Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Liepājā notiks Latvijas un Somijas simtgadei veltīts koncerts

2018-01-15

 Šī gada februārī apritēs 100 gadi kopš somu jēgeru bataljons Liepājas SvētāsTrīsvienības katedrālē iesvētīja zilibalto Somijas brīvprātīgo karavīru karogu. GodinotLatvijas un Somijas ciešo saikni un abu valstu simtgadi, 13. februārī pulksten 18 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” notiks svinīgs bezmaksas koncerts, uz kuru aicināts ikviens liepājnieks un pilsētas viesis.

Tieši pirms 100 gadiem - 1918. gada 13.februārī -Liepājā bataljons zvērēja uzticību Somijas valdībai, iesvētīja Somijas brīvprātīgo karavīru karogu un pēc tam atgriezās Somijā. Dibinot Somijas valsti,šis karogs kļuva par visas Somijas armijas simbolu un, cienot jēgeru paveikto,nacionālajos svētkos tas tiek nests pat pirmsSomijas valstskaroga.
Laikā, kad Somijas valsts tik ko aizvadījusi, bet Latvija atzīmē savu simtgadi, svinīgajā koncertā īpaši tiks godāta abu nāciju drosme un vēsturiskā cīņa par neatkarību. Koncertā piedalās:Somijas Aizsardzības spēku Gvardes orķestris, diriģents pulkvežleitnants Jirki Koskinens (Jyrki Koskinen), saksofonists Samu Metsenens (Samu Metsänen), Nacionālo bruņoto spēku orķestris un tā galvenais diriģents pulkvežleitnants Dainis Vuškāns, kā arī diriģents kapteiņleitnants Guntis Kumačevs. Koncerta scenāriju papildinās smilšu kinomāksliniece Zane Pumpure-Prāmniece, stāstnieks Kaspars Kārkliņš un Liepājas UniversitātesTautas dejukolektīvs “Banga”.
 
Koncertā muzikāli savīsies abu valstu stāsti par identitāti, varonīgumu un dzimtenes mīlestību no senatnes līdz mūsdienām. Somijas Aizsardzības spēku Gvardes orķestra izpildījumā skanēs somu nacionālā romantisma skaņražu un mūsdienu autoru kompozīcijas pūtēju orķestrim.  Savukārt Nacionālo bruņoto spēku orķestris izpildīs Sergeja Austra Universa svītu “Vidzeme” pūšaminstrumentu orķestrim un Emīla Dārziņa skaņdarbu “Lauztās priedes”. Koncertu noslēgs Žana Sibēliusa “Jēgeru maršs” abu valstu militāro orķestru kopīgā skanējumā. Zīmīgi, ka marša vārdus 1918. gadā sacerējis somu jēgers Heiki Nurmio (Heikki Nurmio), kurš arī dienējis Liepājā.
Koncerta “Latvija – 100 - Somija” norises vieta: Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” Lielāzāle. Koncertu organizē Latvijas Nacionālie Bruņotie spēki un Latvijas Nacionālais arhīvs sadarbībā ar Somijas vēstniecību Latvijā, Liepājas Kultūras pārvaldi un SIA “Lielais Dzintars”.
 
Ieeja bez maksas.Bezmaksas ieejas kartes var saņemt “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un koncertzāles “Lielais dzintars” informācijascentrā.Organizatori vērš uzmanību, ka internetakasēs biļetes nav pieejamas.Ieejas karšu skaits – ierobežots. Koncerts divās daļās. Aptuvenais norises ilgums: 2 stundas 30 minūtes.
 
Elizabete Hartmane
 

Pēdējās ziņas

2018-01-08 Ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis Liepājas “Lielajādzintarā”
2018-01-06 Koncertzālē “Lielais dzintars” atklās izstādi “Pierakstītā skaņa”
2017-12-29 Jaunā gada sagaidīšanas pasākumi Tukumā un apkārtnē!
2017-11-15 “Lielajā dzintārā” notiks lielkoncerta “Pūt, vējiņi” pirmizrāde
2017-11-14 16. jūlijā Tallinas norisināsies viens no svarīgākajiem mūzikas notikumiem
2017-11-02 Liepājā plaši atzīmēs valsts svētkus
2017-10-26 Lielā dzintara Kamerzālē skanēs amerikāņu komponistiem veltīta programma
2017-10-20 “Lielā dzintara” Kamerzāles koncertsēriju turpinās franču un austriešu komponistu mūzika
2017-10-17 Bauskas pilī skanēs Francijas galma mūzika

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski