Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Grupa “Zāle” šonedēļ atklās Liepājas koncertzāles sēriju “Personīgi”

2018-03-20

Šo svētdien, 25. martā pulksten 16 Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē tiks atklāta jauna  koncertu sērija – “Personīgi”. Atklāšanas koncertā klausītājus sagaidīs pašmāju postfolka un indiegrupa “Zāle”ar programmu “Klusais koncerts”.

"Mums tie vienmēr ir svētki - apciemot Liepāju, aplūkot tās skaisto arhitektūru, izbaudīt iedviesmojošo vēju pilsētas ielās, un satikt jūtīgo, vērīgo klausītāju.
 
Esam sagatavojuši Klusā koncerta programmu, lai pietuvinātos tiem, kam interesē mūsu daiļrade, un kopīgi piedzīvotu īpašus muzikālus mirkļus,"pirms koncerta iespaidos dalās grupas dalībniece Marta Kreituse.
 
Grupa dibināta pirms 5 gadiem un līdz šim izdevusi 2 albumus — „Viņa” (2015) un „Viņš” (2016).
 
Debijas albums nominēts Latvijas mūzikas Gada balvai “Zelta mikrofons 2015” divās kategorijās un ieguvis apbalvojumu “Labākais tautas un pasaules mūzikas albums”, savukārt albums „Viņš” saņēmis „Zelta mikrofons 2016” nomināciju.
 
Grupas nosaukuma izvēli viens no tās dibinātājiem Pēteris Draguns skaidro, sakot: “Zāle ir tāds ļoti ietilpīgs jēdziens, kas sevī ietver gan zāles smalkumu, gan zāles dzīvot gribu, gan izturību un spēku, arī to, ka tā ir dažāda, visvisāda. Katrā ziņā nosaukums „Zāle”, manuprāt, piešķir atmosfēru.”
 
Grupas radītajā autormūzikā ieskanas postfolka elementi, taču tās repertuārā ir arī dzidras un liriskas romances un balādes.
Vienlaikus grupa ir aksturīgas arī rotaļīgas un sirsnīgu noskaņu caurvītas dziesmas, kas it kā aicina nekad nepazaudēt sevī bērna skaidro un atvērto pasaules uztveri.
 
Grupas sastāvā - Pēteris Draguns, Marta Kreituse, Kasandra Kaņepe, Dace Zariņa, Aivars Smirnovs, Kira Maija Kirsanova un Harijs Vagrants.
 
“Klusā koncerta” noskaņu papildinās mākslinieka Alda Bičevska veidotās video projekcijas. Koncerts vienā daļā, norises ilgums līdz pusotrai stundai.
 
“Harismātiskās Martas Kreituses un Pētera Draguna balsis veido perfektu tandēmu, atraisot kaut kādu tembrālu slāpi un liekot klausīties šajās ārēji vienkāršajās dziesmās atkal un atkal. Zālei ir visas izredzes kļūt par neohipiju kulta grupu, kādu mēs jau sen bijām pelnījuši,” izdevumā “Rīgas Laiks” savulaik rakstījis mākslas pētnieks Ilmārs Šlāpins.
 
Pateicoties sērijas “Personīgi” atbalstītājam SIA “Prike Latvija”, apmeklētāji pēc koncerta tiks aicināti uzturēties, lai baudītu atspirdzinošu dzērienu un pēc koncerta sarunas ar pašiem grupas dalībniekiem.
 
Kamerzāles koncertu sēriju “Personīgi” organizē SIA “Lielais dzintars”, finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitālafonds un Liepājas pašvaldība.Biļetes nopērkamas koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs visa Latvijā un internetavietnē www.bilesuparadize.lv.Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, kā arī ģimenēm un grupām pieejamas atlaides. 
 
 
Elizabete Hartmane
 
 
 
 
 
 

 

Pēdējās ziņas

2018-03-20 Armands Simsons stāstīs, kā 24 stundās pagūt visu
2018-03-20 Simtgades lielkoncertā “LIEPĀJA izAICINA” lielākie svinētāji – jaunieši
2018-03-19 Ceļotājiem noderīgi izdevumi Suitu zemes un Lībiešu krasta iepazīšanai
2018-03-19 Brīvdabas muzeja pasākumi pulcē mazus un lielus
2018-03-12 Klāt grandiozais simtgades lielkoncerts LIEPĀJA izAICINA
2018-03-12 Liepājas koncertzālē notiks uzvedums skolēniem Izstādes gleznas
2018-03-05 Akcija Francijas garša notiks jau ceturto gadu
2018-03-02 No 12. līdz 18. martam notiks Kuldīgas restorānu nedēļa
2018-03-02 29. aprīlī airbaltic sāks lidojumus uz Almati

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski