Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Septiņi iemesli šovasar apmeklēt kaimiņu galvaspilsētu Viļņu

2018-05-10

Tuvojoties vasarai cilvēkus pārņem rosīga vēlme atpūsties ārpus mājas, apmeklēt jaunas vietas, izbaudīt nebijušu pieredzi. Tepat kaimiņos - Lietuvas galvaspilsētā Viļņā - šovasar plānoti vairāki notikumi, kas spēs aizraut gan mazus, gan lielus pilsētas viesus.

Vasaras garumā ikviens spēs piemeklēt sev ko saistošu – sākot ar mākslas un mūzikas cienītājiem, gardēžiem, kā arī vienkārši jaunu iespaidu meklētājiem, kas izsalkušipēc neredzētām lietām un sajūtām. 


1. Perkusiju improvizācija, kurā var piedalīties ikviens
19. maijā tradicionālajā Ielu mūzikas dienā Viļņas vecpilsētas ielas un parkus pieskandinās talantīgi, pieredzējuši mūziķi un jauni censoņi no Lietuvas, Latvijas un citām valstīm. Vecpilsētu piepildīs roka, džeza, folka un citu stilu mūzika un priekšnesumi, kas solās būt ne tikai muzikāli baudāmi, bet arī gana atraktīvi.
 
Arī šogad Ielu mūzikas diena noslēgsies ar “Drum2gether” perkusiju parādi un brīvu improvizāciju, kurā aicināts piedalīties ikviens apmeklētājs. Ielu mūzikas diena kļuvusi par vienu no lielākajiem notikumiem, kas vienlaikus norisinās vairākās Lietuvas pilsētās, ik gadu pulcējot aptuveni 5000 dalībnieku.

2. Paradīze laikmetīgās mākslas cienītājiem
No 7. līdz 10. jūnijam Lietuvas izstāžu un kongresu centrā Litexpo jau devīto reizi norisināsies laikmetīgās starptautiskā mākslas mese jeb gadatirgus ArtVilnius’18. Šogad mese veltīta Lietuvas simtgadei un lielākais uzsvars būstieši uz Baltijas mākslas scēnu, taču tajā iesaistīties arī vairāk nekā 50 galerijas no dažādām pasaules pilsētām, tostarp Ņujorkas, Parīzes un Maskavas.
 
Pērn šajā pasākumā pārsniegti vairāki rekordi – lielākais apmeklētāju skaits (22,5 tūkst. cilvēku) un visvairāk pārdotu mākslas darbu (vairāk nekā 200), turklāt šogad paredzēts tos pārspēt. Apmeklētājus priecēs ievērojams skaits skulptūru, instalāciju un performanču, kā arī radošās darbnīcas un lekcijas, kurās aicināts piedalīties ikviens apmeklētājs, neatkarīgi no vecuma.
 
3. Iespēja baudīt kultūru tumsā
15. jūnijā ar vienas nakts festivālu jeb Kultūras nakti Viļņa centīsies parādīt, ka tumsā kultūruiespējams baudīt citā līmenī. Ne velti kinoteātrī pirms seansa nodziest gaismas, arī teātrī vai koncertāpirms uzveduma iestājas krēsla. Tumsa ļauj pilnībā ieslīgt kultūrā, dot vaļu iztēlei un ļauties mirkļa burvībai. Šogad festivālā būs baudāmas vairāk nekā 200 dažādas mūzikas, dejas, teātra, kino, fotogrāfiju, mākslas instalācijas, kā arī notiks dažādi pasākumi, kas nakts laikā atdzīvinās pilsētu.
4. Novērtēt, kā dziesmu svētkus svin kaimiņi
Ne tikai Latvijā mīt saviļņojošā dziesmu un deju svētku tradīcija,arī Lietuvā tā pulcē iedzīvotāju tūkstošus, vienojoties kopīgā kultūras baudījumā. Lietuvas simtgades Dziesmu svētki “TĀS VĀRDĀ…”notiks no1. līdz 6. jūlijam. Šogad unikālā svētku programmā piedalīsies 40 tūkstoši dalībnieku no visas Lietuvas, pulcējoties Viļņā, lai dalītos ar novadu dziesmām, dejām un tradīcijām.
Lietuvas Dziesmu svētki iedalīti vairākās nozīmīgās daļās - Folkloras diena, Ansambļu vakars un Deju diena, kuras papildinās Tautas mākslas izstāde, Kankļu pēcpusdiena un citas tematiskas aktivitātes. Atliek vien izvēlēties, kuras no tām apmeklēt.
 
5. Īpašas performances ekskluzīvā vietā
No 16. – 27. jūlijam, pašā vasaras pilnbriedā Viļņa aicina uz Vasaras mūzikas un teātra festivālu. Tā ietvaros pašā pilsētas sirdī –Viļņas Valdnieku pils pagalmā, rokas stiepiena attālumā no Ģediminakalna, tiek piedāvātas 10 performances, ienesot svaigu kultūras elpu.
 
Festivāls apvieno sākot no klasikas līdz populārajai kultūrai, no skaistākajām operas ārijām zem zvaigžņotām debesīm līdz džeza partijām, piepildot skatuvi ar orķestra spēku. Šogad tā ietvaros varēs redzēt Šekspīra Hamletu, kā arī dzirdēt lietuviešu roka leģendu Andriusu Mamontovu un zviedru elektroniskās mūzikas pārstāvjus Little Dragon.
6. Gardēžiem iespējas jaunām baudām
Apmeklējot Viļņu, noteikti pamanīsiet vietējo iedzīvotāju iecienīto ēdienu – burgerus. Tāpēc likumsakarīgi, ka 26. jūlijā notiek Viļņas Burgeru festivāls. Tajā iespējams nogaršot visdažādākās burgeru variācijas, tajā skaitā arī tādas, kas tapušas tikai īpaši festivālm.
Savukārt gardēžiem, kas raugās citu ēdienu virzienā, būs interesanta Open Kitchen (Atvērtā virtuve) – vieta, kas jau vairākus gadus Viļņas Vecpilsētā visu vasaru gaida apmeklētājus piektdienu un sestdienu vakaros.Tas ir kaut kas starp pārtikas tirdziņu un restorānu zonu, kur iespējams nogaršot visdažādākos ēdienus, satikties un vienkārši labi pavadīt laiku.  

7. Grandiozi Viļņas pilsētas svētki -multimākslas festivāls
Vasaras noslēgumā no 31. augusta līdz 2. septembrim noris lielākais un iespaidīgākais pasākums -Viļņas pilsētas svētki, kas pulcē ievērojamus māksliniekus, augsta līmeņa mūziķus, izstādes un uzstāšanās veltītas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem, turklāt bez maksas.
 
Svētku epicentrs būs lielākās brīvdabas vietas pilsētā – Katedrāles laukums, Ģedimina avēnija, Vingis parks un Kalnu parks.Festivāls ik gadu pulcē vairāk nekā 300000 apmeklētāju. Iepriekšējos gados tajā uzstājušies tādi mākslinieki kā Sers Eltons Džons,Björk, GusGus, Prāta Vētra un daudzi citi, bet šī gada programma drīzumā tiks izziņota.
 
 

 

Pēdējās ziņas

2018-05-07 Liepājas koncertzāles jaunajā kamersērijā “Personīgi” skanēs džezs
2018-04-30 Brīvdabas muzejs atklāj vasara sezonu
2018-04-28 Maija nogalē Tērvetē notiks Latvijas Meža dienas
2018-04-28 Rīgā top jauna, moderna atpūtas vieta
2018-04-27 Tukuma Imanta dienas
2018-04-27 Strūklakas modināšanas svētki!
2018-04-26 4. maija svētki Kuldīgā
2018-04-26 airBaltic ILA Berlin aviācijas izstādē prezentē CS300 lidmašīnu
2018-04-25 “Lielais dzintars” aicina mazākos apmeklētājus uz koncertuzvedumu “Smilšu pasaka ar Zelta putnu”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski