Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Liepājas koncertzāles jaunajā kamersērijā “Personīgi” skanēs džezs

2018-05-07

 Šī gada pavasarī Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” uzsākusi jaunu kamerzāles koncertu sēriju “Personīgi”. 

Visa gada garumā sešos dažādos koncertos klausītāji tiks aicināti baudīt ne tikai mūzikas skanējumu, bet arī pēc koncerta sarunas par dzīvi mūzikā un ārpus tās. Ar programmu “Skaņu gleznas” svētdien, 27. maijā pulksten 19 sēriju papildinās Kārļa Auziņa džeza kvartets.

Atraktīvais džeza kvartets izveidojies Kopenhāgenā un apvieno četru dažādu kultūru mūziķus, kurus vieno muzikālā brīvība, savstarpējā uzticēšanās un dvēseliskums. Kā stāsta paši grupas dalībnieki, grupas muzikālo identitāti veido improvizācijas un kompozīcijas, kurās mūziķi akcentē saspēles un savstarpējās mijiedarbības mākslu. Šie elementi veido bagātīgu muzikālo pieredzi, kur abstrakcija satiekas ar melodijām, meditatīvs miers un vienkāršība mijas ar enerģētiskām pasāžām un virtuozitāti.

Kvartets izpilda Kārļa Auziņa oriģinālkompozīcijas, kuru ietekmes meklējamas Eiropas un Amerikas džeza tradīcijās, latviešu un citu zemju folkmūzikā un 20., 21. gadsimta klasiskajā mūzikā. Apvienības mūzikas skanējums raksturīgs Skandināvijas un Baltijas reģionu stilam, kur dominē zemat onalitāte un lēnsritms. Kvarteta izpildītā mūzika ir kā ceļojums ar skaidru ceļamērķi, taču pa ceļam piedzīvotais ik reizi var būt citādāks.

Kvarteta albums “Images in Regard of The Central Reference System” ieguvis kritiķu atzinību daudzviet Eiropā, kā arī pagājušajā gadā nominēts mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons” divās nomnācijās - “Debija” un “Džeza albums”.

Koncertā tks izpildītas kompozīcijas no minētā albuma, kā arī jaunas, nesen radītas kompozīcijas.

Grupas sastāvā ir mūziķi no Latvijas, Polijas, Zviedrijas un Norvēģijas:Kārlis Auziņš ( saksofoni), Arturs Tužņiks (Artur Tuźnik, klavieres), Joels Illerhēgs (Joel Illerhag, bass) un Simons Albertsens (Simon Albertsen, bungas).Gan kvartetā, gan katrs individuāli, mūziķi ir dažādu prestižu džeza konkursu laureāti, kritiķu atzīti Eiropā un pasaulē. Jaunos māksliniekus vieno līdzīgi uzskati par to, kas ir mūzika.

Ar kamersērijas ieceri iepazīstina idejas autore un Liepājas koncertzālesmākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča: “Šogad esam izveidojuši jaunu kamerzāles sēriju “Personīgi” ar nodomu attīstīt un dot nozīmīgu vietu mazo formātu koncertu baudīšana itiešākā un personīgā kā veidā Muzikālā vēstījuma nepastarpinātai saņemšanai vēlamies radīt tuvāku, brīvāku un atvērtāku enerģijas apmaiņu starp izpildītājiem un klausītāju. Sēriju īpašāku padarīs mūsu iecere pēc koncertiem veidot mākslinieku un klausītāju neformālas tikšanās - veicināt savstarpējas sarunas.” 

Pēc koncerta klausītāji ir  aicināti uzturēties, lai baudītu atspirdzinošu dzērienu un pēc koncerta sarunas ar māksliniekiem. Sērijas nākošais notikums: 13.10.2018. pl. 16.00 Dejas ar marimbām. Trio SR9 (Francija).

Biļetes, sākot no 7 eiro, nopērkamas koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un internetavietnē www.bilesuparadize.lv.

Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, kā arī ģimenēm un grupām pieejamas atlaides. Kamerzāles koncertu sēriju “Personīgi” organizē SIA “Lielais dzintars”, noris ifinansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Liepājas pašvaldība.

 

Elizabete Hartmane

 

Pēdējās ziņas

2018-04-30 Brīvdabas muzejs atklāj vasara sezonu
2018-04-28 Maija nogalē Tērvetē notiks Latvijas Meža dienas
2018-04-28 Rīgā top jauna, moderna atpūtas vieta
2018-04-27 Tukuma Imanta dienas
2018-04-27 Strūklakas modināšanas svētki!
2018-04-26 4. maija svētki Kuldīgā
2018-04-26 airBaltic ILA Berlin aviācijas izstādē prezentē CS300 lidmašīnu
2018-04-25 “Lielais dzintars” aicina mazākos apmeklētājus uz koncertuzvedumu “Smilšu pasaka ar Zelta putnu”
2018-04-25 Koncertzālē “Lielais dzintars” notiks apbalvojuma „Laiks Ziedonim” koncerts

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski