Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Otrajās Lieldienās aicina uz klavesīnistes Ainas Kalnciemas solo koncertu

2018-03-27

Otrajās Lieldienās jeb pirmdien, 2. aprīlī pulksten 16 izcilā un pieredzes bagātā klavesīna soliste Aina Kalnciema turpinās Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” jauno kamerzāles koncertu sēriju “Personīgi”.

Prasmīgā klavesīniste koncertā pārlūkos dažādu gadsimtu autoru opusus klavesīnam. Sākot no Domeniko Skarlatti baroka laika sonātēm, Dmitrija Bortņanska un Jozefa Nikolā Rojē darbiem, beidzot ar mūsdienu latviešu autoru kompozīcijām - Jura Karlsona “Sāpju cerību noktirni” un Pētera Vaska “Cantata” – programmas gaitā mūziķe apskatīs klavesīnam rakstītos darbus piecu gadsimtu garumā.
 
Laikraksts Diena par mākslinieci savulaik rakstījis - Sievišķīga. Aristokrātiska. Smalkjūtīga. Aina Kalnciema. Klavesīniste.
 
Par mūža izvēli – klavesīnu – viņa saka: “Tā ir mana misija.” Pirmais bērnības sapnis – kļūt balerīnai. Otrais sapnis – piepildītais – klavierspēle.
 
Māksliniece ar izcilību absolvējusi Sanktpēterburgas konservatoriju, paralēli klavierspēlei apgūstot trešo radošo sapni – ērģeļspēli. Tomēr viņas liktenis izrādījies ceturtais sapnis – klavesīns.
 
Aina Kalnciema dzimusi Tukumā, studējusi Vācijā, Šveicē, Francijā, Holandē un Norvēģijā. Māksliniece regulāri koncertē kā klavesīna soliste un ar vieskoncertiem apceļojusi agrāko Padomju Savienību, ASV, Kanādu, Austrāliju un Eiropas valstis. Viņa muzicējusi kopā ar slaveniem orķestriem, diriģentiem un solistiem, un pašlaik vada klavesīna klasi Latvijas Mūzikas akadēmijā, apvienojot pedagoģes darbu ar Baha Mūzikas fonda prezidentes un Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla direktores pienākumiem.
 
2008. gadā Aina Kalnciema apbalvota ar Latvijas Triju Zvaigžņu ordeni (virsnieka pakāpe).
Kamerzāles koncertu sērija “Personīgi”i zveidota ar nodomu attīstīt un dot nozīmīgu vietu mazo formātu koncertu baudīšanai tiešākā un personīgākā veidā. Muzikālā vēstījuma nepastarpinātai saņemšanai, sērijas koncertos tiks radīta tuvāka, brīvāka un atvērtāka atmosfēra, kā arī veicinātas mākslinieku un klausītāju sarunas.
 
Līdz vasaras sākumam sērija piedāvās pirmos trīs dažādu žanru projektus, sēriju ar vēl trīs notikumiem turpinot 2018. gada rudens koncertu sezonā.
 
Pateicoties sērijas atbalstītājam SIA “PrikeLatvija”, apmeklētāji pēc koncerta ir aicināti uzturēties, lai baudītu atspirdzinošu dzērienu un pēc koncerta sarunas ar māksliniekiem.
 
Sēriju organizē SIA “Lielais dzintars”, norisi finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitālafonds un Liepājas pašvaldība.
 
Biļetes nopērkamas koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.
Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, kā arī ģimenēm un grupām pieejamas atlaides. 
 
 
Elizabete Hartmane
 

 

Pēdējās ziņas

2018-03-21 Pasažieri autobusos aizmirst pārsteidzošas lietas
2018-03-20 Armands Simsons stāstīs, kā 24 stundās pagūt visu
2018-03-20 Simtgades lielkoncertā “LIEPĀJA izAICINA” lielākie svinētāji – jaunieši
2018-03-20 Grupa “Zāle” šonedēļ atklās Liepājas koncertzāles sēriju “Personīgi”
2018-03-19 Ceļotājiem noderīgi izdevumi Suitu zemes un Lībiešu krasta iepazīšanai
2018-03-19 Brīvdabas muzeja pasākumi pulcē mazus un lielus
2018-03-12 Klāt grandiozais simtgades lielkoncerts LIEPĀJA izAICINA
2018-03-12 Liepājas koncertzālē notiks uzvedums skolēniem Izstādes gleznas
2018-03-05 Akcija Francijas garša notiks jau ceturto gadu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski