Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Sērijā “Pasaule Lielajā dzintarā” viesosies džezroka trio Dockin Absolute

2018-05-24

Sestdien, 30. jūnijā pulksten 20 sēriju “Pasaule Lielajā dzintarā” turpinās zvaigžņots džeza trio no Luksemburgas Dockin Absolute, ko veido pianists Žans Filips Kočs (Jean-Philippe Koch), basģitārists Deivids Kintzigers (David Kintziger) un bundzinieks Neits Vongs(Nate Wong).

Prasmes apgūstot Bērklija Mūzikas koledžā Bostonā, Kodartas Mākslas universitātē Roterdamā un Zārbrikenes Mūzikas universitātē, mūziķi ar saviem oriģinālskaņdarbiem džezam piešķir jaunu dzīvības elpu.
2012. gadā dibinātā trio repertuārā ir grupas pianista oriģinālkompozīcijas, kurās mūziķi savieno dažādus progresīvā džeza novirzienus, viegli sintezējot klasisko un rokmūziku, radot paši savu, unikālu džeza skanējumu.
 
Grupas mūzika ir dzirksteļojoša, spēcīga un daudzpusīga – no liriskas līdz nevaldāmai, no mežonīgas līdz graciozai, no virtuozas un kristāldzidras līdz pārliecinošai un dramatiskai, no liegas līdz nereālai un demonstratīvai. Šis trio nekad neizvēlēsies viduvēju pieeju. Dock In Absolute pierāda, ka džezam ir neskaitāmi stāsti, ko stāstīt, tādējādi tam jāļauj būt brīvam.
 
Trio ar saviem skaņdarbiem uzstājies daudzos festivālos un pasākumos, tostarp Tokyo Jazz Festival, Hong Kong International Jazz Festival, Edinburgh Jazz Festival, Liverpool Jazz Festival, Paris Jazz Festival à la Cité un neskaitāmoscitos.
 
Viņu svaigā  pieeja džeza mūzikai ļāvusi grupai pārkāpt robežas, uzrunāt  plašuauditoriju un izzināt jaunu, unikālu skaņu  viļņu potenciālu, tādējādi bagātinot džeza mūziku. 2017. gadā  aizvadot vairāk nekā 60 koncertus, Dock in Absolute atzīti par Luksemburgas aizvadītā gada eksportspējīgāko muzikālo apvienību.
 
2017. gadā klajā nācis grupas albums, kas nosaukts pašas apvienības vārdā. Mūzikas kritiķis Braeins Mortons albumam veltījis atzinīgus vārdus: “Dock in Absolute parasti neseko standartiem un noteikti nedara to arī šajā albumā, kas piepildīts ar aizraujošām kompozīcijām un lielisku instrumentu spēli. Iespējams, ka jūs viņus iepriekš neesat dzirdējuši, bet jau no pirmās minūtes sapratīsiet, kas viņi ir, un atpazīsiet ik katru reizi, kad nākotnē dzirdēsiet viņus atkal.”
 
Biļetes, sākot no 7 eiro, nopērkamas koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem, personām ar I un II grupas invaliditāti, to pavadoņiem, kā arī ģimenēm un grupām pieejamas atlaides. 
 
Koncertu ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas pašvaldības atbalstu organizē SIA “Lielais dzintars”.  Pasākuma norises ilgums: 1h 30 min
 
Elizabete Hartmane
 

Pēdējās ziņas

2018-05-24 Nākamnedēļ visā Latvijā norisināsies Veselības nedēļa jeb MOVE Week
2018-05-23 Iepazīsti 9 HANSA pilsētas ar jaunajām mobilajām lietotnēm ceļotājiem
2018-05-23 airBaltic izaicina Latvijas tenisisti Aļonu Ostapenko
2018-05-22 Aizraujoši tūrisma maršruti Latvijā un Lietuvā
2018-05-10 Septiņi iemesli šovasar apmeklēt kaimiņu galvaspilsētu Viļņu
2018-05-07 Liepājas koncertzāles jaunajā kamersērijā “Personīgi” skanēs džezs
2018-04-30 Brīvdabas muzejs atklāj vasara sezonu
2018-04-28 Maija nogalē Tērvetē notiks Latvijas Meža dienas
2018-04-28 Rīgā top jauna, moderna atpūtas vieta

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski