Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Par ceturtdaļu pieaudzis “Lux Express” pasažieru skaits starp Rīgu un Tallinu

2018-02-01

Pagājušajā gadā autobusu “Lux Express” pasažieru skaits gan iekšzemes, gan starptautiskajos maršrutos sasniedza 2,4 miljonus ceļotājus, savukārt Tallinas un Rīgas līnijā pasažieru skaits pieauga par 25%.

Saskaņā ar “Lux Express Group” valdes priekšsēdētāja Andrusa Treierateikto, maršruts no Rīgas uz Tallinu ir populārs gan atpūtas, gan biznesa braucieniem, kas liecina par to, ka autobusu satiksme konkurē ar gaisa transporta pakalpojumiem un vieglo transportu. "Ja ņemat vērā lidostā pavadīto laiku, tad brauciena ilgums ar autobusu ir vienāds, tačuautobusāšajā laikā jūs varat pagūt atpūsties vai arī pastrādāt, tādējādi izmantojot ikvienu brīdi lietderīgi,"skaidroja “Lux Express Group” valdes priekšsēdētājs Andrus Treiers.
 
"Lux Express", kas ir lielākā pasažieru pārvadājumu kompānija Baltijasvalstīs, pagājušajā gadā veica 63 116 reisus, kas ir par 8% vairāk nekā pērn, un pasažieru skaits sasniedza 2,4 miljonus. 93% no reisiem ieradās galamērķī bez kavēšanās.
Saskaņā ar “Lux Express” vadītāja viedokli, pasažieru skaita pieaugums parāda to, cik izdevīgi investēt ērtam ceļojumam ar autobusu. "Viens autobuss aizvieto vidēji 28 automašīnas, attiecīgi mūsdienu autobusiem ir arī svarīga loma, lai samazinātu transporta ietekmi uz vidi un slodzi automaģistrālēs.
 
Pasažieri ir gatavi braucienu ar automašīnu aizstāt ar pārvietošanos autobusā, ja tas ir ērts un drošs, kā arī ļauj efektīvi un izdevīgi pavadīt laiku," saka Treiers.
Sanktpēterburgas maršrutos pasažieru skaita pieaugums bija vidēji 6%, savukārt līnijā Rīga-Pēterburga ceļotāju skaits salīdzināms ar iepriekšējā gada līmeni. Otrs lielākais pieaugums “Lux Express Gourp” bija reisā Helsinki-Pēterburga, kur braucēju skaits bija par 22% lielāks nekā iepriekšējā laika posmā. Autobusu ceļojumu popularitāte palielinājusies gan somu, gan krievu tūristu vidū.
 
Ja pirms gada “Lux Express” Igaunijā vienā dienā veica 80 reisus, tad pašreiz to skaits ir ievērojami pieaudzis un uzņēmuma autobusi katru dienu veic vidēji 120 braucienus. "Mūsu mērķis ir panākt, lai arvien vairāk cilvēku autobusu uzskatītu par labu alternatīvu automašīnai, un, papildus ceļojuma ērtībai, mēs joprojām pievēršam uzmanību reisu sarakstam, lai padarītu tos vēl elastīgākus," paskaidroja Treiers.
 
Pēc viņa teiktā arvien vairāk autobusu izmanto biznesa klienti, kuri novērtē laiku, ko var veltīt darbam vai atpūtai.
 
2017. gadā lielākā daļa biļešu ceļošanai “Lux Express” iegādātas internetā - starptautiskajiem reisiem tie bija 76%pirkumi, kas veikti elektroniskajā vidē.
 
Uzņēmuma autobusu parkā ir 82 autobusi, kuru vidējais vecums ir 2,5 gadi, taču 2017. gadā “Lux Express” investēja astoņu jaunu transporta līdzekļu iegādei. Šogad “Lux Express” plāno iegādāties vēl 15 jaunus augstas kvalitātes autobusus.
 
“Lux Express” ir Igaunijas autobusu kompānija, kas darbojas starptautiskajā tirgū un piedāvā pasažieriem visērtākos autobusu ceļojumus visā reģionā. “Lux Express Group” apkalpo autobusu maršrutus starp lielākajām Baltijas pilsētām, tostarp Sanktpēterburgu, Minsku, Maskavu, Helsinkiem un Varšavu. “Lux Express” autobusiem ir uzstādītas individuālas izklaides ierīces, un katram sēdekļu pārim ir kontaktligzda elektrisko ierīču uzlādēšanai (220 V). Autobusos ir plašas un ērtas sēdvietas ar regulējamu atzveltni. Katrs sēdeklis ir aprīkots ar drošības jostu. Visos autobusos ir bezmaksas Wi-Fi, gaisa kondicionieris un tualete.
 
 
Rūta Grikmane
 
 

Pēdējās ziņas

2018-01-23 Liepājā izskanēs Baltijas valstu simtgadei veltīta mūsdienu etnomūzikas programma
2018-01-15 Liepājā notiks Latvijas un Somijas simtgadei veltīts koncerts
2018-01-08 Ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis Liepājas “Lielajādzintarā”
2018-01-06 Koncertzālē “Lielais dzintars” atklās izstādi “Pierakstītā skaņa”
2017-12-29 Jaunā gada sagaidīšanas pasākumi Tukumā un apkārtnē!
2017-11-15 “Lielajā dzintārā” notiks lielkoncerta “Pūt, vējiņi” pirmizrāde
2017-11-14 16. jūlijā Tallinas norisināsies viens no svarīgākajiem mūzikas notikumiem
2017-11-02 Liepājā plaši atzīmēs valsts svētkus
2017-10-26 Lielā dzintara Kamerzālē skanēs amerikāņu komponistiem veltīta programma

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski