. Pasākumā plašsaziņas līdzekļi darbojas saskaņā ar to profesionālo darbību regulējošajiem likumiem un ir atzīstami par patstāvīgiem pārziņiem.
 
 
Foto: Ilmārs Znotiņš
 
Tours.lv
  

Pēdējās ziņas

2018-06-29 Ineses Galantes festivālā skanēs leģendārās Frenka Sinatras kompozīcijas
2018-06-29 Jūras svētkos Liepājā norisināsies seno piekrastes koka laivu meistardarbnīca
2018-06-28 Jūras svētko Liepājā uzstāsies mākslinieki no Izraēlas, Polijas, Bulgārijas, Čīles un Latvijas
2018-06-26 Jūras svētkos Liepājā uzstāsies grupa Triānas parks, bet bet, X-faktora dalībnieki un Greizais ratiņš
2018-06-26 Pirmo reizi Dziesmu svētku programmā arī latviešu dziesminieku koncerti
2018-06-24 Lieliskā Suitu zeme aicina
2018-06-19 Latvijā koncertēs leģendārais blūza un fanka karalis Bonijs Fīldss
2018-06-19 Brīvdabas muzejs aicina uz līgošanu pie jūras
2018-06-14 “Lielajā dzintarā” viesosies džezroka trio Dockin Absolute

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski