Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūras svētkos Liepājā norisināsies seno piekrastes koka laivu meistardarbnīca

2018-06-29

14.jūlijā Liepājā norisināsies Jūras svētki ar Latvijā zināmiem mūziķiem, daudzveidīgu bērnu programmu, Rīgas improvizācijas teātri un radošo apvienību “Spiediens”, netradicionālām sporta spēlēm, svētku tirgu u.c.  Paralēli Kuršu vikingu liellaivu sacensībām norisināsies arī koka laivu meistardarbnīca, kurā ikvienam būs iespēja iesaistīties laivas veidošanā.  

 
Jūras svētku apmeklētājiem būs iespēja izzināt seno piekrastes zvejnieku laivu būvniecības pamatprincipus, aplūkot meistara darba rīkus un kokmateriālu izvēli, vērot meistara darbu un iesaistīties laivu būvniecībā, kas palīdzēs pašiem izprast laivu būvju tradīcijas Latvijā un to saglabāšanas vērtību.Darbnīcu vadīsseno laivu meistars Ainars Zingniks, kopā ar pasākumu vadītāju Raivi Šulcu. 
 
Atgādinām, ka Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūras pārvalde” sadarbībā ar  Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi, SIA “Tūrisma attīstības grupa” un biedrību Tūrisma klubs “Oga” 14. jūlijā Jūras svētku laikā trešo gadu rīkos “Jūrasbraucēju Kuršu Vikingu liellaivu sacensības”.
 
Sacensības norisināsies 14. jūlijā no pulksten 13.00 Liepājas tirdzniecības kanālā pie Liepājas jahtu ostas piestātnes. Jūrasbraucēju Kuršu Vikingu liellaivu sacensībām interesenti aicināti pieteikties līdz 13. jūlijam vai līdz būs pieteikušās 20 komandas. Komandai jābūt piecu cilvēku sastāvā.
 
 
 
Lai pieteiktos sacensībām, jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa šeit:
 
Kuršu Vikingu liellaivu sacensību godalgoto vietu ieguvēji saņems Ceļojošo kausu un balvas no T/C “Ostmala”,  Liepājas Olimpiskā centra Baseins&SPA un vasaras festivāla “Summer Sound”, bet komanda ar vistraktīvāko noformējumu dosies uz “Rally Liepāja”.
  
Jūras svētkus organizē Liepājas Kultūras pārvalde, sadarbībā ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi, mākslas galeriju “Klints” un biedrību “Mākslas pasāža RADI”. Visas svētku aktivitātes ir bez maksas.
 
Dita Dzene 
 

Pēdējās ziņas

2018-06-29 Ineses Galantes festivālā skanēs leģendārās Frenka Sinatras kompozīcijas
2018-06-28 Jūras svētko Liepājā uzstāsies mākslinieki no Izraēlas, Polijas, Bulgārijas, Čīles un Latvijas
2018-06-26 Jūras svētkos Liepājā uzstāsies grupa Triānas parks, bet bet, X-faktora dalībnieki un Greizais ratiņš
2018-06-26 Pirmo reizi Dziesmu svētku programmā arī latviešu dziesminieku koncerti
2018-06-24 Lieliskā Suitu zeme aicina
2018-06-19 Latvijā koncertēs leģendārais blūza un fanka karalis Bonijs Fīldss
2018-06-19 Brīvdabas muzejs aicina uz līgošanu pie jūras
2018-06-14 “Lielajā dzintarā” viesosies džezroka trio Dockin Absolute
2018-06-14 Līgošana Dzegužkalnā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski