Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Klasiskās mūzikas “sliktie zēni” HetCollectief turpina sēriju

2018-04-16

Maijā  koncertsēriju “Pasaule Lielajā dzintarā”  turpinās beļģu kamermūziķi HetCollectief. Programma "Brāmss. Debisī. Straviskis. Šēnbergs" skanēs koncertzāles “Lielais dzintars” kamerzālē  12. maijā pulksten 16.00.

HetCollectiefšogad atzīmē 20. gadskārtu kopš kameransambļa dibināšanas. Viņi drosmīgi nojauc robežas starp tradicionālo, laikmetīgo un seno mūziku.  Izmantojot neierastu stīgu instrumentu, pūšamo instrumentu un klavierspēles apvienojumu, izcilie kamermūziķi ar emocionāli krāšņo spēles stilu un izkopto meistarību valdzina klausītājus visā pasaulē. 
 
No kolektīva strāvo pozitīva enerģija. Lielisko piecinieku raksturo profesionalitāte un izcila sadarbība: “Mēs mīlam mūziku, ko spēlējam, jo visi ar vienlīdz lielu atdevi piedalāmies radošajā procesā”, klāsta mūziķi. Grupas firmas zīme ir dzirkstošais, pašironiskais humors un spēja neuztvert lietas pārāk nopietni. “Savās programmās mēs bieži vien savienojam, piemēram, Baha mūziku ar mūsdienu komponistu darbiem, tādējādi parādot dažādu laikmetu komponistu saistību”. Drosmīgās interpretācijas  HetCollectief mūziķiem ļāvušas piedēvēt apzīmējumu - klasiskās mūzikas “sliktie zēni”.
 
Kopš darbības pirmsākumiem kvintets izvirzījis mērķi klasiskajā mūzikā valdošās tradīcijas tuvināt mūsdienām. Pēc kvinteta inaugurācijas koncerta, kurā skanēja Šēnberga 1906. gadā radītā „KamersimfonijaOpus 9”, ansamblis tūlīt ieguva nu jau pārāk ierasto apzīmējumu „mūsdienīgs”. Minētais opuss skanēs arī koncertā Liepājā un tam līdzās ne mazāk izcilā Kloda Debisī  prelūdija „Fauna diendusa”, Johannesa Brāmsa Trio klarnetei, čellam un klavierēm un Igora Stravinska svīta „Kareivja stāsts”.
 
Līdzās daudziem koncertiem Beļģijā HetCollectief regulāri uzstājas koncertzālēs ārvalstīs, tostarp Nīderlandē, Francijā, Apvienotajā Karalistē, Šveicē, Vācijā, Polijā, Austrijā, Spānijā, Maltā, Kiprā, Ukrainā, Dienvidamerikā (Peru un Brazīlijā) un Āzijā (Honkongā).
 
Biļetes, sākot no 10 eiro, nopērkamas koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, kā arī ģimenēm un grupām pieejamas atlaides. Koncertu ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas pašvaldības atbalstu organizē SIA “Lielais dzintars”.  Pateicoties  atbalstītājam SIA “Prike Latvija”, apmeklētāji pēc koncerta aicināti uzkavēties, lai baudītu atspirdzinājumus un pēc koncerta sarunas ar māksliniekiem.
 
Sērijas “Pasaule Lielajā dzintarā” turpmākie notikumi:
30. jūnijs 20.00 Džezroka trio DockinAbsolute (Luksemburga)
29. jūlijs 20.00 Blūza &fanka karalis BonijsFīldss (ASV)
28.-30. septembris Liepājas mākslas forums
 
 
Ieva Hmieļevska
 

Pēdējās ziņas

2018-04-16 Atvērtās dienas laukos Latvijā un Lietuvā 2018
2018-04-16 Rīgā izrādīs labākās tūrisma filmas no visas pasaules
2018-04-16 airBaltic 2017. gadā sasniedz visu laiku labākos darbības rezultātus
2018-04-07 Satiec savu meistaru Tukuma pusē
2018-04-04 Brīvdabas muzejā varēs apgūt senās amatu prasmes
2018-04-04 Lauksaimniecības tradīciju mantojums-lauku tūrisma piedāvājums
2018-03-31 Pasākumi Lieldienu brīvdienās Tukumā un apkārtnē
2018-03-27 Otrajās Lieldienās aicina uz klavesīnistes Ainas Kalnciemas solo koncertu
2018-03-21 Pasažieri autobusos aizmirst pārsteidzošas lietas

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski