Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Brīvdabas muzejā varēs apgūt senās amatu prasmes

2018-04-04

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs 7. un 8. aprīlī no 10.00 līdz 15.00 aicina apgūt senās amatu prasmes un iepazīt Latvijas amatniekusTradicionālo prasmju skolā „Satiec savu meistaru! 2018”. Pasākuma laikā Brīvdabas muzejā lieli un mazi varēs iepazīt abras darināšanu un īstas lauku maizes cepšanu krāsnī, apgūt aušanu uz stellēm un cimdu adīšanu, novērot, kā top māla svilpaunieki unkoka karotes, tāpat apmeklētājiem būs iespēja arī piedalīties sveču liešanā,izmēģināt roku cibiņu un rotaļlietu izgatavošanā no tāss un virvju vīšanā, kā arī viesoties pie kalēja un seno lauku spēļu meistara.

 
IR laiks, kad lielie lauku darbi nav darāmi. IR laiks, kad jautrie un skaļie maskotie gājuši no sētas uz sētu, no kaimiņa pie kaimiņa – jautri spēlējoties, dziedot, gavilējot – labklājībai un pārticībai vēluši bluķi pāri laukiem un cauri sētām. IR laiks, kad saime, sasēdusies lielajā istabā, dara savus ikdienas amata darbus, ko nu kurš labāk prot. Dzīve rit – te IR ko redzēt un IR ko pamācīties.
 
Kas auž dvieļus pūram, kas grebj karotes putrai. Kas cimdus ada, kas taisa svilpauniekus. Meitas cep maizi un vāra putru, bet saimnieks darina jaunu abru. Šajās dienās Brīvdabas muzeja Kurzemes pagalmā spēļu meistars Aldonis Baldiņš mācīsbērniem senās lauku spēles, bet amata zellis vīs virves. Dūmistabā bitenieks Jānis Sulutaurs lies pēdējās šīgada sveces un piedāvāsnodegustēt medu, savukārt Mērsraga smēdē kalējs Arturs Purviņš gatavosies ražīgai vasarai un kals jaunu izkapti. 
 
Arī Priedes krogā amatnieku darbnīcaradīs īstenu saimes dižistabasnoskaņu, kurā ikviens varēs piedalīties gan kā klussvērotājs, gan aktīvs amatnieka māceklis vai vienkārši sarunu biedrs. Priedes krogāvarēssastapt un par amata noslēpumiem iztaujāt audēju Edīti Začestu (dvieļu aušana),kokamatnieku Juri Balodi (abru darināšana), keramiķi Māri Dubkeviču (svilpaunieku veidošana), kokamatnieku Jāni Jēkabsonu (karošu grebšana),tāsiķi Pēteri Zvirbuli (cibiņu un rotaļlietu darināšana), kā arī rokdarbnieciBaibu Kabuci (cimdu adīšana), bet maizes cepējas AncesBumbles vadībā ikkatrs varēs izcept īstenu lauku maizes kukulīti lielajā krāsnī.
 
Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru.
 
 
Ģimenēm ar bērniem.
Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja muzejā ir bez maksas.
Ģimenes biļete (1 līdz 2 pieaugušie + 1līdz 4 bērni līdz 18 gadu vecumam) 4,00€.
Vecākiem ar pašiem mazākajiem – pieejama pārtinamā istaba.
 
Ieeja, darba laiks un cenas.
Ieeja pasākumāno muzeja Galvenās ieejas – Brīvdabas ielas 21. Muzejs apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ieejas maksa skolēniem 0,70€, pilna laika studentiem 1,40€, pensionāriem 1,40€, pieaugušajiem 2,00€.
 
 
Pie muzeja pieejama bezmaksas autostāvvieta.
Mājdzīvniekus lūdzam šoreiz atstāt mājās.
 
 
 
 
 
Harita Maniņa
Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja
Sabiedrisko attiecību speciāliste
 

Pēdējās ziņas

2018-04-04 Lauksaimniecības tradīciju mantojums-lauku tūrisma piedāvājums
2018-03-31 Pasākumi Lieldienu brīvdienās Tukumā un apkārtnē
2018-03-27 Otrajās Lieldienās aicina uz klavesīnistes Ainas Kalnciemas solo koncertu
2018-03-21 Pasažieri autobusos aizmirst pārsteidzošas lietas
2018-03-20 Grupa “Zāle” šonedēļ atklās Liepājas koncertzāles sēriju “Personīgi”
2018-03-20 Simtgades lielkoncertā “LIEPĀJA izAICINA” lielākie svinētāji – jaunieši
2018-03-20 Armands Simsons stāstīs, kā 24 stundās pagūt visu
2018-03-19 Brīvdabas muzeja pasākumi pulcē mazus un lielus
2018-03-19 Ceļotājiem noderīgi izdevumi Suitu zemes un Lībiešu krasta iepazīšanai

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski