Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Liepājā izskanēs Baltijas valstu simtgadei veltīta mūsdienu etnomūzikas programma

2018-01-23

Sestdien, 3. februārī,pulksten 18 Liepājaskoncerzālē “Lielais dzintars” izskanēs Baltijas valstu simtgadei veltīta mūsdienu etnomūzikas  programma “Zem austras koka”. Koncertā piedalīsies lietuviešu izcelsmes amerikāņu mūziķis Ābrahams Brodijs, koklētāja Laima Jansone un postfolkloras ansamblis "Trys Keturiose".

Austras koks latviešu mitoloģijā simbolizē pasaules kārtību. Tā stumbrs attiecināms uz viduspasauli, kurā dzīvo cilvēki un citas dzīvas būtnes, koka lapotne saistāma ar debesu pasauli, bet saknes stiepjas mums neredzamajā pazemes pasaulē. Koncerta klausītājiem Ābrahams Brodijs (Abraham Brody) kopā ar Laimu Jansoni un grupu "Trys Keturiose" ļaus skaniski sajust, cik nozīmīgas ir arī mūsu dzimtās saknes, kas cauraugušas šo zemi. 
 
Koncerta pirmajā, solo daļā, Ābrahams Brodijs atskaņos kompozīcijas no pagājušajā gadā klajā nākušā albuma “From the Rich Dark Earth”.“Lietuva priekš manis ir unikāla vieta, kas vēl aizvien izteikti saglabājusi savu kultūras identitāti. Šis albums ir manifests manai dziļajai mīlestībai pret šīs zemes mūziku, dabu un tautu,” tā Ābrahams.
Pirmās daļas noslēgumā gaidāms pirmatskaņojums Brodijaj aundarbam “Trīs Dzūkijas dziesmas”. Dzūkija atrodas Lietuvas dienvidaustrumos – vietā ar jauktu iedzīvotāju sastāvu, tādēļ arī mūzikā ir jūtamas kaimiņtautu- poļu un baltkrievu -mūzikas ietekmes.
 
Koncerta otrajā daļā Brodijam uzskatuves pievienosies koklētāja Laima Jansone. Duets savu improvizāciju balstīs abu kaimiņvalstu muzikālajā mantojumā, kā arī mūsdienu tēmās, izmantojot tradicionālus un netradicionālus mūzikas instrumentus.
 
Koncerta noslēgumā kopā ar lietuviešu postfolkloras ansambli  "Trys Keturiose" Brodijs atskaņos darbus no programmas "Ancestors".
 
Programmas pamatā ir Baltijas reģiona tradicionālā mūzika un senie rituāli, kas sintēzēti ar Brodija radīto mūziku un “Trys Keturiose” .
 
Lietuviešu izcelsmes amerikāņu mūziķis Ābrahams Brodijs dzimis 1991. gadā Ņujorkā, ASV. Pirmo reizi kā vijolnieks uzstājies astoņu gadu vecumā, vēlāk emigrējis uz Eiropu, lai turpinātu mūzikas studijas Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslas universitātē, pēcāk Guildhall mūzikas un teātra skolā Londonā.Brodijs koncertējis festivālos un koncertos Londonā, Ņujorkā, Budapeštā, Bāzelē, Maskavā, Kopanhāgenā, Prāgā un Islandē.
 
Britu laikraksts The Independent Brodiju raksturo kā enerģisku, ar lielu virtuozitāti apveltītu mūziķi, savukārt serbu performanču māksliniece Marina Abramoviča (Marina Abramović), ar kuru viņš kopā uzstājies 2013. gadā, dēvē viņu par spēcīgu talantu.
Daiļradē Brodiju iedvesmo ar rituāliem, folkloru un dzimtu saistītas tēmas, kuras, apvienojot ar improvizāciju un multimediju mākslām, klausītājiem mūziķis vēlas nodot kā daudzdimensiju piedzīvojumu.
 
Ābrahamam patīk izaicināt robežas starp mākslinieku un publiku, kā arī jaukt tradicionālos priekšstatus par 21. gadsimta izpildītājmākslinieku.
 
Koncertu organizē SIA “Lielais dzintars”.Biļetes, sākot no 7 eiro, nopērkamas koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā, Biļešu Paradīzes kasēs un internetavietnē www.bilesuparadize.lv.
 
Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, kā arī ģimenēm un grupām pieejamas atlaides. Koncerts divās daļās. Aptuvenais norises ilgums: līdz 2 stundām.
 
Elizabete Hartmane

 

Pēdējās ziņas

2018-01-15 Liepājā notiks Latvijas un Somijas simtgadei veltīts koncerts
2018-01-08 Ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis Liepājas “Lielajādzintarā”
2018-01-06 Koncertzālē “Lielais dzintars” atklās izstādi “Pierakstītā skaņa”
2017-12-29 Jaunā gada sagaidīšanas pasākumi Tukumā un apkārtnē!
2017-11-15 “Lielajā dzintārā” notiks lielkoncerta “Pūt, vējiņi” pirmizrāde
2017-11-14 16. jūlijā Tallinas norisināsies viens no svarīgākajiem mūzikas notikumiem
2017-11-02 Liepājā plaši atzīmēs valsts svētkus
2017-10-26 Lielā dzintara Kamerzālē skanēs amerikāņu komponistiem veltīta programma
2017-10-20 “Lielā dzintara” Kamerzāles koncertsēriju turpinās franču un austriešu komponistu mūzika

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski